VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDWIN OTTA

Edwin Otta / Českobudějovický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Budějovický plavecký stadion a socha plavce se staly kulturní památkou

České Budějovice - Ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku Plavecký stadion v Českých Budějovicích včetně sochy Odpočívajícího plavce.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Nová v Českých Budějovicích

České Budějovice - Ve středu představíme v Českobudějovickém deníku na straně čtyři prvňáčky ze ZŠ Nová v Českých Budějovicích. Každou středu najdete v Českobudějovickém deníku prvňáčky z některé školy v okrese.

V Lidické stály kolony aut i autobusů

České Budějovice - Uzavírka klíčové komunikace ochromila České Budějovice.

Lidická pošle řidiče od pondělí na objížďku kolem nemocnice

České Budějovice – Zatěžkávací zkouška čeká od pondělí 18. září dopravu v okolí budějovické nemocnice. Řidiči z krajského města, ale i ze Včelné nebo Kamenného Újezdu musejí od pondělí počítat s úplnou uzavírkou Lidické třídy v úseku mezi ulicemi Papírenskou a L. M. Pařízka.

V sokolovně si můžete v pondělí zašplhat

České Budějovice - Celkem 92 akcí je letos přihlášeno do programu Sokol spolu v pohybu. Ten nabídne v celé České republice příležitosti k aktivitám a sportu pro všechny věkové kategorie. Letošní rok se akce Sokol spolu v pohybu uskuteční v týdnu od 18. do 24. září 2017. Odhadovaný počet účastníků je přes 10 000.  

Roudné hledá spásu před ořezanou dálnicí

Českobudějovicko - Na dokončovaném úseku dálnice D3 U Budějovic budou jen tři dálniční sjezdy místo pěti.

Kolem Týna začínají uzavírky kvůli opravám silnic

Týn nad Vltavou – Řidiči, kteří míří z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou a dál na Milevsko, musí od tohoto týdne počítat s možným zdržením. Na silnici II/105 začíná další etapa modernizace. Například v Kolodějích nad Lužnicí bude od 14. do 24. září úplná uzavírka s objížďkou přes Bechyni do Dražíče.

V Týně chystají kompostobraní, ukáží význam ochrany půdy

Týn nad Vltavou – Biologické centrum Akademie věd České republiky pořádá spolu s partnery v pátek 15. září v Týně nad Vltavou na náměstí Míru od 9 do 16 hodin kompostobraní.

Bagr na břehu Vltavy potěšil pěší i cyklisty

České Budějovice - Na vltavském břehu naproti TJ Meteor v Českých Budějovicích už je vidět první zřetelné známka, že se přes řeku chystá stavba lávky pro pěší a cyklisty. U řeky zaparkoval bagr, který čeká jen na pokyn k akci.

Billboardům zbývají jen poslední týdny

Jižní Čechy - U příkopů dálnic a silnic I. tříd v jižních Čechách může být ve druhé polovině září hodně živo. V ochranném pásmu komunikací už se mohou zakrývat a následně odstraňovat reklamní poutače, které zvou na dovolené, propagují nápoje, cigarety nebo nábytek či služby nejrůznějšího druhu.

Agresi na zastávce vyšetřovali policisté

České Budějovice - Koncem tohoto týdne si z rukou strážců zákona převzal sdělení podezření ze spáchání přečinů Ublížení na zdraví a Výtržnictví mladý muž z Českobudějovicka. Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení a lze předpokládat, že během dvou týdnů se bude mladík zpovídat soudci okresního soudu.

Rudolfovy trhy pozvaly všechny generace

Rudolfov - Na Farské louce v Rudolfově se již potřetí konaly v sobotu 9. září Rudolfovy trhy. Nabídly atmosféru řemeslného trhu a všeho co k tomu patří.

Dny evropského dědictví využili i mladí příznivci památek

České Budějovice – Prohlídky málo známých zákoutí historických objektů, procházky s odborníky po městě nebo přednášky nabídl v sobotu v Českých Budějovicích program při Dnech evropského dědictví.

Opilý mladík na cyklostezce u sídliště Máj

České Budějovice - Ve středu odpoledne se na cyklostezce mezi Zavadilkou a sídlištěm Máj v Českých Budějovicích ocitl potácející se mladík, který vzbudil obavu u okolo jedoucí cyklistky. "Mladý muž totiž sotva stál na nohou a při chůzi neustále padal," popsala mladíkovo jednání tisková mluvčí městské policie Věra Školková.

Dožínky v Plástovicích připomněly starou a ukázaly novou techniku

Sedlec - V Plástovicích, vesnici s krásnými statky ve stylu selského baroka, obnovili v sobotu 9. září tradici dožínek. Do vesnice patřící pod sousední Sedlec se přišli na akci podívat domácí i přespolní.

Kamarádi vezli svou opilou kamarádku na internát v nákupním vozíku

České Budějovice - Ve čtvrtek v noci si skupinka šestnáctiletých dětí uspořádala večírek v českobudějovickém lesoparku Stromovka. Ten však pro ně neskončil příznivě. Šestnáctiletou dívku, která s alkoholem přebrala, se snažili její kamarádi dopravit nepozorovaně zpět na internát. Při tom je však odhalila městská kamera.

Solnice otevře kované dveře a předvede unikátní konstrukce

České Budějovice – Unikátní dřevěné konstrukce a zajímavé archeologické nálezy si budou moci prohlédnout zájemci v sobotu ve velké solnici na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.

Na silnici do Týna nad Vltavou začnou další opravy

Týn nad Vltavou – Od 13. září začne modernizace dalších úseků silnice mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou (součást komunikace II/105).

Silnici z Budějovic na Písek přibude další pruh

České Budějovice - Rozšíření silnice mezi Českými Budějovicemi a Pískem (I/20) začnou připravovat Jihočeský kraj a Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD).

V Budějovicích se utkají mistři létajících talířů

České Budějovice - Tento víkend proběhne v Českých Budějovicích mistrovství ČR v ultimate frisbee, poměrně novém sportu s létajícím diskem. 

Na parkování v Budějovicích postačí platební karta

České Budějovice - Celkem 69 nových parkovacích automatů má dodat Českým Budějovicím firma ČD telematika.

O osmdesáti milionech pro kluby rozhodnou i fanoušci

České Budějovice – Nakoupit reklamu za 80 milionů korun chce u sportovních klubů budějovická radnice. Příjemce určí výběrové řízení. Částka bude rozdělena na období čtyř let, po 20 milionech ročně.

Srpnová miminka se jmenují třeba Felix, Zoltán nebo Anabel

České Budějovice - Celkem 228 dětí se narodilo v srpnu v Českých Budějovicích.

VÍME PRVNÍ / EXKLUZIVNĚ

Na dálnici u Borku pustí řidiče už na konci září

Úsilné – Už na konci září se otevře pro řidiče první úsek dálnice D3 na Českobudějovicku. Stavbaři mají předat trasu mezi Borkem a Úsilným pro zkušební provoz asi o dva měsíce dříve než stanoví harmonogram.

O Krajinskou ulici vedou spor s radnicí

České Budějovice - Plán na zavedení nové linky MHD přes centrum Českých Budějovic narazil na odpor.

I městský trávník může být kvetoucí loukou

České Budějovice - Suché a horké léto opět oživilo diskusi, která se točí kolem správné péče o městské trávníky. Vytvořit uprostřed města nebo na vlastní zahradě kvetoucí louku přitom nemusí být složité.

Mánesova ulice přibrzdí řidiče do poloviny září

České Budějovice - Do poloviny září musejí řidiči počítat s omezením provozu v Mánesově ulici v Českých Budějovicích.

Ministerstvo přispěje na opravu kaple

Trhové Sviny – Dvě dotace z ministerstva zemědělství podpoří akce v Něchově a Hrádku, vesnicích patřících pod Trhové Sviny.

Budějovice opět ocení osobnosti, sbírají návrhy

České Budějovice - Medaile Za zásluhy a Za statečnost bude letos opět udělovat českobudějovický primátor Jiří Svoboda u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu.

Policie hledá každý rok desítky dětí

České Budějovice – Od nedělního odpoledne policisté prověřovali v Budějovicích nákupní centra, nádraží nebo třeba Sokolský ostrov. Pátrali po dvou nezletilých dívkách, které se v úterý konečně vrátily domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení