VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDWIN OTTA

Edwin Otta / Českobudějovický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Plány radnice na rozšíření parkovacích zón provázejí pochyby

České Budějovice – Strategické dopravní stavby nebo změněný systém parkování v Českých Budějovicích budou náplní besedy, kterou chystá s veřejností radnice krajského města. Náměstek primátora František Konečný na posledním jednání zastupitelstva upřesnil, že akce se bude konat 4. dubna od 17 hodin v sále zastupitelstva.

Kvůli dálnici D3 začnou brzy hlídat studny

České Budějovice – Specialisté brzy zahájí monitoring studní v okolí budoucí dálnice D3 u Českých Budějovic. Sledovat se bude hlavně výše hladiny vody. V případě, že by byl později s vodou problém, budou mít totiž majitelé nárok na kompenzace, například prohloubení studní.

Kaprům ledová zima svědčila

Jižní Čechy – Jarní výlovy si vesměs pochvalují jihočeští rybáři.

Pro parkovací sytém schválili radní miliony korun

České Budějovice – Další peníze schválili v pondělí českobudějovičtí zastupitelé na nový systém parkování ve městě. V rámci rozšíření zón placeného stání o Pražské předměstí počítala radnice už předem v letošním rozpočtu s přibližně dvaceti miliony korun. Finance mají posloužit podle náměstka primátora Petra Holického například na nové parkovací automaty nebo dopravní značení.

Z Budějovic do Holašovic má vést nová cyklotrasa

Českobudějovicko – Nová cyklotrasa má v příštích letech dovést výletníky z Českých Budějovic až do Holašovic.

Od Ševětína už se kvůli dálnici kácí

Ševětín /VIDEO/ – Slavnostního zahájení stavby se včera dočkal úsek dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem (10,7 km). Už nějaký čas přitom mohou řidiči na této trase pozorovat, jak se vedle současné silnice I/3 kácí, shrnuje ornice nebo provádí jiné přípravné práce.

Dálnici přivítá i diecézní biskup

Českobudějovicko – Ve středu 15. března bude u Ševětína slavnostně zahájena stavba další části dálnice D3 na jihu Čech.

Dálnice u Budějovic chce změnit tvář

České Budějovice – Vodní nádrž u tunelu Pohůrka a dvě mimoúrovňové křižovatky mají na budoucí dálnici D3 u Českých Budějovic dostat novou podobu.

U Piana se hraje o místa k parkování

České Budějovice – Velké změny provázejí vznik kancelářského centra Piano v Českých Budějovicích. Dotýkají se i parkování.V místě nynější stavby totiž dříve mohli obyvatelé okolních domů zčásti nechávat své automobily. Když se připravovalo nové centrum, tak se radnice a investor dohodli, že zde náhradou vznikne u Piana i veřejné parkoviště. Teď se ale radnice a investor nemohou shodnout na jeho kapacitě.

První zkouškou bude hasičský bál

Sedlce – Nového nájemce má od letoška hospoda ve vesnici Sedlce, která patří pod Svatý Jan nad Malší.

Boj za údolí podporuje i ledňáček

Rudolfov – Létající drahokam neboli ledňáček vévodí titulní stránce brožury o Rudolfovském potoce. 

Zahrádkáře těší první květy, zemědělci kontrolují ozimy

Českobudějovicko – První květy na záhonech už těší v nastupujícím jaru zahrádkáře v regionu, zemědělci zase vidí, jak si poradilys uplynulým mrazivým časem ozimy.

Startuje další maraton MARS pro nemocné

Česko Budějovice - Také České Budějovice podpoří nemocné cvičením, startuje 6. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou. Desítky lidí z Českých Budějovic a okolí se v sobotu 4. března převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do Fight clubu v Metropolu v Českých Budějovicích.

Pozemky za Kauflandem město měnit nechce

České Budějovice – Kvůli chystané severní spojce jednali českobudějovičtí zastupitelé o směně pozemků, která by se týkala plochy přes 1,5 hektaru za Kauflandem na hranici Stromovky.

Na splnění předvolebních slibů si občas voliči musejí počkat hodně dlouho

České Budějovice – Bilance předvolebních slibů v Českých Budějovicích celkem vyznívá ve prospěch dvou nejsilnějších stran v zastupitelstvu. Najdou se ale i problematické body, kde by asi voliči nemuseli úplně souhlasit s tím, že se vše daří plnit.

Mráz připravil u v silnicích pasti, u Temelína varuje řidiče padesátka

Týn nad Vltavou – Silné mrazy letošní zimy opět ukázaly, jak si umí pohrát s „načatou" vozovkou. Na Českobudějovicku na to doplatil třeba úsek mezi temelínskou elektrárnou a Týnem nad Vltavou.

Masopust pokračuje v úterý u kašny

Českobudějovicko – Hned na několika místech regionu se ještě v úterý objeví masopustní koledníci a maškary.

Stromy padly kvůli kůrovci

České Budějovice – Necelé dvě desítky stromů padly v minulých dnech k zemi v Českých Budějovicích v malém hájku u Sportovní haly. 

Na radnici chtějí po opravě stropů i nový výtah

Trhové Sviny – Zhruba v polovině je rekonstrukce stropů v prvním patře historické budovy radnice v Trhových Svinech. 

K parkování řekněte své i vy

České Budějovice – Velké změny plánuje českobudějovická radnice v systému parkování na Pražském předměstí. Od září chce město na zónu, kterou zhruba vymezují Rudolfovská třída, Nádražní ulice a řeka Vltava, rozšířit systém placeného parkování.  

Budějovický Budvar přiřadili k hotelu či papírnám

České Budějovice – Do společnosti hotelu Thermal či papíren ve Slovinsku se dostal Budějovický Budvar, n. p. Ve strategii vlastnické politiky státu byl zahrnut mezi podniky, ve kterých by stát mohl prodat své účasti. 

OBRAZEM: V Pištíně vyrazili na obchůzku po guláši

Pištín - Sobotu využili k masopustnímu průvodu také v Pištíně. Pozornost poutala například velkomimina Marcela Vaňousová, Jan Grinbosch a Dana Chalupová.

OBRAZEM: Výročí oslavili členové Sokola v maskách

České Budějovice /VIDEO/ - Historické fotografie a nákresy, ale také masky a muzika, tak si v Českých Budějovicích připomněli členové Sokola výročí 155 let od založení organizace, která patří k nejvýznamnějším dobrovolným spolkům v České republice.

Jihočeské sestřičky se mohou hlásit do soutěže

Jižní Čechy - Také letos si budoucí zdravotní sestry ze škol v Jihočeském kraji změří své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. Třetí ročník odborné soutěže „Jihočeská sestřička roku 2017", se tentokrát bude konat 30. září v Nemocnici Písek, a. s., kde si studentky vyzkoušejí sesterskou práci přímo ve zdravotnickém zařízení. Školy už mohou přihlašovat své týmy.

Dálnice D3 zahájila papírovou palbu na Budějovice

České Budějovice – Kdo chce v těchto dnech sledovat všechno dění kolem dálnice D3 u Českých Budějovic, ten má hodně napilno. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo papírovou palbu hned na několika frontách najednou.

La Manche přilákal již sedm desítek plavců

České Budějovice - Po celý měsíc únor mohou senioři na budějovické plovárně plavat pro své zdraví a zapisovat uplavené metry. Jejich cílem bude, aby po sečtení uplavaných metrů všech účastníků, byla výsledná vzdálenost jako kdyby překonali La Manche.

Petice proti většímu mostu už má na tisíc podpisů

České Budějovice – Několik desítek občanů v pondělí 13. února přišlo na jednání českobudějovického zastupitelstva vyjádřit svůj nesouhlas s plánovanou změnou územního plánu. Radnice totiž zahájila proces, na jehož konci by se mohl stát z plánované lávky pro pěší a cyklisty u nemocnice regulérní most pro automobilovou dopravu. Petice, která plán radnice odmítá, má podle Ireny Šefčíkové ze sdružení Domovina dnes kolem tisíce podpisů.

Valentýnských přání nasbírali do MHD třiatřicet

České Budějovice – Vozy městské hromadné dopravy nabídnou letos v Českých Budějovicích víc valentýnských vzkazů, než vloni. Třiatřicet přání se přitom netýká jen vyznání lásky partnerovi. Jedna z valentýnek se týká i hokejového klubu.

Budvar už začal hledat finalisty

České Budějovice – První krok má za sebou výběrové řízení na nového ředitele Budějovického Budvaru, n. p. Agentura Constellation již ukončila (ve středu) příjem přihlášek, ze kterých nyní vybere pro ministerstvo zemědělství maximálně deset nejlepších kandidátů. Podle tiskové mluvčí ministerstva Markéty Ježkové by měl být seznam hotov do šesti týdnů.

Zavřené slepice mohou méně snášet, někde jim výběh nechali

Českobudějovicko - Mnozí chovatelé dali na doporučení veterinářů a svou drůbež, pokud mají možnost, uzavřeli do kurníků nebo jiných objektů. Může to ale mít vliv na snůšku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies