VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA SKÁLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Už za pár dní z nás bude nerozlučná dvojka

České Budějovice – Možná mě, milí čtenáři, znáte z televize. Jmenuji se Gucci, jsem dvouletý psík plemene border kolie a před nedávnem jsem se objevil se svou trenérkou Terezkou Dědkovou z Pestré společnosti v reportáži, kde jsem předváděl, co všechno umím. Byl jsem totiž vybrán, abych se stal vodicím psem. Nakonec ale všechno dopadlo úplně jinak. Proto se teď také obracím na vás s prosbou o pomoc. Ale pojďme to vzít pěkně popořádku.

Z pěti set zkontrolovaných řidičů se přestupku dopustil každý druhý

České Budějovice – Na dodržování předepsané rychlosti nejen v obcích, ale i mimo ně si ve středu posvítili jihočeští policisté. Stalo se tak v rámci celorepublikové akce.

Hlubocká fara mění svou tvář

Hluboká nad Vltavou - Kdo šel v uplynulých dnech kolem hlubocké fary, mohl vidět dělníky, kteří zde seškrabávali omítku.

Soutěžící dnes pohostí tatarákem a tiramisu

České Budějovice – Po čtyři dny už Jihočeši sledují kuchařské klání tří žen a dvou mužů z našeho regionu. Právě z jihu Čech je totiž tentokráte soutěžní pětice z pořadu televize Prima – Prostřeno!

OBRAZEM: V Budějovicích se loučili se zimou

České Budějovice - Pátá neděle (postní nebo smrtelná) po staletí patří vynášení Morany. Tento pohanský svátek je spojený s koncem zimy a vítáním jara. Mládenci a dívky už od dob minulých vyrábí ze slámy figurku smrtky, již za zpěvu vynesou ze vsi, kde ji zapálí a hodí do vody. Nejinak tomu bylo v Budějovicích. Zde se průvod sešel v neděli v 15 hodin na Piaristickém náměstí, odkud se šlo ke Slávii, kde se Morana hodila do Malše. O hudební doprovod se postaral Dětský folklorního sbor Bárováček.

Město v dubnu zaplní tisíce příznivců hokeje

České Budějovice - Na dvacet tisíc příznivců hokeje ze čtyř zemí Evropy se chystá do jihočeské metropole. České Budějovice budou totiž od 27. do 30. dubna hostit České hokejové hry. Ty se do série turnajů Euro Hockey Tour vrátily po dvouleté pauze. V minulosti se hry konaly v Karlových Varech nebo třeba v Pardubicích.

Jihočeši se dnes rozloučí s kardinálem Miloslavem Vlkem

České Budějovice – S kardinálem Miloslavem Vlkem se Monika Vrhelová z Českých Budějovic poprvé setkala coby malá holka, když k nim domů chodíval na návštěvu.

Za kardinála Vlka chystají mše

České Budějovice - Ve čtvrtek v 16 hodin a 45 minut se na Černé věži rozezní největší ze všech zvonů – 3,5 tuny vážící Bumerin.A to na znamení smutku za zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Ten zemřel v sobotu, bylo mu 84 let.

Zraněného mladíka převezli do nemocnice

České Budějovice - Zranění utrpěl mladík, který v neděli spadl z lávky nad Strakonickou ulicí v Českých Budějovicích (poblíž Möbelixu).

Pro Bazalku plavalo sedmdesát otužilců

České Budějovice/OBRAZEM/ – Byla neděle krátce po jedenácté hodině a u Malého jezu se do vody právě zanořovali první otužilci. Důvod měli jednoduchý.

Uprchlý chovanec diagnostického ústavu byl ozbrojen nožem

České Budějovice - Zadržet uprchlého chovance diagnostického ústavu v Praze se v neděli podařilo budějovickým strážníkům.

Muž po rvačce utíkal před strážníky a ještě se zranil

České Budějovice - V sobotu ráno vyjížděly hlídky budějovické městské policie na oznámení o potyčce několika osob v ulici Kněžská.

Podnapilý cizinec ležel zraněný před barem

České Budějovice - V sobotu kolem sedmé hodiny ranní přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži ležícím před jedním z barů v ulici Karla IV.

Ve Zlivi vládly maškary

Zliv/OBRAZEM/ - Sněhuláci, králík nebo vodník. Taková stvoření mohli v sobotu odpoledne potkat ti, co se vydali do Zlivi. 

Otužilci se do vody ponoří pro dobrou věc

České Budějovice – Udělat něco pro své zdraví a ještě k tomu podpořit dobrou věc. To je cílem již druhého ročníku akce s názvem „Nebuďme chladní" aneb první jarní ponor do řeky Malše.

Nejen děti z Plavu v září usednout do lavic některé z budějovických škol

Českobudějovicko – Základní školy ve svých obcích nemají, ale jejich povinností je pro děti s trvalým bydlištěm v jejich obci zajistit povinnou školní docházku, a tak se v letošním roce zástupci Plavu, Včelné a Doubravice obrátili českobudějovické zastupitelés prosbou o vytvoření společného spádového obvodu.

Usednout za volant po jedné plzni? Nejdřív za dvě a půl hodiny

Jižní Čechy /INFOGRAFIKA/ – Je neděle tři hodiny ráno a českobudějovičtí policisté zastavují na Lidické třídě řidiče osobního automobilu renault. V jeho dechu posléze naměří více než 1,3 promile alkoholu.

Ochutnali humus, dali si maté a vyzkoušeli si národní kroje

Hluboká nad Vltavou - Bohatý na zážitky byl uplynulý týden v Základní škole v Hluboké nad Vltavou. Už potřetí sem přijela skupinka studentů ze všech koutů světa. Stalo se tak v rámci projektu Edison, jehož cílem je spojovat mladé lidi různých kultur.

Stromovku rozzáří květnaté louky

České Budějovice – Všemi možnými barvami bude už zanedlouho hrát Stromovka. 

Bárováčci slaví šedesátku

České Budějovice - Pořádně rušno bylo v uplynulých dnech na Základní a Mateřské škole J. Š. Baara v Českých Budějovicích. 

Protikuřácký zákon bude katem některých hospodských

Českobudějovicko – Ještě tomu není tak dávno, co se nejen provozovatelé obecních hospod museli vyrovnat se zavedením elektronické evidence tržeb (EET)a už je tu nařízení nové. 

Do průvodu originálně: jako hašlerka

Českobudějovicko - Tradiční koleda s rychtářem, střapatými a konšely, ale i její modernější varianta. Takový bude tento víkend na jihu Čech. Masopustní veselí v regionu totiž pokračuje, průvod masek tak v sobotu projde nejednou z obcí na Budějovicku.

Díky kamerám se podařilo najít vandala, který v centru města ničil sochy

České Budějovice – Na Palackém náměstí, na sídlišti Máj nebo na náměstí Přemysla Otakara II. Tam všude dohlíží na pořádek kamerový systém. Ten za dobu své desetileté existence pomohl vyřešit desítky trestných činů a přestupků.

Na chodnících čekal Budějčáky adrenalin

České Budějovice /VIDEO/ - Obrázek jako z grotesky. Tak vypadalo čtvrteční ráno v krajském městě. Kvůli mrznoucímu dešti se totiž hlavně chodníky v noci proměnily v jednu dlouhou skluzavku. Dostat se tak ve čtvrtek do práce nebo do škol, to vyžadovalo opravdu velké úsilí.

Bůh má smysl pro humor, říká nový hlubocký kněz

Hluboká nad Vltavou - Ve třiceti letech měl všechno. Úspěch, ženy i peníze. Někomu by to bohatě stačilo, on ale chtěl od života víc. A tak místo saka s kravatou obléká Tomas van Zavrel několik posledních let kněžskou sutanu. I když, jak on sám říká, záliba v hezkých kvalitních oblecích a botách mu zůstala do dneška.

Silničáři vyrazili na ledovku už v noci

Českobudějovicko - Už v noci z pondělí na úterý vyjeli několikrát do akce silničáři na Českobudějovicku.

Viróza trápí stále hlavně děti

Českobudějovicko - Nárůst počtu nemocných s chřipkami a respiračními infekcemi se ani v uplynulém týdnu nepodařilo zmírnit. Ba naopak. Ve srovnání s předcházejícím týdnem počet nemocných s akutními respiračními infekcemi vzrostl o 4,8 procenta.

Nejstarší budova univerzity dostala novou tvář

České Budějovice - Zcela nové učebny, pracovny vyučujících a laboratoře, všechno laděné do světle hnědé, žluté a zelené. Tak teď vypadá objekt Zemědělské fakulty v kampusu Jihočeské univerzity. S rekonstrukcí vnitřních prostor největšího a nejstaršího objektu fakulty začali dělníci před rokem a půl. Tento týden se uskutečnilo slavnostní otevření.

V budějovických školkách přibude přes sto míst

České Budějovice - Zápisy do mateřinek v krajském městě se letos uskuteční 2. a 3. května.

K zápisům půjdou děti poprvé až v dubnu

České Budějovice - Zatímco loni touhle dobou už byly zápisy do prvních tříd v plném proudu, letos je všechno jinak. Podle novely školského zákona půjdou letos děti k zápisům až v dubnu. V krajském městě tento termín připadá na 6. a 7. dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies