VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL ZEMAN

Pavel Zeman

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Policie hlídala kvůli fotbalu pořádek v ulicích

České Budějovice - Kvůli čtvrtečnímu zápasu SK Dynamo a FC Baník Ostrava stáli v ulicích těžkooděnci hlídající, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku. Pořádková jednotka následovala fanoušky městem i při cestě ze stadionu.

Jankovští trénují koledy v kapličce na návsi

Jankov /VIDEO/ - Je jich šest a kromě zpívání koled zpestřují i kulturní program v obci. „Pokaždé se sejdeme u jedné z nás doma nebo na návsi v naší kapličce a zpíváme.

Mašinky přilákaly malé i velké

České Budějovice – Jako tradičně měli milovníci železnice možnost zhlédnout v klubovně železničních modelářů na Lidické třídě zmenšené modely lokomotiv, nádraží a všeho, co k vlakové dopravě, ať osobní, nebo nákladní, patří.

V Týně rozsvítí vánoční strom na náměstí zvonkový průvod

Týn nad Vltavou – O první adventní neděli se v Týně nad Vltavou od 16 hodin uskuteční již osmý ročník průvodu se zvonky, který vyrazí od místní sokolovny, projde městem a svou cestu zakončí na náměstí Míru.

Volbu prezidenta USA sleduje Jihočech na Floridě

Týn nad Vltavou Spolu s Američany prožívá přípravy na úterní prezidentské volby také šestadvacetiletý Václav Šálený. Pochází z Týna nad Vltavou, už téměř rok pobývá v USA, kde pracuje pro mezinárodní společnost na Floridě.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj povede koalice ČSSD, ANO a Jihočechů. Hejtmanem má být Jiří Zimola

Jižní Čechy /VIDEO/ - V příštích čtyřech letech bude životy Jihočechů řídit koalice ČSSD, ANO 2011 a hnutí Jihočeši 2012. Týmy stran se na tom shodly ve čtvrtek večer při dvouhodinovém jednání. ČSSD připadne pět křesel v radě, stejný počet míst obsadí hnutí ANO, Jihočeši získají jeden post uvolněného radního. Rozhodnutí ještě musí potvrdit vedení stran. 

AKTUALIZOVÁNO

Po víkendové tragédii zůstaly dvě poměrně malé děti

Nové Hrady – V násilnou smrt manželského páru středního věku vyústila zřejmě rodinná krize partnerů z Trhových Svinů. Tragédie se odehrála v neděli v rekreační chalupě v Údolí u Nových Hradů.

Problémy s nedostatkem drobných mívá především po výplatách

České Budějovice - Snad každý z nás dostal při placení otázku: „Neměl byste drobné?" S nedostatkem mincí se totiž potýká řada obchodníků.

Žimutické slavnosti byly ve znamení dobré kávy

Žimutice /VIDEO/ - Jubilejní desáté Žimutické slavnosti se konaly v sobotu v Žimuticích u Týna nad Vltavou. Starosta obce Zdeněk Šálený vysvětlil, že jde sice o desátý ročník akce pod tímto názvem, ale tradici má delší.

Nové značky u zavřené ulice Na Sadech už myslí i na nepozorné řidiče

České Budějovice - Od soboty uzavřená ulice Na Sadech přidělala mnohým řidičům v pondělí nejednu vrásku na čele.

Chybné dopravní značení Na Sadech žene řidiče do pasti

České Budějovice - Od soboty je uzavřena ulice Na Sadech a víkendový provoz ukázal, že obyvatelé žijící v okolních ulicích čeká období plné naštvaných a bloudících řidičů.

Vampír ze Zahorčic pobaví i nechtěným technickým problémem

Zahorčice /VIDEO/ – Zhruba dvě stovky diváků si minulý týden našly cestu na premiéru divadelního představení do Zahorčic u Boršova nad Vltavou, které mělo včera úspěšnou reprízu.

Dominanta náměstí zmizí z očí

České Budějovice - Už jen sehnat dostatek financí potřebovali autoři projektu Vnímání k uskutečnění neobvyklého záměru. V jeho rámci má kolem Samsonovy kašny vyrůst na necelý měsíc zástěna. Peníze jsou pohromadě, a tak nic nebrání tomu, aby už 8. září přikrylo dominantu budějovického náměstí dřevěné hrazení.

Ani zahraniční brigáda není zárukou velkých výdělků za málo práceČeské Budějovice – Sehnat na léto brigádu, ve které by si studenti mohli vydělat větší obnos, je někdy pořádný oříšek. Kdo nezačal se sháněním už na začátku roku, v létě mu s největší pravděpodobností zbudou jen oči pro pláč.

Malák je už vybaven pro případ krize

České Budějovice – „Tady končí koupání smrtí," varuje rekreanty u českobudějovického Malého jezu zbrusu nová výstražná cedule. Spolu se záchrannou podkovou na laně a návodem, jak se zachovat v případě, že se tu někdo bude topit, ji tady pracovníci Povodí Vltavy nainstalovali v reakci na červnové neštěstí, kdy se těsně pod jezem utopili dva muži.

OBRAZEM: Noční zoo je plná překvapení

Hluboká nad Vltavou /VIDEO/ – Tradiční komentované noční prohlídky v pátek začaly v hlubocké zoo. „Každá noční prohlídka je jiná, byť mají všechny stejnou trasu. Zvířata jsou dynamická, takže se mohou nebo nemusí objevit. Každopádně se dá říct, že každá skupina vidí tak 80 až 90 % zvířat, konkrétně u šelem je to
o štěstí," říká průvodce
a ošetřovatel ptactva Ondřej Srb.

OBRAZEM: Maturantky jdou do finále

Hluboká nad Vltavou /ANKETA, VIDEO/ - Finalistky soutěže krásy Maturantka roku z celé republiky se do čtvrtka 
v Hluboké nad Vltavou připravovaly na slavnostní finále klání, které se uskuteční příští středu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.

Modernizaci vlakového 
nádraží už nic nebrání

České Budějovice – Na poslední větší opravě českobudějovického vlakového nádraží pracovali dělníci 
v letech 1994 až 1998. Pamatuje si to znalec místní historie Jan Schinko.

Trolejbusy dostanou v křižovatce zelenou

České Budějovice – Mnohem více než nastupování 
a vystupování cestujících 
v zastávkách zdržují řidiče autobusů a trolejbusů při cestě městem semafory. Během dvacetiminutové jízdy od nádraží na Máj stojí vozy MHD v křižovatkách zhruba třetinu jízdní doby.

Běžci v Dubném pomohli postiženým dvojčátkům Zuzance a Jiříkovi

Dubné /VIDEO/ – Pro podepsaný dres Davida Lafaty a hlavně pro dobrou věc se běželo 
v sobotu v Dubném u Českých Budějovic.

Řidičem MHD chtěl být v sobotu každý

České Budějovice – Den otevřených dveří v Dopravním podniku města České Budějovice si v sobotu nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Za nevšedními zážitky se lidé vydali do depa na Novohradské a v Horní ulici.

Včelaře čeká omezení kvůli moru

Nové Hrady – Krajská veterinární správa pro Jihočeský kraj nařídila ochranná opatření v souvislosti s výskytem moru včelího plodu. Nové ohnisko nákazy bylo zjištěno v Údolí u Nových Hradů.

Soutěžili s Deníkem, za odměnu viděli Temelín

Temelín /VIDEO/ - Na exkurzi do Jaderné elektrárny Temelín vyrazili žáci Vyšší odborné školy a Střední školy, s. r. o., v Českých Budějovicích. Prohlídku jihočeské elektrárny jim vyhrála v soutěži Deníku jejich spolužačka Daniela Sternadová se svou slohovou prací na téma Až nepůjde elektřina. Práce Daniely měla název Někdy stačí jen otevřít oči a zamknout displeje.

Na Mánesově přibudou světla i pruhy

České Budějovice – Tisíce aut projedou denně Mánesovou ulicí, která je jednou
z klíčových komunikací Českých Budějovic. V dohledné době ji ale čekají velké změny. Připravují je Jihočeský kraj, pod který komunikace patří, a město. Úprava se týká křižovatky Mánesovy a Dukelské ulice, kde se poblíž nachází základka nebo střední škola.

OBRAZEM: Vrátecký Picasso zná svého šestého vítěze

České Budějovice /VIDEO/ - Jedenáct malotřídek z Českobudějovicka se po celý školní rok střídá v pořádání různých tematických soutěží. Ve středu byla řada na Základní a Mateřské škole T.G. Masaryka v Českých Budějovicích. Škola pro děti připravila šestý ročník soutěže v malování nazvané Vrátecký Picasso.

Jihočeský Sokol má vlastní akademii

České Budějovice - První Sokolská župní akademie se konala v neděli pod hlavičkou jihočeského Sokola. Do sokolovny v Českých Budějovicích přijelo 170 cvičenců z většiny spolků v Jihočeském kraji. Diváci tak mohli vidět například členy TJ Sokol Blatná, Olešnice, Písek, České Budějovice a mnoho dalších.

Řidiči, peklo musíte čtvrt roku vydržet

České Budějovice /VIDEO/ – Řidič z povolání Jan Nohava vyrazil v neděli ráno se svou dodávkou 
z Novohradské ulice na pravidelnou linku. Díky nedělnímu slabému provozu ho částečná uzavírka Litvínovického mostu, na němž jsou od nedělního rána průjezdné místo čtyř pruhů pouze dva, příliš nezdržela.

Lidi z Máje vyděsil plán postavit zeď

České Budějovice – Je to jen neověřená zvěst, ale už stačila vzbudit na českobudějovickém sídlišti Máj velkou pozornost. Mezi obyvateli největšího sídliště ve městě se šušká, že by radnice mohla kvůli splnění hygienických limitů stavět podél ulice Milady Horákové protihlukovou stěnu.

AKTUALIZOVÁNO

Boj o křesla v krajském zastupitelstvu skončil

Českobudějovicko - Úderem 14. hodiny se zavřely volební místnosti. Jak Jihočeši rozhodli o podobě nového krajského zastupitelstva, ukáže sčítání hlasů, které právě odstartovalo. Část obyvatel kraje měla možnost volit i senátora.

Pryč s vládou, znělo i pod Černou věží

České Budějovice – Za korupci mezi politiky se stydí i mnozí Budějčáci, stovky jich přišly demonstrovat.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies