VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA KYSELOVÁ

Zuzana Kyselová / Českokrumlovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Maminky po porodu dostávají balíček s jogurty, sýry a vitamíny

Český Krumlov – Jak ještě více zpříjemnit rodičkám pobyt v porodnici, uvažují její zaměstnanci. Doménou českokrumlovské porodnice je vskutku rodinné prostředí a vynikající vztah personálu k pacientkám.

Horní Planá chystá stavbu nové rozhledny

Horní Planá - Na dobrovodském vrchu vyroste konstrukce s vyhlídkovou plošinou.

Hrozba ptačí chřipky děsí i obyvatele na jihu Čech

Jižní Čechy - Vysoce patogenní ptačí chřipka subtypu H5N8 po Moravě už dorazila i do Čech. Někteří chovatelé spoléhají na to, že jsou daleko od rizikových zón.

Hornoplánský přívoz kvůli silnému mrazu ukončil provoz

Horní Planá - Od soboty už se přívozem na druhou stranu Lipna do Bližší Lhoty nedostanete.

Dívky, které tragicky zemřely v Anglii, pocházely z jihu Čech

Loučovice – Na pohřeb dvou českých dívek, které tragicky zemřely na silnici v Anglii, se chystá hodně příbuzných a přátel i z Česka.

Vítězkami soutěže Jihočeské sestřičky roku se staly budějovické studentky

Český Krumlov - /OBRAZEM/ Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti změřilo v sobotu šest desítek budoucích zdravotních sester ze škol v Jihočeském kraji. 

Kouzelné kabelky z patchworku umí Veronika Šlajchová

Besednice - Originální, půvabné a profesionálně vypracované tašky a kabelky vznikají v útulném stavení na kraji lesa v Besednici. Na svých speciálních šicích strojích je tam vytváří Veronika Šlajchová, původně knihovnice Státní vědecké knihovny v Českých Budějovicích.

Porotkyně StarDance nedarovala kabelky poprvé

Lipno nad Vltavou – Své kabelky ochotně darovala pro Kabelkový veletrh Deníku, který se uskuteční ve středu 7. září v Českých Budějovicích, také Eva Bartuňková, pražská trenérka tance a taneční mezinárodní porotkyně, kterou mnozí znají z poroty 1. a 6. řady oblíbeného televizního pořadu StarDance.

Starostova prognóza se vyplnila: První vodáci si sjeli divokou vodu

Loučovice - První čtrnáctidenní zkoušku má za sebou připravovaný projekt Divoká voda Loučovice. Ten má umožnit veřejnosti letní organizované a sportovní splouvání úseku Vltavy od přehrady až po jez v obci.

Rio Lipno skončilo bez komplikací

Lipno nad Vltavou - Sta tisíce lidí všeho věku navštívily Olympijský park Rio – Lipno. 
A mnozí z nich návštěvy 
v parku s radostí opakovali.

Borci zdatní ve šplhu se utkali na Rio Lipno

Lipno nad Vltavou - Pradávnou olympijskou disciplínu připomněli a předvedli borci na Lipně. Olympijský šplh na laně. Drtivou většinou to byli sokolové.

Cesta na olympijské Lipno vede oklikou

Českobudějovicko - Velkým tahákem letošní hlavní turistické sezony na Lipně bude Olympijský park. Slavnostní zahájení provozu parku se chystá na pátek odpoledne. Kdo se ale chce na Lipno vydat, ten musí počítat i s několika dopravními omezeními.

U nebezpečného jezu je už první záchranná kotva

Český Krumlov - Členové ze sdružení půjčoven lodí intenzivně pracují na tom, aby zvýšili bezpečnost na jezu u Mrázkova mlýna v Českém Krumlově, kde se letos turisté dostávají často do problémů a ohrožení života.

Půjčovatelé lodí chystají na hrozivém jezu v Krumlově bezpečnostní opatření

Český Krumlov - Na nebezpečném jezu v Č. Krumlově zápasily v tomto týdnu o život turistky. Situace je na pováženou. Protiopatření se promptně chystají.

Další turisté z ciziny se topili na jezu u Mrázkova mlýna v Krumlově

Český Krumlov -  Dvě cizinky nespluly jez po šlajsně, a to se jim málem stalo osudné. Obě jsou nyní v českokrumlovské nemocnici.

V lipenském jezeře utonul starší muž

Frymburk - Muž plaval a začal se topit nedaleko pláže ve Frymburku.

Nové otáčivé hlediště bude rozebírací

České Budějovice - Nic se nevyřešilo, přesto jde o posun dopředu. Tak Jihočeši hodnotí nedávné jednání s ministrem financí Andrejem Babišem o budoucnosti otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

Vše na 44. Rallye Český Krumlov už je nachystáno, startuje i Energies rallye

Českokrumlovsko – Příznivci motorového sportu už se těší. Rallye Český Krumlov je opět tady. Letos je navíc součástí unikátního projektu Jižní Čechy olympijské a již dnes ho předznamená start New Energies Rallye.

OBRAZEM: Při tradičním Běhu na Kleť padl rekord

Český Krumlov - Tratí se značným převýšením, přesně 532 metrů, se vyznačuje tradiční Běh na Kleť.

OBRAZEM: Na mistrovství dračích lodí se na Lipno sjela kvanta lidí

Lipno nad Vltavou - Závody dračích lodí LIPNO DRAGON BOAT RACE ovládky lipenské jezero v kempu Modřín.

OBRAZEM: Řeka je odemčena: Vltava vodáky nikdy nezklame

Vyšší Brod - Piráti, plavčíci, vodníci a další příznivci Vltavy si dali dostaveníčko pod hrází ve Vyšším Brodě, aby podle tradice velkým dřevěným klíčem odemkli řeku.

Turisty chtějí přilákat i cyklostezkami

Jižní Čechy - Ukázat potenciál Římova, Nových Hradů, Velešína či Kaplice a přilákat tak do těchto oblastí více turistů. Takové plány má do budoucna nově vzniklá destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko.

Ministrant hraje koledy na vysněném harmoniu

Loučovice - Do varhan se už jako malý zamiloval dnes třináctiletý Matěj Majerik z Loučovic na Českokrumlovsku. Jako malý jednou navštívil kostel v Kájově, kde zněly varhany a bylo to. Varhanní hudba ho zcela okouzlila. A to natolik, že toužil na varhany hrát.

Otáčivému hledišti hrozí, že bude stát „na černo“

České Budějovice -  Otáčivé hlediště v zahradě krumlovského zámku zaskočilo zainteresované lidi termínem, na který se v rámci řešení jeho dalšího osudu a výběru architektonické studie na rekonstrukci točny poněkud zapomnělo. Posledního září totiž končí stavbě otáčka, která je 
v majetku Českých Budějovic, kolaudační souhlas.

Ve Vltavě je vody dost

Českokrumlovsko - Nad dosavadním létem si lidé od vody, přesněji kolem Vltavy, mnou spokojeně ruce. Z hlediska vodáckého si lepší sezonu přát nemohli.

Hořické pašijové hry mají tradici už od 13. století

Hořice na Šumavě - Jeden z nejpočetnějších hereckých ansámblů mají slavné Hořické pašije. Při jednom představení účinkují desítky amatérských herců a neherců, což je soubor, o jakém se ochotnickým divadlům jen tak nezdá. Přesněji řečeno, kolem šedesáti hrajících členů z celkových 108 má Společnost pro zachování hořických pašijových her.

Požár domu vystřídaly bezmoc a bezradnost

Kaplice - Ještě v pondělí se chodili obyvatelé Kaplice dívat na dílo zkázy, které po sobě zanechal nedělní ranní požár domu v centru města.

Krumlovsko se chystá na příjezd vzácných hostů

Českokrumlovsko - Přípravami na příjezd prezidenta České republiky Miloše Zemana v posledních dnech žil region v místech, kam zavítá.

V Polné by chtěli obchod a hospodu. Shánějí do ní nábytek.

Polná na Šumavě - Nová obec Polná na Šumavě, jež doposud leží ve Vojenském újezdu Boletice a k níž bude náležet také Květušín, má sice vzniknout až od Nového roku, ale na tuto historicky významnou událost se tamní s pomocí různých institucí připravují již nyní.

Etikety nám napoví, odkud pochází maso, které jíme

Jižní Čechy –  České zboží láká. Poznali to i obchodníci, kteří někdy pod označením český výrobek prodávají i takové potraviny, co k nám putovaly tisíce kilometrů. Podle nového nařízení EU se zákazníci dozvědí, odkud zvíře pocházelo, kde bylo vykrmeno a také poraženo.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies