Po bezbrankové remíze s Pardubicemi na Hluboké a porážce 0:3 v Chomutově nedali svěřenci trenérů Lercha a Vozábala gól v sobotu na Složišti ani Královu Dvoru. Podruhé na jaře doma tak hráli 0:0.

„Přitom jsem přesvědčen, že kdybychom nějakou z celé řady šancí proměnili a ten gól dali, že by to z kluků spadlo a v pohodě bychom ještě nějaké branky přidali,“ poznamenal po zápase trenér JiříLerch.

Mladíci Dynama skutečně měli střeleckých možností dost. Hlavně ve druhé půli měli i výraznou územní převahu, jenže klid, rozvaha a především přesnější muška jim v koncovce chyběly. Většina jejich příležitostí končila vedle či nad hostující brankou.

Výjimkou, potvrzující pravidlo, byla vlastně jen první velká šance Lerchova týmu v 19. minutě, kdy po Rakovanově rohu Bakalu vychytal včas vyběhnuvší Kudrna. Slovenský mladík v budějovických barvách sice Kudrnou vyražený míč ještě zkusil vrátit do brány, v pádu ale pálil nad.

A střelami mimo tři tyče pak končily další šance domácích hráčů. Ve 26. minutě po trestném kopu Rakovana hlavičkoval nepřesně Stráský, dvě minuty nato po rohu a Kudrnově minele netrefil odkrytou bránu z několika kroků Simič, ve 43. minutě Timm si sice Kudrnu obhodil, míč mu ale ukopl vracející se Procházka a těsně před půlí poslal po Timmově centru hlavou balon nad Stráský.

Hosté drželi do přestávky, kdy měli vítr v zádech, v poli s Jihočechy krok, slibnou palebnou pozici nicméně měli vlastně jen ve 38. minutě, kdy exbudějovický Svátek našel zpětnou přihrávkou na hranici vápna volného Řehoře, ten však pálil sice tvrdě, jenže dva metry nad břevno.

Ve druhé půli proti větru už se hosté do blízkosti Křížkovy branky dostávali jen sporadicky, přesto si jednu gólovou šanci vytvořili. Na jejím konci byl pád Procházky ve vápně, po kterém se hostující lavička dožadovala penalty, sudí však místo toho Procházkovi ukázal žlutou kartu za nafilmovaný pád. „Jak to bylo, z lavičky neposoudím,“ krčil rameny trenér Lerch.

Jeho hráči měli ve druhé půli už výrazný tlak, jenže Simič ve 48. min. po faulu na agilního Stráského pálil z trestného kopu z necelých dvaceti metrů vysoko nad, vedle šla o deset minut později i dalekonosná Timmova dělovka, mezi tři tyče se nevešly ani hlavičky Timma v 58. a Stráského v 71. minutě, byť oba hráči stříleli z několika kroků.

A když už se Mezlík dokázal mezi tři tyče trefit, byly ty jeho projektily sice tvrdé, jenže zpoza vápna, takže si brankář Kudrna, byť s potížemi, poradil – v 57. min. míč vyškrábl nad břevno, tři minuty nato balon v pádu vytlačil od tyče do zámezí.

Dynamo Č. Budějovice B – Králův Dvůr 0:0

ŽK: Koutný, Bakala – Ribeiro, Sabou, Trantina. Diváci: 100. Rozhodčí: Kalenda – Černý, Řezáč.

Dynamo B: Křížek – Sajtl, Sláma, Šimic, Koutný – Repa (63. Kaňák), Bakala, Rakovan – Mezlík, Timm – Stráský.