Béčko týnské Olympie se na Hluboké loučilo s okresním přeborem

Českobudějovicko – Horní Stropnice a Hrdějovice zůstanou v okresním přeboru, zatímco Týn nad Vltavou B soutěž opouští.

19.6.2014

Hluboká B po velkém obratu porazila Týn B 5:4 a skončí třetí, Olympie sestupuje.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Rozhodlo o tom závěrečné kolo, v němž tato trojice týmů bojovala o záchranu.

Poslední Týn už neměl svůj osud pouze ve vlastních rukách. Musel spoléhat na to, že vyhraje na Hluboké a současně Horní Stropnice (hostila Bavorovice B) nebo Hrdějovice B doma zaváhají.

Jenže už dopoledne hrdějovická rezerva senzačně udolala přeborníka z Plané, který předtím osmkrát v řadě zvítězil, a také Horní Stropnice  svůj existenční duel zvládla.

Jarní  derniéru výborně rozehrál i Týn, který na Hluboké vedl 4:1! Ale nepříznivé zprávy jako by hráčům Olympie sebraly ve druhé půli elán z kopaček. Hlubočtí fotbalisté ovládli hru a velkým obratem na 5:4 si zajistili třetí místo. Navázali tak na bronz svého áčka v přeboru kraje.

Postup si s předstihem vybojovala Planá a míří do I.B. V příští sezoně si zahrají okresní přebor oba suveréni z třetích tříd, Borek a Nové Hrady.

Referáty od klubových zpravodajů jsou redakcí upraveny.

N. HODĚJOVICE – ČTYŘI DVORY B 0:2 (0:0) –  Poslední zápas sezony začal velmi opatrně. První velkou šanci ke skórování měl domácí střelec David Lojka, který své sólo chtěl vyšperkovat zasekávačkou ve vápně, ale hostující obrana jeho úmysl zmařila. Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil a v podstatě se čekalo na chybu, kterou jako první udělala domácí obrana. Hostující Janeček svůj únik zakončil střelou k tyči. Domácí ve snaze vyrovnat poté převzali iniciativu, ale veškerá jejich snaha končila před vápnem. Hosté poté  zvýšili své vedení krásnou střelou zdálky Čepičkou. Domácím v tomto zápase nebyl gól souzen, nejblíže mu byl v 80. min.  střídající Bláha, jenž hlavičkoval do tyče. Rozhodčí Pileček. ŽK 0:1. Diváci: 30.

JANKOV B (DUBNÉ) – LOKO ČB 5:2 (2:0) – Hosté přijeli v jedenácti, ovšem v 10. min. mohli po brejcích vést už 2:0! Naštěstí pro domácí se dvakrát blýskl brankář Šturma. Klid na kopačky přinesl domácím až oblouček Šindeláře, který skončil v brance. Druhou branku přidal z brankové čáry T. Bürger po nahrávce od Holby. Úvod druhé půle patřil zkušenému Petru Holbovi, jenž během úvodní čtvrthodiny nasázel hattrick!   Závěr domácí vypustili a nechali hosty zkorigovat stav na konečných 5:2, když se  trefili Fošum a Choutka. Rozhodčí Špelina. ŽK 2:2. Diváci: 20.

H. STROPNICE – BAVOROVICE B 9:1 (4:1) – Domácí nastoupili s odhodláním  nepřipustit jinou možnost než záchranu v soutěži, přesto z nich byla cítit  nervozita. Od počátečního hvizdu rozhodčího Eibla se  hra odvíjela většinou na polovině hostů. Skóre otevřel v 7. min. ze samostatné akce Syrovátka a brzy nato zvýšil stejný hráč na 2:0. Ve 12. min. po faulu hostů proměnil penaltu Bašta. Hosté se dostali ke slovu po půlhodině hry, kdy snížil Morong. Vzápětí se prosadil Šedivý. Ve druhém poločasu  panovalo na hřišti domácí mužstvo, kterému hosté v kombinované sestavě nedokázali čelit, a tak skóre pravidelně narůstalo. V 55. min. Šedivý zvýšil na 5:1, za chvíli se trefil Němec střelou z hranice vápna. V závěru ještě přidali další branky Koktavý, Stanko a Šedivý, jenž zkompletoval hatrick. Po utkání si Hraničář mohutně oddychl: Soutěž udržel. Rozhodčí Jiří Eibl. ŽK 1:1. Diváci: 50.

HRDĚJOVICE B – PLANÁ 4:2 (1:1) – Veledůležitý zápas o udržení začali domácí nervózně. Toho využili hosté již ve 4. min., kdy akci po ose Pintér –  Tyl – Balogh zakončil posledně jmenovaný střelou z voleje. V 8. min. postupoval Fujdiar do otevřené obrany, nahrál zcela volnému Baloghovi, ale ten minul. Štěstí při domácích stálo i ve 24. min., kdy obraně unikl Chrástka, přehodil vybíhajícího brankáře Fajtla, jeho lob však skončil o milimetry mimo… Až po půlhodině se domácí probudili. Ve 31. min. si na odražený míč naběhl Suchan a střelou k pravé tyči vyrovnal. Hned z protiútoku Sodomka bombou z 20 metrů orazítkoval břevno! Do druhého poločasu vstoupili Hrdějovičtí s odhodláním zápas rozhodnout. Ve 49. min. přetažený roh Pražský vrátil před branku a Suchan hlavou dostal Hrdějovice do vedení. To mohl pojistit v 54. min. Mir. Votruba z penalty, nařízené za ruku, ale jeho pokus skončil nad brankou. Domácí neproměněná penalta rozhodila, hosté si vynutili převahu a  zle soupeři zatápěli. V 64. min. po rychlé a přesné kombinaci Chrástka z úhlu vyrovnal . V 78. min. se štěstěna  přiklonila k domácím. Jordán zahrával trestný kop, míč se odrazil k Mir. Votrubovi, jehož střelu obrana tečovala tak nešťastně, že oblouček doplachtil za záda bezmocného Nováčka. Své vítězství domácí potvrdili v 86. min., kdy dotírající Rubeš využil zaváhání Sodomky, předložil balon Pražskému a ten s jistotou zakončil. Pískal rozhodčí Šafránek. ŽK 0:2. Diváci: 50.

OLEŠNICE – MLADÉ 4:2 (2:2) – Od začátku bylo vidět, že se týmy chtějí rozloučit se sezonou vítězstvím. I když hosté přijeli v oslabené sestavě, prvních dvacet minut patřilo šikovným hráčům Mladého a v 7. min. Materna zakončil individuální akci  střelou břevno. Další náznaky hosté nevyužili a ve 12. min. domácí Fiala z penalty vyrovnal. V 17. min. se povedl Mladému protiútok. Hosté dobře zakombinovali, Schuster dostal přihrávku mezi obránce a sám proti brankáři Tomáškovi dal na 1:2. Olešnice se trápila, ale po centru  O. Husy z vápna Burda střelou  z otočky vyrovnal. Ale při pádu se zranil a musel střídat… Ve druhé půli domácí díky více hráčům na lavičce soupeře fyzicky předčili a zápas rozhodli. V 69. min. Fiala našel centrem Hanzala, jenž dal třetí gól, a za další dvě minuty O. Husa střelou z 35 metrů obrat dokonal. Oboustranně pohledné utkání přineslo body Olešnici a zajistilo jí 2. místo. Řídil rozhodčí Šťastný. ŽK 2:1. Diváci: 110.

N. VES – RUDOLFOV B 2:2 (2:0) –  Na podzim byl duel těchto dvou týmů šlágrem, na jaře se jim už ale tolik nedařilo, a tak přišly o šanci bojovat o postup. Domácí měli k dispozici jen dvanáct hráčů, přesto se v 8. min. ujali vedení: Procházka vystihl špatnou rozehrávku hostí a podél gólmana poprvé rozvlnil síť. V 11. min. na vlastní polovině Boháč vyškolil dva protihráče a přenesl hru přes celou šíři hřiště na Vávru. Ten poslal dlouhý míč za obranu Procházkovi, jenž udělal kličku vybíhajícímu brankáři Nárovcovi a z úhlu zavěsil podruhé. Lepší začátek si domácí nemohli přát! Procházka málem dokonal hattrick, když šel sám na branku a trefil Nárovce do nohy. Při zákroku na Holého se domácí marně dožadovali penalty. Po půlhodině hry Hlaváč vystihl špatnou rozehrávku brankáře Nárovce, ale byl natolik zaskočen, že poslal míč gólmanovi do náruče! Teprve poté se dostali do první větší šance i hosté, ale Tvaroh z brány vystartoval proti Zachovi včas. Začátek druhé půle nabídl podobný obraz hry. V 63. min. se hosté dočkali, Zach zprava poslal svůj přímý kop na  zadní tyč a   brankář Tvaroh neměl čisté svědomí – 1:2. V 85. min. domácí Labaj poslal hlavou míč do břevna. Na druhé straně se vydal při rohu do vápna i hostující brankář Nárovec, čímž asi překvapil domácí obranu, neboť zůstal na přední tyči zcela osamocen! Na centrovaný míč se zavěsil do vzduchu a hlavou krásně vyrovnal. Domácí mohli strhnout vítězství na svou stranu Boháčem, jenže ten sám před bránou z první poslal míč přes celé malé vápno do autu. Nová Ves tak na závěr jara ztratila další „vyhraný" zápas. Pískal rozhodčí Jiří Eibl. ŽK 4:2. Přihlíželo 30 diváků.

HLUBOKÁ B – TÝN B 5:4 (1:4) –   Domácí jako by si nepřipouštěli, že by s aspirantem sestupu mohli v jarní derniéře před svými diváky prohrát. Naopak Týn, pokud měl alespoň teoretickou naději na záchranu, chtěl na Hluboké vyhrát – a v první půli bojoval jako lev. Nejen důrazem, ale i fotbalovostí rezerva Olympie domácí B-tým přehrávala a do poločasu si vybudovala luxusní náskok. O přestávce  byla v domácí kabině bouřka, která úplně změnila rozložení sil na hřišti. Karta se obrátila, najednou tahala za delší konec Hluboká. Domácí v čele se střelcem dne Křiváčkem (v sobotu dal dva góly i za áčko v KP) v závěru stačili nejen vyrovnat, ale dokonce završit obrat vítěznou brankou! Po takovém průběhu byl k sestupu odsouzený Týn  zklamaný dvojnásob… Branky: Křiváček, Stejskal 2, Jankovský – Štos 2, Al Aita, Josef Brom. Sudí Škuthan. ŽK 1:0. Diváci: 30.

Autor: Michael Kalinics

19.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Nevím, kde jsou Strakonice, usmívá se před duelem s Plzní Peter Galamboš

České Budějovice – V přípravných zápasech ukazuje, že by mohl být posilou. Urostlý slovenský centr Peter Galamboš (28 let) přišel do ČEZ Motoru před sezonou z Martina. Třikrát už se dokázal trefit do černého a další gól by rád přidal v úterním přátelském utkání s extraligovou Plzní, které českobudějovičtí hokejisté odehrají netradičně ve Strakonicích (17.30).