ROUDNÉ – V. ŽIŽKOV B 1:0 (1:0) – Zraněními a vyloučeními zdecimovaní domácí, kterým chybělo devět hráčů včetně obou brankářů, si tentokrát sáhli na dno sil a vyválčili cenné vítězství. S gólmanem Erhartem, pro kterého to byla divizní premiéra, začali opatrně a nechtěli soupeře hned přehrát jako v minulých kolech. To se jim vyplatilo. Zvláště, když přežili první příležitost Viktorky, do níž se dostal v 5. min. Houžvička. Ten ale z vápna pálil mimo. Domácí se ozvali až po dvaceti minutách, kdy Šafránek po Slámově přihrávce zblízka minul. Skóre se tak měnilo až po půlhodině. To výborný Sláma zužitkoval spolupráci s Pintérem a Šolcem a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pak už se hrálo podle roudenských not ale gólu se už domácí nedočkali. Po změně stran hosté zatřásli se sestavou, nasadili hned dva nové hráče a díky aktivní hře získali územní převahu. Pozorní domácí beci v čele s Přibylem, je ale do větších šancí nepouštěli. A co prošlo, včetně nebezpečných centrů, pochytal novic Erhart. Ten zvládl i nájezd Hotteka. Domácím zatrnulo v 80. min., kdy Žižkov kopal trestňák z hranice vápna, ale Šimr branku netrefil. Vítězství mohl záhy pečetit střídající Koranda, ale u zadní tyče střílený centr špatně zasáhl. „Nebyl to výjimečný výkon, kluci hráli už předtím velice dobře. Teď se ale vyvarovali individuálních chyb, které nás pokaždé stály body,“ uvedl spokojený trenér Domin.

Branka: 32. Sláma, rozhodčí: Hudeček – Mareška, Turková, ŽK: 1:2, diváků 190. Roudné: Erhart – Novák, Vogl (78. Kučera), Přibyl, Gondek – Sláma, Pintér, Raab (81. Koranda), Šolc (55. Strapáč) – Csavoj, Šafránek. (zz)

SEZ. ÚSTÍ – TŘEBOŇ 2:1 (2:1) – Jihočeské derby bylo vyrovnané. Šťastnější nakonec byli domácí, kteří získali zasloužené vítězství. V prvním poločase se domácí zastřelovaly pokusy Jelena a Maška, se kterými si brankář Skála bez problémů poradil. Ve 27. min. se parádně do šibenice trefil Koutník z tr. kopu a domácí vedli. O čtyři minuty se totéž opakovalo na druhé straně. Trestný kop Kupce tečoval ve zdi Vohák a bylo vyrovnáno. Ve 38. min. po rohu hostí šla hlavička Kupky těsně vedle. V závěru prvního poločasu, kdy už se obě mužstva viděla v kabině, vysekl v prostoru penalty perfektní nůžky Zelenka a dostal domácí do vedení. Ve druhém poločase měli hosté častěji míč na svých kopačkách, ale dostávali se jen před vápno, kde naráželi na pozornou domácí obranu. Ševci se naopak dostávali do brejků: Veselý mířil do boční sítě, střely Koutníka a Horky bez problémů pochytal Skála. V závěru zápasu si domácí vítězství pohlídali a soupeři vyrovnat nedovolili.

ŽK 1:3 (Kochlöfl – Bezemek, Vohák, Malý), 300 diváků, rozhodčí Dobrý. Sez. Ústí: Chylík – Chotovinský, Chomát, Vesecký, Kochlöfl – Kvasnička (77. Kolací), Koutník, Veselý, Jelen, Mašek (52. Horka) – Zelenka (90. Korejčík). Třeboň: Skála – Hejl (67. Zvěřina), Bezemek (46. Houdek), Tůma, Procházka – Kupka, Kupec, Brozman, Vohák, Malý – Dedaj.⋌ (mich)

JANKOV – STRAKONICE 2:2 (2:2) – Pro domácí to byl zápas promarněných příležitostí, kdy minimálně čtyři šance zůstaly nevyužity. Hosté přijeli v roli mírného favorita a už ve 4. min. to potvrdili. Domácí obrana nechala P. Hovorku jít samotného na brankáře Hrubého a střelec proměnil bezpečně. Domácí to nezabalili a už v 15 min. šel Boček sám na brankáře hostů, ale nedal. Ve 21. min. Holba v dobré pozici nastřelil hostujícího obránce. Hosté z ojedinělého protiútoku ve 26.min. vystřelili a domácí brankář Hrubý míč neudržel a odražený míč P. Hovorka trefil přesně. Domácí druhý gól ještě více zmobilizoval a už v 31. a 35. min. Holba dvakrát přesně centroval, ale ani celý ani Janoušek své vyložené šance nedali. Ve 42. min. unikl Maršán po pravé straně, jeho střílený centr hosté zastavili ve vápně rukou a penaltu s přehledem proměnil Hrubý. Domácí ještě do konce zápasu srovnali ve 45. min. Janoušek unikl stoperovi M. Káníkovi a střelou zblízka srovnal na 2:2. Také ve druhém poločase se bylo nač dívat, hrálo se nahoru dolu, první šanci měl v 53. minutě Dolejš, ale zblízka ani nevystřelil, ani necentroval. Poté měli vyložené šance v 69. min. Celý, hostující Kučera bravurně kryl, o minutu později byl znovu sám před brankářem P. Stejskal, ale nastřelil jen nohy strakonického brankáře. Do konce zápasu se už nic nezměnilo a zápas tak skončil remízou.

ŽK 2:4, rozhodčí Janoch, 110 diváků. Jankov: Hrubý – Bláha, Čech, Bursa, M. Stejskal – Holba, Maršán, Boček (66. Kollár), Celý – P. Stejskal, Janoušek. Strakonice: Charvát (26. Kučera) – Martínek (55. Koubek), M. Káník, V. Hovorka, Lašák – Glazunov, Cibulka, Strakoš, Dolejš – P. Káník, P. Hovorka. (mrk)

OSTATNÍ: Doubravka - Bzová 3:1 (1:1), Trstěnice - Dobříš 3:2 (3:0), Vejprnice - Vyšehrad 0:1 (0:0), Votice - Klatovy 3:1 (3:0), Králův Dvůr – Horažďovice 3:0 (2:0).

1. Klatovy: 16 2 5 51:27 50
2. Vyšehrad: 15 5 3 37:17 50
3. Sez. Ústí: 14 3 6 41:20 45
4. Třeboň: 12 5 6 48:24 41
5. Králův Dvůr: 12 5 6 36:25 41
6. Horažďovice: 9 6 8 27:29 33
7. Strakonice: 9 5 9 33:37 32
8. Votice: 8 6 9 27:34 30