Dynamo zahájilo druholigové jaro porážkou

České Budějovice – Páteční předehrávkou mezi fotbalisty Dynama a Varnsdorfu začala jarní část Fortuna národní ligy.

4.3.2017

Jiří Kladrubský v souboji s varnsdorfským Kozmou: Dynamo ČB - Varnsdorf 0:1.Foto: Deník/ Jan Škrle

Fotbalisté Dynama šli do zápasu jako favorit, neměli to ale vůbec lehké. Hosté totiž zahájili velice aktivně a po úvodních dvaceti minutách vedli na rohy 3:0. Navíc jejich standardní situace byly hodně nebezpečné a několikrát to před Křížkovou brankou hořelo.

Domácí se rozjížděli pozvolna a první roh kopali až po půlhodině hry, přesto se dvou náznaků brankových příležitostí dostat dokázali. V 11. minutě po Kozmově faulu si na Fundův trestný kop naskočil Novák, avšak hlavou poslal míč sice přes vybíhajícího gólmana Samoela, ale i přes odkrytou branku. O osm minut později pálil z Benátova centru u zadní tyče z voleje Táborský, mezi tři tyče však svůj projektil nenasměroval.
V úvodu druhé půle hostující Knejzlík z přímého kopu z 20 m Křížkovu svatyni překopl a v 56. minutě po Knejzlíkově centru pálil z vyložené šance Bílek vedle.

Čtvrt hodiny před koncem se diváci dočkali i gólu, bohužel v domácí síti – Knejzlík 0:1, domácí už odpovědět nedokázali…

Dynamo ČB - Varnsdorf 0:1 (0:0) - Branka: 75. Knejzlík. ŽK: Kalod, Šourek, Wermke – Kozma. Diváci: 943. Rozhodčí: Dubravský – Bartoníček, Batík.
Dynamo: Křížek – Klesa (82. Matějka), Šourek, Novák, Funda – Čavoš, Kladrubský (80. Vopat) – Wermke, Benát, Funda – Táborský – Kalod (46. Pešek).
Varnsdorf: Samoel – Zbro- žek, Zieris, Lischka – Cennerazzo, Daníček, Bláha, Kozma (37. Bílek), Knejzlík – Durdević (89. Fotr), Dordič (82. Beránek).

Autor: Bohumil Ortman

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jarní trhy v Borovanském mlýně.
37

OBRAZEM: Borovanský mlýn vítá jaro festivalem už popáté

Již čtvrtý ročník rekonstrukce středověké bitvy mohlo na pět tisíc diváků vidět v sobotu mezi rybníky Škaredý a Markovec u Sudoměře.
38

Bitva u Sudoměře - před 597 lety

Favoritem jsou Pardubice, my musíme hlavně bojovat, tvrdí kapitán Filip Novák

České Budějovice – Klíčová fáze sezony je tady. V úterý vstoupí hokejisté ČEZ Motoru těžkým zápasem v Pardubicích do baráže o extraligu. Prostředí ve městě perníku dobře zná kapitán Jihočechů Filip Novák (34 let), jenž zde na podzim měsíc hostoval.