V prvním ze dvou zápasů na domácím hřišti v řadě fotbalisté budějovického Dynama v neděli získali s nováčkem ze Žižkova jen bod, pošesté za sebou v lize nevyhráli a v tabulce se propadli až na sestupovou pozici. Škoda, za předvedenou hru by si vyhrát zasloužili.

Domácí s viditelnou snahou odčinit kladenský debakl začali aktivně a hned v úvodu si vytvořili několik slibných příležitostí – už ve 2. minutě po Vozábalově centru střílel Černý jen těsně vedle tyče. Ještě blíž gólu Dynamo bylo ve 12. minutě: Hílek vyslal ukázkovou uličkou dopředu Plocka, po jehož přihrávce vypálil hned z první Vozábal, s jeho nepříliš tvrdou střelou však Bartalský příliš starostí neměl. Ve 24. minutě už diváci málem jásali: na Vozábalův roh si naskočil Peroutka a hlavou trefil břevno, následnou Radzinevičiusovu dorážku však žižkovský Kušnír vykopl z prázdné branky.
Hosté udeřili

„My chceme Žižkov,“ vycítil v tu chvíli nebezpečí žižkovský kotel, jenže tlak Dynama trval dál a sedm minut před přestávkou zřejmě gólovou akci domácích zastavil diskutabilní Plockův ofsajd. Krátce nato Vozábalovi jen centimetry scházely k tomu, aby hlavou trefil míč po Plockově centru. Dvě minuty před přestávkou ale zcela nečekaně udeřili hosté: po Straceného trestném kopu Bukač hlavou míč sklepl a Procházka ho špičkou kopačky poslal podél Kučery do sítě.

Naštěstí pro Jihočechy hned v úvodu druhé půle přišel vyrovnávací gól, jehož autorem byl po Černého ideálním centru v 52. minutě nechytatelnou dělovkou nabíhající Plocek. „Už ani nepamatuji, kdy jsem naposled dal gól. Jenže my potřebovali vyhrát,“ posteskl si autor vyrovnávací branky.
Domácí ve druhé půli hru znatelně zrychlili a zjednodušili, přidali také na agresivitě, a možná i proto byli směrem dopředu daleko nebezpečnější než v první půli. V 65. min. po Žižkově centru se musel Bartalský hodně natahovat po hlavičce Radzinevičiuse, míč ale z horního růžku své branky vyškrábl.
Dynamu ale očividně byl bod doma málo, a tak po hodině hry trenér Straka vyslal na hřiště dva čerstvé hráče, Stráského a Plichtu. Tlak Dynama v závěru narůstal, vytoužený gól ale nepadl ani po Homoláčově hlavičce v 80. minutě. Výkon z druhého poločasu by ale měl být pro Strakovy svěřence povzbuzením. „Herně se zvedáme, je na čem stavět,“ souhlasil Plocek

Straka: Jen branky chyběly

Po nedělním ligovém zápase na Střeleckém ostrově se oba trenéři shodli, že remíza byla vlastně výhrou hostujícího Žižkova.

„Soupeře jsme tlačili, měli šance, ale špatně jsme je řešili. Dobře jsme kombinovali, chodili jeden na jednoho, ale chyběla nám finální fáze a také více důrazu v koncovce,“ smutnil po zápase trenér českobudějovických fotbalistů František Straka, jenž na jihu Čech stále čeká na tříbodový zisk.

„Začali jsme hodně nervózně, zápas na Kladně hráče určitě podotkl. „Chtěli jsme hrát, měli velmi dobré fáze, jen ty branky tomu chyběly. Bohužel navíc přišla standardní situace, které předcházel řetězec individuálních chyb, a místo vedení 2:0 jsme šli do kabin s jednogólovým mankem,“ vraštil čelo domácí kouč.

I tak ale dle jeho soudu jeho svěřenci měli na to, aby zápas ještě dokázali otočit. „Druhý poločas jsme měli plně ve své režii, přesto za stavu 1:1 paradoxně hosté měli velkou šanci zápas rozhodnout,“ zmínil Kaloudův únik šest minut před koncem, kdy brankář Kučera míč jen reflexivně vykopával. „Myslím ale, že dnešní zápas naznačil linii, kterou jít do dalších zápasů. Jsem zklamán z další ztráty, ale od něčeho se musíme odrazit,“ konstatoval František Straka, podle jehož soudu zápas přinesl i řadu pozitiv. „Možná, že nám chyběla i trocha štěstíčka,“ dodal.

Trenér hostí Stanislav Griga označil zápas za průměrný. „Byl to křečovitý fotbal, ne moc pěkný. My jsme zaostali za výkonem, který jsme předvedli proti Liberci minulý týden. Hlavně jsme se hůře pohybovali a hráli hodně pasivně,“ připustil Griga. „Rozhodně dnes nejsem spokojen s výkonem mužstva, s výsledkem ale ano. I když jsme si ten bod snad ani nezasloužili…“

Ani nejzkušenější hráč Žižkova Petr Švancara ze hry svého týmu nadšen nebyl. „Ač vezeme bod, dobře jsme tady nehráli. Vázla nám kombinace směrem dopředu, v tom byl náš největší problém,“ litoval.