Jankov boj o záchranu v divizi nevzdal!

Jižní Čechy - Jak se zdá, fotbalisté Jankova ještě boj o záchranu v divizi nevzdali! Poté, co před týdnem přivezli nečekané tři body z Horažďovic, uspěli tentokráte i doma s Královým Dvorem. Písek doma remizoval s lídrem soutěže 1:1.

31.3.2008

Z této obrovské šance sice písecký kanonýr Jan Zušťák v první půli brankáře Koláře nepřekonal, ve druhé půli se ale trefil a dostal tak svůj tým do vedení. Nakonec Písek – Žižkov 1:1.Foto: František Bořánek

JANKOV – KRÁL. DVŮR 1:0 (1:0) – V úvodních deseti minutách byli hosté lepší, k pořádnému zakončení je ale pozorně pracující obrana nepustila. V 16. min. udeřilo nečekaně na druhé straně: technicky dobře vybavený Stejskal si poradil s dotírajícím obráncem a poté přesným centrem našel volného Kollára, jenž zkušeně zakončil – 1:0. Ve 23. min. se dostal ke své obávané dělovce Celý, mířil ale vysoko nad. Jedinou výraznější šanci hostů si ve 30.minutě vypracoval po rychlém brejku střílející Fulín, ale s jeho pokusem si v horečce chytající brankář Hrubý poradil. Velkou šanci vyrovnat měli hosté hned po přestávce, Fulínovu teč ale Hrubý obětavým skokem dokázal vytěsnit na roh. Domácí gólman si poradil v 65. min. i s povedenou přízemní střelou Dochtora. V závěru měl šance už jen Jankov. V 83. a 88. min. ve vyložené šancích neuspěl Stejskal (při sólu z poloviny hřiště si nešťastně ukopl míč a gólem neskončila ani jeho střela z vápna). Hostům ve skórování nepomohl v samotném závěru ani vysunutý brankář Soukup, jelikož jeho protějšek Hrubý mu po rohu sebral míč takřka z hlavy. Domácí odehráli velmi dobrý zápas, pochvala patří všem, vynikl výkon Hrubého v brace, Řezníčka na stoperu a Stejskala v útoku.
ŽK 3:3, 70 diváků, sudí Burda. Jankov: Hrubý – Novotný, Kursa, Řezníček, Janoušek – Holba (33. Boček, 78. Jordán), Maršán, Kollár, Celý – V. Maxa (78. Štěcha), P. Stejskal. (max, mrk)

KLATOVY – TŘEBOŇ 1:1 (1:0) – Jihočeši prohrávali, dostali gól v poslední minutě prvního poločasu. Ve druhé půli si vytvořili řadu šancí, z pokutového kopu Vohák srovnal na 1:1. V 84. minutě měl Bezemek na noze vítězný gól, za výkon ve druhé půli si hosté výhru zasloužili.
Rozhodčí Duchoň, ŽK 2:2, diváků 330. Třeboň: Skála – Kupka, Tůma, Malý, Sláma – Houdek, Brozman, Procházka (53. Hejl), Dedaj (82. Bezemek) – Vohák, Sedláček (52. Pintér).

DOMAŽLICE – PRACHATICE 1:3 (1:1) – Hosté hned ve druhé minutě inkasovali. Po zaváhání celé obrany odražený míč trefil Bahleda. Hosté nesložili zbraně. Po rozehraném trestném kopu Nitrianského Kováčik trefil krásně odkrytý kout branky a srovnal. Domácí ještě trefili tyčku a břevno. Ve druhé půli už byli Jihočeši lepší, soupeře k ničemu nepustili, proměnili dvě šance. Po samostatném úniku dal v 69. minutě Kováčik na 1:2 a v 72. minutě dal třetí gól po narážečce Košík na konečných 1:3. Hrálo se před výbornou diváckou kulisou.
Rozhodčí Stančík, ŽK 2:3, diváků 800. Prachatice: Rusina – Tobiáš, Babka, Koršala, Bednár – Slípka, Nitrianský, Frnoch, Rosa (60. Kaczko) – Kováčik (85. Janoušek), Kneifel (70. Košík). (ves)

PÍSEK – ŽIŽKOV B 1:1 (0:0) – Hosté se již od začátku soustředili na zajištěnou obranu a na hrotu nechali pouze jednoho útočníka Hottka. V domácím mužstvu nastoupil v záloze Legdan a do útoku přešel Puchmajer. Dvě velké šance ve 14. a 15. min. neproměnili Puchmajer a Jan Zušťák. Pak se několikrát blýskl domácí golman Poplštejn. Ten si v závěru poločasu udělal výlet do pole, obešel dva hráče a zato sklidil potlesk diváků. První gól padl v 69. min., kdy Malý obešel dva obránce, ideálně nacentroval před branku a Zušťák hlavou k tyči rozvlnil síť. Hosté vyrovnali v 76. min.: z levé strany prováděl trestný kop Hottek, jeho centr zužitkoval obránce Biško a hlavou vyrovnal na 1:1. V 85. min. se dostal do šance hostující Stoszek (přišel z FK Tábor), střela skončila těsně vedle. Poslední šanci měl v 88. min. Zušťák, ovšem gólman Kolář včasným vyběhnutím mu jí zmařil.
Branky: 69. Zušťák - 76. Biško, 468 diváků, rozhodčí: Rauch - Hajšman, Košan, ŽK: 0:2 (Pilař, Walter). Písek: Poplštejn - Kosobud, Šácha, Pastyrik, Zach - Malý, Legdan, Červenka, Kubiš - Zušťák, Puchmajer ( 84. Holan ), trenér Zdeněk Staroba. (sm, škr)

STRAKONICE – HORAŽĎOVICE 0:0 – Sousedské derby mnoho fotbalové krásy ani gólových příležitostí nenabídlo. Až ve 37. minutě poprvé vážněji zahrozil domácí Maroušek, ale Mako jeho střelu z hranice pokutového území vyrazil. Těsně před půlí zasahoval na druhé straně Charvát. Po obrátce byli aktivnější Strakoničtí: pokus Patrika Káníka v 59. minutě gólman zneškodnil, v 72. minutě se dostal do velké šance Maroušek, ale nechal opět pouze vyniknout hostujícího brankáře. V samém závěru skončila povedená střela hostujícího Beránka těsně mimo.
ŽK 4:2 (Zelenka, M. Káník, Cibulka, Hajdušek – Koudela, Picka), střely na branku 6:2, rohy 2:1, 240 diváků. Rozhodčí Koval.
Strakonice: Charvát – Hajdušek (83. Hanáček), M. Káník, Cibulka (90. Křivanec) – Hadraba, Svoboda, Zelenka, Maroušek, Kostka – Hovorka (77. Beneš), P. Káník. (jap)

OSTATNÍ: Motorlet – Vejprnice 0:0, Admira Praha – Votice 0:2 (0:0), Doubravka – Bzová 3:1 (2:0).