Tatran vede divizi o čtyři body

Jižní Čechy - Ve fotbalová divizi ve šlágru kola v Prachaticích vedoucí Tatran otočil výsledek s druhými Domažlicemi a zvýšil tak náskok na čele na čtyři body.

6.10.2008

Milevský Janouch si kryje míč před Jehličkou: fotbalisté ZVVZ hráli v neděli doma s Admirou Praha 1:1. Foto: František Bořánek

Ze zbývajících tří jihočeských týmů už naplno o víkendu nikdo nebodoval: Třeboň a Strakonice venku prohrály, Milevsko včera vybojovalo doma bod s Admirou.

MOTORLET – STRAKONICE 1:0 (1:0) – hosté byli od začátku pod mírným tlakem. Ten vyvrcholil ve 20. minutě, kdy po sérii špatných odkopů Cibulka nahrál soupeři přímo na vápno a ten pohodlně skóroval. Autorem branky byl Rezek. Za vydatného přispění gólmana Skály hosté přečkali ještě několik nebezpečných situací. Ve druhém poločase měli Strakoničtí tři šance, ale také mohli inkasovat. Znovu zachytal dobře gólman Skála. Vítězství domácích fotbalistů je zasloužené.
Branka: 20. Rezek. Rozhodčí Blažej. Strakonice – Skála – K. Cibulka, M. Káník, Hajdušek, Křivanec – Trněný, P. Káník, Benedikt (52. Šafránek), Horejš – Hovorka, Kaňák (80. Koubek). (ká)

PRACHATICE – DOMAŽLICE 2:1 (0:1) – Hosté, kteří byli jen o bod za Tatranem, začali utkání lépe a ve 24. min. půlhodinovou převahu vyjádřili i gólem Strejce. Do půle už se domácí zlepšovali, ale střely z kopaček Kováčíka i Frnocha minuly branku. Naopak ve 39. min. domácí gólman Hrubý se blýskl proti velké šanci hostí. Zostřenou hru krotil rozhodčí kartami, ve 32. min. ale Mužík za nakopnutí Lašáka v přerušené hře zasloužil spíš červenou než žlutou kartu. Po pauze domácí zvýšili tlak: ve 48. min. zahrozil Košík, z jeho jedovky ale byl jen roh. Vzápětí Koršala ideálně vyslal dopředu Beránka, jenž ale branku hostí překopl. V 55. min tvrdou Koršalovu střelu brankář Mleziva výborně vyrazil. Po hodině hry měl velkou šanci hostující Mašek, po sólu však poslal míč vysoko nad bránu. V 62. hostující Tesař poslal z trestného kopu míč do tyče Hrubého branky. V 74. minutě se domácí konečně dočkali: Janoušek se chytře uvolnil a z vápna zamířil přesně k tyči – 1:1. Poté hostující Manowetz z velké šance překopl. Minutu před koncem Tatran rozhodl: Frnoch vyslal dlouhý pas na Janouška, tomu Strejc hlavou sice míč ukradl, jenže ho poslal do vlastní brány – 2:1…
Branky: 74. Janoušek, 89. Strejc vlastní – Strejc, ŽK: Legdan, Lašák, Frnoch – Mužík, Cihlář, 275 diváků, rozhodčí Lerch. Tatran: Hrubý – Lašák (35. Kaczko), Legdan, Tobiáš, Bednár (63. Rosa) – Janoušek, Koršala, Frnoch – Košík, Kovačík, Beránek (90. Nerad). (pa)

PŘÍBRAM – TŘEBOŇ B 3:1 (1:1)
– Zápas začal pro hosty dobře, v 15. minutě je poslal do vedení Procházka. Domácí ale vyrovnali za dalších deset minut. Škoda dvou šancí (Maxa a Tůma), které zůstaly nevyužity. Tůma obešel i brankáře, ale propásl pravý okamžik ke střele. Ve druhé půli se hrál útočný fotbal, šance měli i Jihočeši, ale bohužel ze situace, která mohla být ofsajdová, domácí dali gól na 2:1 a v 80. min. upravil nejlepší střelec Příbrami Tshiabola na 3:1. Hosté herně nezklamali…
Rozhodčí Morávek, ŽK 2:2, diváků 180. Třeboň: Skála – Houdek, Malý, Bezemek, Sláma – Tůma (75. Lavička) – Pintér (52. Svoboda), Ždimera, Maxa (65. Dedaj), Procházka – Vohák.

MILEVSKO – ADMIRA PRAHA 1:1 (0:0) – Domácí nastoupili již s uzdraveným Šebkem, ale stále bez opory brankáře Janoucha. Chtěli si napravit reputaci po zápase s Domažlicemi, což se jim i přes remízu podařilo. Hosté hráli dynamický fotbal a Jihočeši jim byli herně vyrovnaní. V 9. min. po individuální akci Nohavy a centru Málka hlavičkoval Sokolt těsně vedle. V 16. min. po chybě Málka trefil hostující Stozsek vnější tyč. Ve 22. min. po chybě obrany nastřelil Masopust tyč, ale předtím pomezní odmával roh. Šanci ze závaru před brankou Pražanů pak Masopust nevyužil. V 34. min. ještě Stozsek hlavičkoval do břevna. Ve druhé půli už padaly branky. V 69. min. po chybě domácích v rozehrávce zakončil rychlý protiútok hostů Jehlička na 0:1. Jihočeši odpověděli hned v 75. minutě, kdy po faulu na Šebka proměnil penaltu s jistotou Masopust.
Branky: 75. Masopust – 69. Jehlička, Žluté karty 1:2, 180 diváků, rozhodčí Myška. Sestava Milevska: Horek – Zach, Kodad, Pacovský, Málek (45. Havel) – Petr Janouch (85. Kosobud), Suchan, Šebek (76. Kuchař), Masopust – Nohava, Sokolt. (mp)