Dorost Dynama šel v závěru bodům naproti víc než Slavia

České Budějovice - Starší dorostenci Dynama potvrdili, že zatímco venku se jim na podzim bodovat nedaří, na domácím hřišti mohou v I. lize porazit kohokoli.

2.10.2008

Mladíci doma pravidelně bodují. Staršímu dorostu proti Slavii (1:0) pomáhal i člen juniorky Dynama, Slovák Rastislav Bakala, jenž na snímku obchází slávistu Lukáše Palka. Foto: Deník/ Michael Kalinics

Díky brance Filipa Reina z přímého kopu v 90. minutě vyhráli nad Slavií Praha 1:0! Jihočechům vyšel o poznání lépe druhý poločas. „V tom prvním jsme začali na můj vkus moc vlažně. Chybělo mi vyšší tempo, agresivita,“ dělil se po utkání o své dojmy hlavní kouč Dynama Zdeněk Procházka, jenž o poločase v kabině zvýšil hlas, aby svůj tým nabudil k vyšší aktivitě. „Výkon z první půle by totiž na zisk bodů nestačil,“ vysvětlil kouč.

Nenamáhal se zbytečně, jeho slova padla na úrodnou půdu. „Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, pomohlo i střídání,“ hodnotil Procházka a poukázal, že Slavia předvedla na Složišti odlišný způsob hry než před ní Baník, který hrál více útočně. „Slavie hrála odzadu a pro nás bylo hodně těžké se prosadit, protože jsme pořád útočili do zorganizované obrany,“ podotkl trenér.

Příjemným zjištěním pro domácí příznivce bylo, že dorostenci Dynama se v duelu se soupeřem zvučného jména nespokojili s remízou, ale až do konce bojovali o tři body. Jejich snaha s přibývajícími minutami gradovala, jako by tušili, že jejich chvíle přijde.

A nespletli se. Sympatický výkon z druhé půle korunovali využitou standardní situací. „Za závěr, za tu poslední dvacetiminutovku, kdy jsme dostali Slavii pod určitý tlak, jsme si vítězství zasloužili,“ konstatoval se zadostiučiněním kouč Zdeněk Procházka.

Vyhrát vyrovnaný souboj brankou v samém závěru, k tomu je zapotřebí i kus štěstí. „Ne vždy se to povede,“ ví trenér Procházka. „Měli jsme to štěstí, že v samém závěru jsme ten gól dali, o to víc si vítězství vážíme,“ ujistil českobudějovický lodivod.

Reprezentant do 19 let a člen juniorky Dynama Milan Nitrinský, jenž s Bakalou opět dorostu vypomáhal, dostal ke třem bodům ještě zvláštní bonus – trenér Pavel Tobiáš ho po zápase nominoval na lavičku pro nedělní utkání A – mužstva s Jabloncem. „Říkali jsme, že kdo bude hrát dobře, půjde v neděli s áčkem na lavičku,“ objasnil Procházka.

Autor: Michael Kalinics

2.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Vlastimil Dostálek

Vítězná premiéra trenéra Jelínka, ČEZ Motor veze z Litoměřic tři body

Lehké zranění ze současného odbočování a předjíždění

Hledá se ukradená motorka

České Budějovice – Majitel černé motorky značky SYM AZ s registrační značkou 7C3 3404 nemá na čem jezdit. Jeho zaparkovaný dopravní prostředek mu někdo v sobotu ukradl v ulici Slunečná. Svědkové, kteří motorku po krádeži viděli nebo mají informace, kde by se mohla nacházet či kdo na ní odjel, nechť volají na 158.

Dokončit cyklostezku stihnou možná dřív

Zliv – Řidiči mířící do Zlivi si konečně oddychnou, cyklisté a chodci ze zas budou moci už zanedlouho bezpečně procházet po jindy frekventované silnici. Do finále totiž míří práce na nové cyklostezce vedoucí právě kolem hlavní silnice na Zliv a bude končit u odbočky na Vondrov.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.