Už dopředu bylo jasné, že ze základu mu budou chybět zraněný Peroutka a distancovaný Horejš, velký otazník visel nad startem Vozábala a Jungra, alespoň Vozábal ale nakonec se sebezapřením nastoupil. Zato se v základu objevili oba nováčci Hunal a Bíro, kteří se trenéru Ciprovi hlásili až v předvečer včerejšího zápasu.

Naproti tomu Slavia na jihu nechtěla nic nechat náhodě, a tak nastoupila se všemi hvězdami, které se ve středu postaraly v boji o Ligu mistrů o senzaci na Ajaxu, navíc do hry od začátku šel i Šmicer, jenž v Amsterdamu pro karty hrát nemohl.

Karty tak byly rozdány jasně, trumfy pevně ve svých rukou drželi hosté.

Skvělý úvod hostí

A tyto předpoklady se začaly naplňovat záhy: ve 4. minutě Hílek přišel ve středu pole o míč, Šmicer ho posunul na Kalivodu a hrdina duelu s Ajaxem ze dvaceti metrů se trefil pod břevno. A krátce nato bylo ještě hůř: v 9. minutě Vlček po zemi poslal míč do vápna, Šmicer ho vtipně přenechal Šenkeříkovi, jenž sám před Kučerou už měl lehkou práci – 0:2.

Rozjetá Slavia pak trošku zvolnila tempo, Jihočeši se ale z těžkého úderu jen těžko zvedali. Přesto se ještě v první půlhodině mohli do zápasu vrátit, jenže to by Hílkem výborně uvolněný Radzinevičius musel ve 27. minutě mít přesnější mušku. Gól ale mohla přidat i Slavia, jenže pět minut půlí Jandu v čisté šanci vychytal skvěle Kučera.

Zatímco nástup do první půle parádně vyšel Slavii, do druhého dějství lépe vstoupili domácí: Plichta odvážně pronikl do vápna, ideálně vrátil míč Vozábalovi, jenž jako první v sezoně poslal míč za Vaniakova záda. A Dynamo jelo dál, krátce nato měl gólman Slavie plné ruce práce s Plichtovou dělovkou. V 67. min. předvedl velké sólo Černý, jehož průnik zastavil až žlutým faulem Brabec. A mohl být rád, že se jen žlutilo!

Velkou šanci vyrovnat připravili čtvrt hodiny před koncem Černý se Šmídem pro Vozábala, ten ale sám před Vaniakem nestihl míč dobře zpracovat. Trenér Cipro pak vsadil vše na jednu kartu. Sedm minut před koncem mohl pečetit střídající Volešák, brankář Kučera ale jeho trestný kop z 20 metrů skvěle kryl.

Zaznělo po utkání:

František Cipro, trenér (Dynamo): „ Psychicky jsme byli hodně dole po dvou úvodních gólech. Druhou půli jsme hráli dobře, dostali jsme Slavii pod tlak, šancí ale bylo minimum. Škoda neproměněné šance Vozábala, který hrál dnes opravdu výborně. Hráli jsme dobře, ale škoda, že jsme to nedotáhli alespoň na remízu.“

Karel Jarolím, trenér (Slavia): „Utkání se vyvíjelo po dvou brankách dobře, mohli jsme přidat i další. V prostřední části už jsme neměli tolik sil, z toho pramenily šance Budějovic.“

České Budějovice – Slavia 1:2 (0:2)

Branky: 52. Vozábal - 5. Kalivoda, 9. Šenkeřík. Žluté karty: Adamec – Brabec, Švec, diváci: 5978.

České Budějovice: Kučera – Plocek, Hunal (77. Stráský), Homoláč, Šmíd – Vozábal, Hílek, Bíro (86. Hrbáč), Černý – Adamec (36. Plichta), Radzinevičius

Slavia: Vaniak – Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal (22. Hubáček) – Kalivoda (64. Švec), Tavares, Janda, Šmicer (73. Volešák) – Vlček, Šenkeřík.