Olešník doprovodí Přešťovice

Jižní Čechy - V krajském přeboru fotbalistů nastala letní přestávka. Až včera byla vyřešena poslední tajenka – fotbalisty Olešníku doprovodí do I. A třídy Přešťovice.

23.6.2008

Fotbal. Ilustrační obrázek.Foto: DENÍK

Kaplice – Čížová 1:3 (0:1) – Skóre se po oboustranných šancích (Románek – Rybák) poprvé měnilo v 10. min., kdy se po Matouškově ruce kopala proti domácím penalta, jíž Pichlík proměnil – 0:1. Ve druhém poločase se Kapličtí zlepšili a odměnou jim bylo vyrovnání po hodině hry – po centru M. Pulce Kuta brankáře Jelínka ještě nepřekonal, ale dorážka Krůčka skončila za brankovou čarou. I poté se hrálo ve vlažném tempu bez větších šancí. Hosté strhli vedení na svou stranu po brejku v 82. min., kdy se střelou k tyči prosadil Rybák. Gólovou pojistku Čížová přidala tři minuty před koncem, kdy se po centru Pichlíka hlavou prosadil opět Rybák. ŽK 2:2, 150 diváků, sudí Tupý. (gra)

Čkyně – Hluboká 2:1 (1:1)
– Vyrovnaný zápas s mírnou převahou hostů dotáhli domácí do vítězného konce. Ve 30. min. roh Sváty prodloužil Šíp hlavou na zadní tyč, kde byl Kvapil sám a do prázdné branky vstřelil úvodní gól utkání - 1:0. Hosté byli aktivnější než Čkyně a ve 41. min. vyrovnali. Dudek u lajny obešel domácího Sedláčka, nacentroval do vápna na zadní tyč, odkud hlavou skóroval Klíma - 1:1. V 53. min. si akci zopakoval Dudek s Klímou, ale tentokrát bez gólového efektu. Další šanci měli hosté v 63. minutě, kdy se netrefil dobře hrající Povišer. Ačkoliv hosté byli lepším týmem, domácím se v 90. min. podařilo strhnout vedení na svoji stranu, když rozhodující branku zaznamenal V. Tesař střelou k tyči. ŽK 0:1, 150 diváků, rozhodčí Hodánek. (uhl)

Chýnov – Přešťovice 2:1 (1:1) – Domácí začali velmi dobře, již v 6. minutě se prosadil odvážným únikem do šestnáctky aktivní Švehla a přeloboval Máru na 1:0. Hosté pak otevřeli hru a domácí několikrát podržel brankář Fajkfrlík. Ve 44. minutě přece jen vyrovnal Horejš po chybě středu chýnovské obrany. Druhou půli začali opět výborně domácí, ve 47. minutě po chybě Máry skóroval hlavou kapitán týmu Krump. Poté se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo. Žluté karty 3:0, rohy 8:5, 120 diváků, rozhodčí Tůma. (kul)

Roudné – Milevsko 1:1 (0:0) – Kdo čekal letní „pouťák“, mýlil se. Po úvodním tlaku hostů, který však vyložené šance nepřinesl, se ozvali domácí : Pintérův trestný kop vytlačil Pavel Janouch na roh, Csavoj zahodil sólo a Nohava dvakrát minul. Pak o sobě dali opět vědět hosté, když Petr Janouch přestřelil trestný kop z hranice vápna a brzy na to Komárkova hlavička těsně minula branku. Domácí se dočkali ve 47. min., kdy se trefil Nohava. Roudné pak mohlo rozhodnout, ale Pintér ani Csavoj v 53. min. brejk nedotáhli. To se ale povedlo v 66. min. Sokoltovi – 1:1. Po skončení utkání hosté převzali pohár za vítězství v právě skončeném ročníku krajského přeboru. ŽK 2:2, 100 diváků, řídil Novotný. (zz)

Vodňany – Bavorovice 2:2 (2:1) – Hosté v úvodu využili hned první šanci, a už ve 3. min. po centru Fojtíka se trefil hlavou Melichar - 0:1. Domácí se nenechali zaskočit a o tři minuty později křižnou střelou k tyči srovnali Polanským - 1:1. Ve 32. min. domácí z přímého kopu a po dorážce Polanského vedli – 2:1. V závěru poločasu hosté nevyužili Smejkalem a Fojtíkem dvě gólové šance. Po změně stran hosté z přímého kopu srovnali Třeštíkem na konečných 2:2. ŽK 5:1, 70 diváků, rozhodčí Vítek. (pet)

Olešník – Dražice 0:0
– Minimálně na rok poslední zápas domácích hráčů v krajském přeboru skončil spravedlivou remízou. Domácí se několikrát nedokázali prosadit v dobrých příležitostech, přičemž jejich největší šanci nevyužil Pojar, jenž trefil tyč. Hosté měli jedinou velkou šanci – pokutový kop neproměnil Novák. ŽK 1:0, 70 diváků, rozhodčí Hoch. (bart)

Lažiště – Týn 1:1 (0:0) – Oboustranně důležitý zápas o záchranu přilákal 250 diváků. Ve velkém vedru bylo utkání pro obě mužstva hodně náročné. Zápas přinesl celkem vyrovnaný průběh s minimem velkých šancí. Do vedení dostal domácí v 73. min Tesárek po přihrávce Hrbka. Domácí ale dlouho vedení neudrželi, v 82. min. neuhlídali střídajícího Broma a ten vyrovnal na konečných 1: 1. Po zápase se radovala obě mužstva, vzhledem k výsledku Přešťovic se v soutěži zachránili i hosté. Zápas rozhodoval s přehledem rozhodčí Štuk. ŽK: 0: 2. (kr)

Č. Krumlov – Tábor 2:2 (0:1) – Prvního vzrušení se diváci dočkali až ve 20. min., kdy domácí propadli ve středu hřiště, ale Táborští netrefili bránu. Pak se krátkodobě nadechl i Slavoj, ovšem náznaky šancí byly neplodné. A tak jeden ze svých častých úniků proměnili hosté ve 39. min. Fojtem. Protože domácí neprobudila ani přestávka, radovali se v 70. min. opět hosté, když Kosík udělal kličku i bezmocnému Šillerovi a do prázdné brány zavěsil podruhé. Českokrumlovští ještě stačili v 81. Flöringem z penalty (po sražení Špáta) a 82. min. Čábelou utkání zremizovat. Před 70 diváky řídil Pečenka. (fl)

23.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Tatrováckou techniku využívalo několik hodně rychlých aut.
AUTOMIX.CZ
68

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

AKTUALIZUJEME

Objížďku kvůli uzavřenému přejezdu v Kaplici komplikuje nehoda u Velešína

Do Samsonovy kašny lidé naházeli lahve, kameny i "espézetku"

České Budějovice - Samsonovu kašnu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. začali v pondělí čistit zaměstnanci společnosti Čevak.

Mobilní operátor O2 měl výpadek, už funguje

Jižní Čechy - V pondělí dopoledne se řada lidí z jihu Čech nemohla dovolat z mobilního telefonu v síti O2. Jednalo se o celorepublikový problém. Po 13. hodině vše opět začalo fungovat.

Páteřní železniční trať ochromila výluka

Jižní Čechy - V pondělí začala nepřetržitá výluka na páteřní jihočeské trati Tábor - České Budějovice, a to v úseku České Budějovice - Veselí nad Lužnicí, resp. Planá nad Lužnicí.

Zmatení a naštvaní řidiči končí u zavřeného přejezdu v Kaplici

Kaplice - Místo volné silnice zavřený přejezd, dělníci na silnici a řidiči zmateně hledající v mapě, kudy dál.