Tábor vládne stále neohroženě

Jižní Čechy - V desátém kole krajského přeboru „vodníci“ porazili Hlubokou, která klesla na třetí místo.

13.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Obdivuhodnou bilancí se mohou po první třetině krajského přeboru chlubit fotbalisté FK Tábor. Mají plný počet třiceti bodů a za 900 minut hry inkasovali jen jednou. Devět bodů ztrácí Roudné, které na druhém místě tvystřídalo Hlubokou, jež byla druhá nepřetržitě sedm týdnů. Trochu za očekáváním zatím zůstávají výkony exdivizního Jankova či Českého Krumlova, který po loňské sezoně bral pomyslný bronz.

Kaplice – Chýnov 1:0 (1:0) – Vůbec první šance zápasu přišla až ve 21. minutě, kdy hlavičku hostujícího Škuliny Kopřiva skvěle vyrazil. První střelu na branku Chýnova vyslali Kapličtí dvě minuty nato, a byla gólová – po kombinaci Kollára s Krůčkem se trefil Lukáš Pulec. V další šanci pak minul branku. Ve druhé půli byli hosté domácím víc než vyrovnaným soupeřem. Zvýšit náskok ale mohli Kapličtí, jenže Kollárovu zpětnou přihrávku L. Pulec nevyužil. V 84. min. trefil Kollár břevno. V 90. min. po centru Kubce střelu Mládka vytáhl Vávra na roh, ten rozehrál Novotný a gólovou hlavičku Petra se štěstím vychytal Kopřiva . . . Žluté 3:3, střely 5:4, mimo 5:3, rohy 7:3, 200 diváků, sudí Pávec. (gr)

Čkyně – Bavorovice 1:0 (0:0) – V 16. min. zahrával domácí Rosič přímý volný kop a hostující obránce trefil tyč svého brankáře Smejkala. Ve 41. min. zahrával bavorovický Třeštík trestný kop a vzápětí zaváhal Melichar. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když v 54. min. našel Třeštík Melichara opět na zadní tyči, ale i tato akce se obešla bez gólového efektu. V dalším průběhu utkání se nedokázali prosadit jak domácí po akci Kotous – Kvapil – Rosič, tak bavorovický Fojtík, jemuž nepochopitelně vzal míč spoluhráč Anton. V 75. min. se dostal míč po několika hlavičkách až k domácímu kapitánovi Kvapilovi, který ve vápně z první tvrdě vypálil, a golman Smejkal neměl šanci. Domácí ani posedmé v řadě neokusili hořkost porážky. ŽK 1:3, rozhodčí Hodánek, 80 diváků. (uhl)

Dražice – S. Ústí B 3:1 (1:1) – Po dvou remízách 1:1 v řadě se dražické TJ podařilo naplno bodovat a poskočit o dvě příčky na jedenácté místo. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal průměrné úrovně. Hosté se ujali vedení ve 37. min. Adamem, ale dlouho se neradovali, neboť hned o sedm minut později hlavou vyrovnal Kromka – 1:1. Ve druhém dějství si domácí vynutili převahu a čtvrt hodiny před koncem se z dálky trefil Dvořák. Ve třetí minutě nastavení zvyšoval hlavou Peclinovský na konečných 3:1. Rezerva Spartaku prohrála potřetí za sebou. ŽK 3:2, rozhodčí Reitinger, 150 diváků. (kra)

Č. Krumlov - Katovice 3:0 (2:0) – Zelenobílí si připsali první domácí body od konce srpna zejména za výkon v prvním poločase a také díky gólovému čichu nadějného dorostence Budíka, jenž dal o sobě poprvé vědět ve 20. min., kdy byl po průniku sražen ve vápně. Ve 27. min. se již zapsal mezi střelce, když umístil do sítě výbornou Zvěřinovu přihrávku. Další gól přidal opět Budík hostům na cestu do šaten tentokrát po zdařilém centru Beránka. Druhý poločas fotbalovou krásu nepřinesl. Českokrumlovští se utápěli v nepřesnostech a nováček z Katovic vedený poprvé trenérem Bělouškem se přizpůsobil. Nádherný moment však přinesla poslední minuta a výstavní trestný kop Zvěřiny na konečných 3:0. ŽK 3:2, rozhodčí Pípal, 100 diváků. (fl)

Týn – Lažiště 3:2 (2:1) – Do utkání vstoupili aktivněji domácí, když se hned v 9. min. po rohu dostal k míči Meidl a z voleje ze 16 metrů skóroval na 1:0, ve 25. min. ale zcela osamocený Zimmermann vyrovnal na 1:1. Ve 35. min. měl šanci hostující Chvosta a Spěvák vykopával z prádné brány. Ve 40. min. střílel týnský Vařil a hlavou těsně nad, aby ve 44. min. strhnul vedení na domácí stranu Buriánek, který prostřelil gólmana Formánka. O šest minut později měl šanci týnský Maruška, ale z dobré pozice střílel vedle. V 61. min. zvyšoval po Bromově akci na 3:1 Vařil. V 63. min. měli domácí další šanci, ale hosté vykopávali z prázdné brány. V 73. min. upravil opět Zimmermann na konečných 3:2. ŽK 3:4, řídil Novotný, 150 diváků. (bez)

Tábor – Hluboká 1:0 (0:0) – V duelu prvního s druhým obě mužstva vsadila na pozornou obranu, a tak se moc šancí neurodilo. Výjimkou byla 17. min., avšak domácí Fojt své sólo zakončil střelou vedle. Hluboká zahrozila nebezpečným trestným kopem Povišera, po kterém míč jen těsně minul domácí branku. Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil a obě mužstva dál zabezpečovala své obrany. Když už se zdálo, že duel skončí remízou, zastavil střelu domácích po rohovém kopu bránící Hrdý ve vápně rukou a Kučera v 87. min. z penalty zajistil tři body lídrovi přeboru. ŽK 0:3, rozhodčí Janák, 180 diváků. (bert)

Vodňany – Čížová 0:1 (0:1) – Domácí ani popáté v řadě nebodovali. Měli sice míč častěji na svých kopačkách, ale vytvořené šance nedokázali proměnit. Ve 3. min. byl v šanci domácí Moravec, ale nastřelil pouze brankáře a z následujícího protiútoku nevyužili svoji šanci ani hosté. V 7. min. Hornát po průniku z vlastní poloviny se dostal do šestnáctky hostů, avšak jeho střela skončila nad. V 10. min. hlavičku Gažáka hostující brankář vyrazil a z následného rohu skončila Varyšova hlavička těsně vedle tyče. Ve 41. min. střela hostujícího Mrkáčka rozhodla zápas - 0:1. Po změně stran se domácí snažili vyrovnat, byli aktivnější, ale šance Hornáta z 57. a 83. min. zůstaly nevyužity. ŽK 2:3, 100 diváků, rozhodčí Tůma. (pet)

Roudné – Jankov 1:0 (0:0) – Derby mužstev z českobudějovické aglomerace přineslo tradičně tuhý boj, kde šla fotbalová krása stranou. V první půli stojí za zmínku jen ukvapená koncovka Csavoje a kolem zadních tyčí letící trestňáky domácího Šolce a jankovského Bernáta. Vše podstatné se pak odehrálo po hodině hry. V 68. min. rozjeli akci Strapáč s Pintérem, jenž centroval, a Nekvinda hlavou rozhodl. Radujícího se střelce „sestřelil“ jankovský Bláha a šel pod sprchy. Za dvě minuty roudenský Tejml trefil tyč, ale Jankov bojoval – Nedvěd hlavou minul a trestňák Stejskala vyrazil domácí gólman na roh. V nastavení si šel předčasně odpočinout ještě Petr Maxa, kterému pláchl střídající Fedorkiv. ŽK 4:3, ČK 0:2 (68. Bláha, 90.+4. P.Maxa), 150 diváků, řídil Pečenka. (zz)