Včelná v přeboru smazala nulu

ČESKOBUDĚJOVICKO - Okresní přebor mužů pokračoval o minulém víkendu 3. kolem.

4.9.2007

Na snímku si bavorovický Zdeněk Pražák (vpravo) kryje míč před Miroslavem Hermanem, jenž v prvních dvou kolech nasázel celkem pět branek.Foto: Michael Kalinics

Nové Hrady poprvé klopýtly, naopak Včelná po sestupu z krajské I. B třídy slavila první výhru. Na podzimní bod(y) pořád čekají Sedlec, Lišov B a béčko Hluboké nad Vltavou.

TÝN B – SEDLEC 4:0 (1:0) – Velkým impulzem pro domácí byl návrat dlouhodobě zraněného špílmachra Lisnera. Už ve 2. min. Bouda hlavičkoval do tyče! Za pět minut po dlouhém Bilahorkově centru vypadl brankáři Schneedorferovi míč z rukou a Krátký dorazil. Hosté spoléhali na standardky a brejky vedené Jiřím Andrlem, blíže gólu však byli opět Týnští, když Boudův roh Kozel vyhlavičkoval z prázdné brány! Druhý poločas domácí zahájili náporem. V 64. min. se uvolnil Bouda, Meidl centr vrátil k Peštovi – 2:0. Z domácích spadla nervozita. Unikl Meidl, byl faulován ve vápně a sám penaltu proměnil. V 82. min. Koňařík pečetil výsledek. Poslední slovo patřilo vynikajícímu brankáři Ratajovi, jenž v poslední minutě kryl penaltu sedleckému Reitingerovi. Rozhodčí Pileček. ŽK 2:2 (Meidl, Sekyra – Hovorka, Kozel). Diváci: 120. (mař)

MOKRÉ – HLUBOKÁ B 1:0 (0:0) – Po oboustranně opatrném začátku se ve 22. min. kopala penalta za nastřelenou ruku Mrkvičky, ale brankáře N. Alexu zachránila při pokusu Kováře tyč. Ve 28. min. střelu F. Kohouta z hranice vápna efektně chytil gólman Hrtus. Hosté z Hluboké měli v 50. min. největší šanci zápasu, Alexa vyrazil míč a dorážka Hrdého skončila vedle poloprázdné branky! Domácí předvedli rozhodující akci v 82. min., kdy po centru střídajícího Hrabánka si obránce Matásek dal vlastní gól. V závěru si Hluboká vytvořila zoufalý tlak, ale dobře fungující obrana v čele se stoperem Janem Návarou hosty do žádné další šance nepustila. V 85. min. mohl pojistit vítězství F. Kohout, který po rychlém brejku trefil tyč. Rozhodčí Knotek. ŽK 3:2. Přihlíželo 50 diváků. (hra)

LEDENICE – N. HRADY 1:0 (0:0)
– Domácí nastoupili k utkání bez tří hráčů základní sestavy, přesto s odhodláním sebrat hostům první body. Tyto plány ale narušila 28. minuta: za záchranou brzdu v podobě faulu zatáhl Strouha a byl vyloučen. Trenér Vítovec přeskupil řady, Strouhu zastoupil na stoperu Peter a v útoku zůstal na hrotu osamocený Máče. Hosté se tlačili do útoku, ale ztroskotávali na pozorné obraně Ledenic. Do druhé půle nastoupili lépe domácí. V 52. min. si míč ve středu pole vyměnili výborně hrající Lamáček s Řivnáčem a po centru druhého jmenovaného dal jedinou a rozhodující branku hlavou Máče, aniž gólman Winsberger zareagoval. Pojistku mohl přidat Lamáček, ale sám proti brankáři hostí neuspěl. V dresu hostů nejvíce hrozil kapitán Marhoun. Rozhodčí Zabilka. ŽK 1:4. ČK 1:0 (28. Strouha ). Přihlíželo 60 diváků. (vit)

HRDĚJOVICE B – SRUBEC 2:2 (1:1) – U trati se hrál bojovný a zajímavý zápas. Hosté pozvolna převzali iniciativu a po půlhodině hry ji vyjádřili vedoucí brankou: na roh si naběhl Korotvička a hlavičkou nedal Bublíkovi šanci. Domácím se podařilo vyrovnat ve 41. min., kdy za dlouhým Bublíkovým výkopem šel důrazně náhradní gólman Pištěk, hrající v útoku! Druhou půli začali aktivněji domácí. V 79. min. Žlůva zakončil svůj únik střelou do břevna. O minutu později se z gólu radovali hosté. Hekrdla zatáhl míč po pravé straně a na milimetr přesně předložil nabíhajícímu Korotvičkovi, jenž tvrdou přízemní střelou k tyči překonal Bublíka. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v poslední minutě. To si na na dlouhý Votrubův nákop za obranu naběhl dorostenec Dolejšek a přesnou střelou z voleje ke vzdálenější tyči stanovil remízu. Rozhodčí Šíma ze Ševětína. ŽK 2:2. Diváci: 70. (číž)

AKRA ČB – NEMANICE 1:0 (1:0) – Domácí Akra měla velké problémy se sestavou. Brankář Bukovský se nestačil vrátit ze zahraniční dovolené, a tak do branky musel hráč Martin Vidra – a stal se hrdinou odpoledne! Zápas začal oboustranně opatrně. Postupem času Akra získávala převahu a vyjádřila ji i brankově: ve 25. min. po přihrávce P. Propše Lacko otevřel skóre. Do poločasu měli aktivnější domácí ještě dvě příležitosti, ale Chmátal ani Lacko je neproměnili. V dramatickém druhém poločase rozhodčí vyloučil domácím vždy po druhé žluté kartě Tlachače a Lacka, takže Akra hrála od 65. min. pouze s osmi hráči v poli. Díky pozorné obraně a zásluhou výborného M. Vidry v brance ale obětavým výkonem tři body po zásluze uhájila. Sudí Jar. Buřič. ŽK 2:2. ČK 2:0 (55. Tlachač, 65. Lacko). Diváci: 60. (fik)

BOROVANY – LIŠOV B 7:1 (2:1) – Domácí si hned od úvodního hvizdu vytvořili tlak, ale vytvořené šance nedokázali proměnit. To se jim vymstilo ve 26. min. kdy hosté z první vážnější akce se dostali do vedení střelou Nováka, k němuž se míč odrazil po trestném kopu. Zlom v utkání přišel ve 35. min., kdy se nechal vyloučit brankář Maršán, do té doby jeden z nejlepších hostů, a do branky musel hráč P. Beneda. Domácí využili přesilovku již v 38. min., kdy se střela Bujnovského odrazila od břevna k Račákovi a ten jej z voleje poslal do sítě. Po přihrávce Bujnovského Račák gólem do šatny obrátil skóre a po přestávce už se hrálo na jednu branku. Branky: 38. a 43. Račák, 49. Brenner, 51. a 54. A . Pilát, 72. R. Luksch, 87. Kubíček z pen. – 26. Novák. Rozhodčí Cibranský. ŽK 2:1. ČK 0:1 (35. Maršán). Přihlíželo 120 diváků. (kub)

VĆELNÁ – ŠTĚPÁNOVICE 2:1 (1:0) – V průměrném utkání domácí měli územní převahu, zatímco hosté hrozili z brejků. Včelnou v první půli dostal do vedení Kříž. Hosté vyrovnali Mlýnkem v 85. min., kdy už Včelná hrála v deseti bez Voráčka, vyloučeného po druhé žluté kartě. V 89. min. Hebík strhl vítězství na stranu Včelné, která tak po sestupu v okrese poprvé bodovala. Rozhodčí Špelina. ČK 1:0 (80. Voráček). Diváci: 30. (uh)

4.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Bitva u Sudoměře 26. března 2016

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Křižovatka Diamant na českobudějovickém sídlišti Vltava.
10

Uzavírka u Diamantu skončila, příští týden začne další

Zlatým Ámosem se stal Jihočech Lukáš Lis

Praha /VIDEO/ - Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal učitel češtiny a angličtiny Lukáš Lis ze základní školy Soběslav. Lis vyhrál i hlasování na internetu a stal se zároveň Ámosem sympaťákem. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) ho korunovala Ámosem češtinářem.

Stoletá Anna Buriánková se nejraději směje

Sezimovo Ústí - Když ve svých 22 letech mladá Anna přijela do Sezimova Ústí, všude rostlo jen obilí a stálo pár domků, kde našla bydlení. Jako první přijely do Baťova ženy a dívky a jak oslavenkyně říká, trochu se tu bez mužů bály.

V baráži jsou favoritem extraligové týmy, říká manažer Motoru Stanislav Bednařík

České Budějovice – Plní jeden předsezónní cíl za druhým. Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli základní část první WSM ligy, s jedinou porážkou na kontě prošli i dvěma koly play off. To hlavní je ale teprve čeká. V extraligové baráži se pokusí prodrat mezi naši hokejovou elitu. „Dosud jsme jenom plnili povinnost, teď už bude role favorita na bedrech extraligových týmů," upozorňuje v rozhovoru generální manažer klubu Stanislav Bednařík. Do baráže vstoupí Jihočeši v úterý v Pardubicích (18).

Město v dubnu zaplní tisíce příznivců hokeje

České Budějovice - Na dvacet tisíc příznivců hokeje ze čtyř zemí Evropy se chystá do jihočeské metropole. České Budějovice budou totiž od 27. do 30. dubna hostit České hokejové hry. Ty se do série turnajů Euro Hockey Tour vrátily po dvouleté pauze. V minulosti se hry konaly v Karlových Varech nebo třeba v Pardubicích.