Fotbalisté Milevska sestupují do kraje

Jižní Čechy - V posledním kole ztratily Prachatice slibné dvoubrankové vedení nad Benešovem a skončily v divizi na 3. místě

21.6.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Ve fotbalové divizi poslední kolo rozhodlo definitivně o tom, že Milevsko sestupuje do kraje – a to bez ohledu na to, jak dopadne jeho odvolání proti kontumaci duelu s Hořovickem.

MILEVSKO – TACHOV 1:1 (0:1) – Na začátku utkání se dostali do první příležitosti domácí již v 5. minutě a ohrozili hostující branku střelou Suchana, se kterou si brankář Makó poradil. Pak převzali iniciativu hosté a hlavně z brejkových akcí vznikali nebezpečné situace před Horkovou brankou. Při jedné z nich se ve 13. minutě dostal k míči volný a asi nejaktivnější hráč hostí Malý a prostřelil k vzdálenější tyči milevského gólmana – 0:1. Ve 25. min. domácí mohli vyrovnat, střelu Petra Janoucha a opakovanou dorážku Masopusta ale strážce tachovské svatyně opět zázračně zlikvidoval. Hosté ale byli v první půli fotbalovější a především lépe kombinovali. Přesto před koncem poločasu měl další šanci Masopust, jehož hlavička po dobře zahraném trestném kopu Janouchem skončila těsně mimo. Druhý poločas již byl ze strany domácích lepší a v dalším průběhu zápasu mnohem více tlačili hosty do obrany a podařilo se jim srovnat skóre. To si po centru Suchana v 60. minutě naběhl k pravé tyči Petr Janouch a trefil mezeru mezi brankářem a brankovou tyčí – 1:1. V 71. minutě nastřelil ještě po uniku Malý tyč Horkovy branky. ve zbývajícím čase se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, přes množství brankových příležitostí se jim to však díky dobře chytajícímu brankáři Makó nepodařilo.
Branky: 60. Petr Janouch – 13. Malý, ŽK 0:1 (Viterna), 90 diváků, rozhodčí Hrubeš. ZVVZ Milevsko: Horek – Zach (78. M, Málek), Kodad, Kosobud, J. Málek – Petr Janouch (82. Barda), Suchan, Kuchař, Masopust – Nohava (54. Vavřina), Sokolt. (šer)

PRACHATICE – BENEŠOV 2:2 (1:0) – Do zápasu vstoupili lépe hráči Tatranu, už ve 4. minutě z pravé strany centroval Bednár a Průša hlavou usměrnil do sítě. V 7. min. se vydal od půlicí čáry k sólovému úniku Toibáš, nezištně poslal na Průšu, ten míč nestihl. Teprve ve 13. min. se dostali před branku hosté, ale Stoszka Dvořák čistě vychytal. V 16. minutě prosvištěla Babkova střela kolem tyče, ve 26. min. Cervenka přihrál Kováčíkovi, ten sice přehodil brankáře, zároveň ale i branku. Vzápětí po rohovém kopu benešovský Stoszek trefil z pěti metrů břevno. Ve 49. min. prostrčil Babka mezi obránci míč Košíkovi, jehož přehoz skončil v síti – 1:0. V další minutě si patičkou Kovačík přehodil obránce, ale jeho střelu brankář hostí vyrazil. V 53. min. obě strany střídaly dva hráče, v koncepci hry to však prospělo jen hostům. V 66. min. Cais po úniku neprostřelil soupeřova brankáře. V 70. minutě trefil Průša tyč. V posledních patnácti minutách hosté potvrdili, že mají nejproduktivnější útok v soutěži. V 76. min Stoszek snížil, když brankář Dvořák uklouzl a na míč nedosáhl. V 81. min. Červenka z úniku nahrál Caisovi, jeho střela ale neměla sílu. V 81. min. nehlídaný Křivohlavý naběhl na dlouhý centr a hlavou stav srovnal. Ještě v 88. min. byli domácí v šanci, vyražená střela po přímém kopu našla Košíka, jeho dělovku ale neuvěřitelně kryl dvoumetrový branář hostí.
Branky: 4. Průša, 50. Košík - 76. Stoszka, 84. Křivohlavý. Rozhodčí: Hudeček, 50 diváků. Tatran: Dvořák - Ryšánek K., Ryšánek T. (53. Granov), Legdan, Tobiáš - Průša, Babka, Košík, Bednár (86. Veselý) - Červenka, Kováčik (53. Cais). (pa)