Fotbalisté Plané v okresním přeboru předstihli Olešnici a vedou tabulku

Českobudějovicko – Okresnímu přeboru už zase kralují fotbalisté Plané, kteří si doma poradili s Mladým, zatímco Olešnice si přivezla ze Čtyř Dvorů jen bod.

27.5.2014

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Také na dně tabulky se vyjasňuje. Situaci si ještě víc zkomplikoval Týn domácí porážkou od Nových Hodějovic. Do hry o záchranu ho tak může vrátit snad už jen čtvrteční odložený zápas v Hrdějovicích, které uvidí přímý souboj o udržení! Pokud vyhraje domácí Slavoj, Olympii už před sebe těžko pustí…

Ve třetí třídě už je po víkendu o vítězích rozhodnuto. Borek a Nové Hrady mají v čele svých skupin tři kola před koncem dostatečný náskok, a tak okresní přebor zná své příští nováčky. FK Borek si přebor Českobudějovicka zahraje na svém krásném stadionu poprvé, Nové Hrady se do soutěže po čase vracejí.⋌(mka)

Příspěvky od klubových zpravodajů Deníku jsou upraveny redakcí.

RUDOLFOV B – JANKOV / DUBNÉ 2:1 (1:0) – Zápas začal bez vyložených šancí, hra se odvíjela ve středu hřiště. V první šanci se objevil domácí střelec Le, ale proměnil až tu druhou  ve 24. min. Poté střelil branku domácích Brom, ale pro postavení mimo hru nebyl gól uznán a poločas skončil 1:0. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako první s tou změnou, že hosté v 60. min. ze své první příležitosti vyrovnali Jirkovským. Za osm minut ale Le vrátil vedení Rudolfovu a poté měl ještě jednu šanci, kterou nevyužil. Rozhodčí Brejník. ŽK 2:2. Diváci: 50.

PLANÁ – MLADÉ 2:0 (0:0) – Souboj celků z čela tabulky byl šlágrem kola: Planá na jaře ještě neprohrála, Mladé dokázalo bodovat v posledních sedmi zápasech! Hrál se fyzicky náročný fotbal, v prvním poločase se nikomu nepodařilo překonat pozornou obranu soupeře. Nejblíže měl ke gólu hostující Szojka, ale svůj únik před prázdnou bránou nezakončil. Po změně stran předvedl nádhernou samostatnou akci Petscher a střelou do šibenice poslal Planou do vedení. V 66. min. hosté zahráli ve vápně rukou a Tomáš Pintér ji proměnil. Mladé pak už nemělo síly na zvrat. Pískal rozhodčí Jiří Eibl. ŽK 1:2. Diváci: 135.

TÝN B – N. HODĚJOVICE 0:3 (0:1) – Domácím se zápas  o udržení nepovedl. Lépe začali hosté. V 9. min. Berounského pokus gólman Valtr ještě kryl, za dvě minuty ale kapituloval: Lojka se uvolnil a křižnou střelou otevřel skóre, 0:1. Domácí přidali a měli více ze hry.  Jaroslav Brom mířil vedle, po půlhodině hry hostující Graman včas vyběhl proti Vondrovi a šanci zmařil. Do třetice po Vlkově nahrávce Lukeš trefil jen hodějovického gólmana… Ve druhé půli Týnští působili bezradným dojmem a soupeř toho dokázal využít. V 62. min. utekl Lojka, přihrál Dvořákovi a ten z hranice vápna zvýšil na 0:2. Domácí tým vypil kalich hořkosti do dna v 84. min., kdy po nedorozumění obrany Chmeňa přidal třetí gól. V poslední minutě ještě Pražský trefil tyč. Bez karet řídil rozhodčí Škuthan. Diváci: 50.

LOKO ČB B – HLUBOKÁ B 4:5 (1:2) – Počasí svádělo spíše k lenošení u vody, ale na Lokomotivě padlo devět branek!  Tu první vstřelili hosté v 8. min., kdy Jankovský zahrával standardní situaci z levé strany a k překvapení všech, především brankáře Kuruce, míč skončil v síti. Lokomotiva zabrala a snažila se o vyrovnání. Vyrovnat se jí podařilo ve 30. min. Po faulu na hranici vápna se k míči postavil Fošum a jeho tvrdou střelu brankář Hrtus jen vyrazil k dobíhajícímu Skálovi. Před přestávkou zahrávali domácí další standardní situaci, stoper Zýka nastřelil zeď a Hlubočtí se po rychlém brejku dostali před domácí branku, kde se z dorážky prosadil Hrdý! V 50. min. se uvolnil hostující Křiváček a posadil míč na hlavu volnému Hrdému, 1:3. Vzápětí na druhé straně Fošum našel Petroua. V 56. min. hostující Procházka nachytal na švestkách brankáře Lokomotivy Kuruce, kterého překonal lobem z 20 metrů. Pátý gól dal Lokomotivě tvrdou střelou z úhlu Jankovský. Domácí však bojovali dál a hned po rozehrávce snížili – přímočarou kombinaci zakončil Květoun. Lokomotiva vrhla všechny síly do útoku a v 83. min. utkání zdramatizoval  útočník Choutka, jenž  byl faulován ve vápně, a penaltu zkušeně proměnil Zýka. Poté byl Hluboké vyloučen za nesportovní chování Brom, ale v nervózním závěru Lokomotiva nedokázala výhodu využít. Sudí Krenauer. ŽK 4:4. ČK 0:1 (83. Brom). Diváci: 30.

ČT. DVORY B – OLEŠNICE 2:2 (1:1) – Úvod patřil hostům, jejichž herní převahu vyjádřil již v 8. min. po centru O. Husy a nedorozumění domácí obrany Hanzal. Domácí se dostali do hry po dvaceti minutách a Valta krásnou střelou po akci Češky vyrovnal. Hosté zahrozili hlavičkou Drtiny, na druhé straně veterán Tříska z jasné pozice minul, další jeho střelu gólman Tomášek vytěsnil mimo tyče. Vstup do druhé půle patřil domácím, ale ani Češka v akrobatické pozici gólmana Tomáška nepřekonal. Ten výborným zákrokem pokazil radost i Valtovi… Skóre  se měnilo v 60. min., kdy se po rohu se uvolnil hostující kanonýr Lenk a nekompromisně překonal Polomčáka. Domácí se dále snažili o vyrovnání. Kočárkovi sudí neuznal gól pro údajný ofsajd. Remízu zařídil v 80. min. kapitán Zahradník, kterého krásně uvolnil Čepička. Pohledné utkání tak skončilo zaslouženou remízou. Před 70 diváky bez karet pískal Josef Šafránek.

BAVOROVICE B – HRDĚJOVICE B  1:4 (1:1) – Hrdějovičtí přijeli v silné sestavě a potvrdili, že to se záchranou myslí vážně. Od první minuty vsadili na útočnou nátlakovou hru v 8. min. orazítkovali zdálky tyč (Beran). Po čtvrthodině však hosté chybovali ve středu hřiště, míče se zmocnil Hanousek a ze 40 metrů přehodil špatně postaveného Fajtla, 1:0. Hrdějovičtí na vyrovnání nečekali dlouho, jelikož ve 21. min. se krásně trefil z volného kopu Jordán. Do konce první půle se hrálo většinou ve středu hřiště, za zmínku stojí pouze Hanouskův neúspěšný pokus. Do druhé poloviny vkročili lépe hosté, ale Sýkora v domácí brance čaroval. V 67. min. však nestačil na přesnou Suchanovu dorážku po centru z hranice šestnáctky. Po vedoucí brance se Bavorovičtí ze hřiště vytratili a hosté v pohodě navýšili své zasloužené vítězství Dvořákem a Radouchem. Bez karet pískal sudí Knotek, sledovalo 60 diváků.

H. STROPNICE – N. VES 3:7 (1:4) – Hosté, ačkoliv nepřijeli v plné síle, potvrdili své kvality a nedali domácím šanci pomyslet na úspěch. Hraničáři vydrželo čisté konto do 10. min., kdy se prosadil střelecky disponovány Holý. Domácí obrana si s pohybem a důrazem Nové Vsi nevěděla rady a inkasovala další branky. Trefil se znovu Holý, který přidal do poločasu ještě jednu branku. Domácí sice snížili Šedivým na 1:3 a následně trefil Stanka tvrdou střelou tyč, ale to bylo od domácích vše. Hostující Hlaváč do poločasu navýšil skóre na 1:4. Do druhého poločasu nastoupili domácí přece jen aktivněji a začali zle zatápět soupeřově  obraně. Odměnou jim byla branka Němce. Soupeř ale dokázal trestat  každé zaváhání a  Boháč vstřelil pátý gól. Za domácí korigoval po rohu D. Szypula a závěr vyzněl zcela pro hosty, kteří brankami Holého a Prochazky stanovili konečný výsledek. Hraničáři tentokrát zůstali dlužni pověsti bojovného celku. Pískal rozhodčí Džuba. ŽK 2:3. Diváci: 50.

Autor: Michael Kalinics

27.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

2

Jihočeský kraj zatím o stávce řidičů nemá informace

Speciální jednotka nakoupila nové vystrojení (kombinézy a bundy) a technické vybavení (stativy, dalekohledy). Do maskovacího obleku pro odstřelovače zvaného "hejkal" se pro fotografii Deníku oblékl krajský policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.
12

OBRAZEM: „Hejkaly“ chránící Temelín není vidět

Jihočeška si vyzpívala cenu Thálie

Praha, České Velenice /OBRAZEM/ – Z rukou Jiřího Suchého převzala v Národním divadle v Praze cenu Thálie sopranistka Lenka Pavlovič za roli Hortenzie v představení Ples v opeře, které hraje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Extraliga je po nesmírně cenné výhře v Pardubicích zase o malý kousek blíž

Pardubice – Extraliga je zase o malý kousek blíž. Hokejisté ČEZ Motoru vstoupili do baráže o nejvyšší soutěž strašně cenným vítězstvím 2:1 na ledě favorizovaných Pardubic. V pátek se Jihočeši představí poprvé doma proti Karlovým Varům (17.30).

Řidiči ujeli od tří nehod

České Budějovice – Policisté uvítají svědectví občanů ke třem dopravním nehodám. Ve čtvrtek 23. března v 13.45 h se dosud neznámý řidič tmavého vozidla jedoucího od Hraniční ulice střetl na křižovatce ulic Vrbenská a Vodní s jedoucí cyklistkou.

Zlaté ruce Luboše Roba, z nulového úhlu trefil v Pardubicích tři body

Pardubice – Byl to neuvěřitelný moment. V úvodním barážovém duelu ČEZ Motor dlouho vedl na pardubickém ledě 1:0. Ve třetí třetině ale Dynamo tlačilo, šest minut před koncem vyrovnalo a s Jihočechy to nevypadalo vůbec dobře. Ale v poslední minutě přišel moment, který zmrazil narvanou Tipsport arénu. Hosté hráli přesilovku, Žiga Pavlin posunul kotouč Luboši Robovi (21 let), jenž ho napálil z první z takřka nulového úhlu a trefil dokonale. Gólman Růžička se nestačil přemístit a Motor slavil mimořádně cenné tři body.