Hráči obou týmů dobře věděli, oč jim jde: Táborsku i bod stačil k posunu do čela tabulky, Olomouc k témuž potřebovala vyhrát.

Hanákům k vítězství hodně pomohla už 2. minuta, kdy se prosadil Vepřek a poslal hosty do vedení. Sigma nadále potvrzovala dobrou formu, ale Vašíček ani Plšek v koncovce neuspěli. Domácí se snažili o vyrovnání, ale většina nebezpečných akcí končila nedotažená nebo střelou mimo branku. Navíc v 53. minutě zvýšil Zahradníček na 0:2 a zdálo se, že Olomouc bude mít tři body jisté. Jenže krátce nato snížil Musiol, jenž si naběhl za obranu a střelou pod břevno nedal brankáři Reichlovi šanci – 1:2.

V 71. minutě navíc po závaru před brankou Sigmy skončil míč na tyči hostující svatyně. Konstrukci branky však na druhé straně trefil i hostující Zahradníček. Další gól tak už nepadl a Sigma získala velmi důležité tři body v boji o návrat do nejvyšší soutěže.

Ve 13. kole II. ligy hrají fotbalisté Táborska tuto sobotu od 14 hodin opět doma na Soukeníku s Kolínem.

Táborsko – Olomouc 1:2 (0:1) - Branky: 58. Musiol – 2. Vepřek, 53. Zahradníček. ŽK: Džafič. Diváci: 2711. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Vaňkát.

Táborsko: Toma – Sladký, Hric, Ciferský, Divíšek – Presl (73. Tusjak), Šiml (46. Traore), Javorek, Nešický, Džafič – Musiol (72. Strnad).

Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Cana, Houska, Plšek (58. Ordoš), Navrátil (72. Falta) – Vašíček (80. Habusta).

Pondělní liga juniorů

V pondělním kole juniorské ligy ve fotbale Dynamo zdolalo Třinec, Táborsko propadlo na Slavii.

DYNAMO – TŘINEC 4:2 (4:0) - Domácí měli raketový nástup a už ve 3. minutě dali po ukázkové akci první gól: Horák vybojoval míč u lajny, Koreš po levé straně utekl, ideálně nahrál na M. Helda, jenž si věděl rady – 1:0. V 19. min. po akci Horáka a jeho zpětné nahrávce Funda ještě přiťukl na Kaloda – 2:0. Tři minuty nato po Horákově dělovce do břevna vrátil Koreš na 3:0 a ve 39. min. Kalod zvýšil na 4:0. „První půle byla excelentní," zářil trenér Jiří Lerch. Po přestávce hosté porážku zmírnili. Branky: 19. a 39. Kalod, 3. M. Held, 22. Koreš – 48. Gomola, 88. Dedič. Bez karet. Diváci: 30. Rozhodčí: Ulrich – Kubr, Novotný. Dynamo: Fryšták – Vít (80. Pěnka), Podráský, Křiváček, Funda – Horák, Čadek, J. Held (74. Krejčí), Koreš – M. Held, Kalod.

SLAVIA – TÁBORSKO 6:0 (2:0) - Slavia s několika prvoligovými pendly (mj. Dostál, Nitrianský, Boudjemaa) měla od začátku zápasu hru ve své moci, střelecky se ale prosadila až ke konci poločasu a hlavně ve druhé půli. Z hostů vážněji zahrozil jen v 62. minutě Sazma, gólman Řehák ale jeho střelu z trestného kopu vyrazil. Branky: 36., 47. (pen.), 71. Kuchta, 42. Fialka, 67. Boudjemaa, 69. Boudjemaa. Bez karet. Diváci: 60. Rozhodčí: Bílek – Kříž, Flimmel. Táborsko: Bébr – J. Jaroš (82. Němec), Kukučka (46. Kluzák), Škarda, Sazma, Svatek (76. Hladík), Chirinciuc (54. Bareš), Knotek, Bouška, Koridna, Svoboda.