Ve 32. minutě naskočil na světelené tabuli stav 1:2 a platilo, že všechny tři góly padly po standardních situacích. Krátce předtím měl slibnou šanci Klíma, domácí brankář Šmitmajer ale dobře vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel. Jinak Jankov týnskou branku v utkání moc neohrozil.

„Je pravda, že naše hra dopředu je impotentní. My nejsme schopni dát gól ze hry, jedině ze standardky,“ konstatoval lodivod Jankova v Týně nad Vltavou, kde svého času trénoval mládež i muže. Ve městě na Vltavě stále sídlí jeho firma. „Porážka mě ale mrzí stejně jako každá jiná. Čtyřikrát za sebou jsme nevyhráli, v Týně popáté a každá ztráta mě mrzí úplně stejně,“ ujišťoval Jan Koutský. V Týně vedl soupeřův tým poprvé v kariéře. U kormidla Kaplice ho vzájemný duel s Olympií minul.

O něco pikantnější byl zápas zřejmě pro Koutského mladšího. Teprve v zimě se jeho hostování z Týna změnilo v přestup. V první půli se blýskl pěkně zahraným přímým kopem, snížil na 1:2.

Podruhé o sobě dal vědět v závěru utkání, kdy po faulu na Káška inkasoval červenou kartu. „Je vidět, že to pro něj emotivní bylo, když se takhle zbytečně nechal vyloučit! Pro to není omluva,“ zlobil se na syna trenér Jan Koutský.

Jankov v sobotu vyhrál jen na karty, po dvou vyloučeních trenér tušil ještě větší problémy se sestavou. „Ty jsme měli už teď!“ upozornil. V trestu byl hrající šéf klubu Václav Maxa mladší, zranění jsou Holba s Kochem. „Těžko to budeme lepit dohromady,“ ví Jan Koutský před nedělním utkáním doma s Táborem.

Je jasné, že Jankov by nerad zabředl do hry o záchranu. „Už se do těch nebezpečných vod pomalu blížíme,“ sleduje kouč pozorně dění ve spodních patrech tabulky KP. „Máme teď pětadvacet bodů a ještě jich potřebujeme minimálně šest uhrát, abychom mě〜li klid,“ počítá trenér fotbalistů Jankova Jan Koutský.