Je to velká škoda, litoval Petr Benát

České Budějovice - Neúnavně tvořil hru, nebezpečně střílel, přesto nakonec opouštěl stadion zklamán.

27.4.2009

Petr BenátFoto: František Panec

Záložník Dynama Petr Benát sahal se svými spoluhráči po vítězství nad Brnem, o které je připravil v poslední minutě zápasu vyrovnávacím gólem Došek.

Především v prvním poločase jste byli lepší. Proč jste nakonec na tři body nedosáhli?
Splnili jsme to, co jsme chtěli. Po prvním poločase jsme vedli a chyběl jenom druhý gól, abychom zápas dotáhli do vítězného konce.

Vyrovnávací gól jste dostali až v nastaveném čase. Jak jste viděl tu nešťastnou situaci?
Bylo to po standardní situaci, kdy kluci reklamovali faul. Já osobně jsem celou situaci skoro neviděl. Kluci říkali, že šli Honza Riegel s Davidem Horejšem do souboje s jedním brněnským hráčem, míč se odrazil k volnému Doškovi, který dal gól.

Byla to velká škoda, co říkáte?
Určitě. Kdybychom vstřelili druhý gól, určitě bychom ten zápas vyhráli. Na druhou stranu jsme měli podobné štěstí v řadě zápasů také my. Třeba zrovna v Brně jsme vyrovnávali také v poslední minutě…

V průběhu zápasu jste několikrát hodně nebezpečně střílel. Co chybělo ke gólu?
V první půli jsem střílel nad, ve druhé jsem měl asi dvě střely zblokované a tři na branku. Škoda, kdyby se jedna ujala, bylo by to veselejší.

Remizovali jste v letošní sezoně již popatnácté…
Ještě jedna remíza a budeme mít rekord. Máme na to ještě dost času. Ale teď vážně. Určitě nechceme pořád remizovat. Teď jedeme na Žižkov a zkusíme vyhrát.

Autor: Pavel Kortus

27.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Trabanty maďarských turistů v českobudějovické Krajinské ulici při výletě po Evropě. Vozy v dokonalém stavu budily velkou pozornost kolemjdoucích.
9

Bakelitová kavalerie připomněla proslulé vozidlo z NDR

Povodně 2002 - Třeboňsko.
14

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Slavonice – Ve filmu Po strništi bos nehrály jen slavonické děti.

Velice slibný výkon i výsledek, hokejisté Motoru zvítězili nad Kladnem 3:1

České Budějovice – V dalším z řady přípravných zápasů vyhráli hokejisté ČEZ Motoru po slibném výkonu nad svým soupeřem z WSM ligy Kladnem 3:1. Další zápas odehrají v úterý ve Strakonicích s extraligovou Plzní (17.30).

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě

Slavnosti se zúčastní i Přemysl Otakar II.

České Budějovice – Historické městské slavnosti se blíží. Na první ročník z předloňského roku navazují 1. a 2. září stejnojmenné České Budějovice Železné a zlaté.