VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedním jazykem nemluvili, ale neprali se

Hluboká nad Vltavou – Valná hromada krajského fotbalového svazu se o víkendu sešla v Parkhotelu na Hluboké.

8.2.2011
SDÍLEJ:

Kandidáti na členství ve výkonném výboru an valné hromadě KFS: zleva Karel Vácha, Alois Švarc a Vlastimil Šnajder.Foto: Deník/Bohumil Ortman

Zúčastnil se jí i Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu, člen výkonného výboru ČMFS a předseda Ligového shromáždění, a delegáti na ní projednali a vzali na vědomí zprávu svého předsedy Milana Haškovce o činnosti výkonného výboru JčKFS za uplynulé dva roky a zevrubnou zprávu odvolací a revizní komise.

Největší pozornost však byla rozhodně upřena k dovolbě jednoho člena výkonného výboru, z něhož koncem loňského roku pro neslučitelnost s funkcí sekretáře JčKFS odstoupil Vladimír Eibl.

Volba byla výhradní záležitostí komory oddílů, za kterou byl Eibl před dvěma roky zvolen. Ještě před samotnou volbou, která přinesla velice vyrovnaný a napínavý souboj, všichni tři kandidáti ve stručných vystoupeních seznámili valnou hromadu s tím, čím by chtěli fotbalu v kraji pomoci.

Vlastimil Šnajder z Č. Budějovic chtěl uplatnit své dlouholeté zkušenosti, které získal ať už jako rozhodčí (píská už od roku 1971), tak jako člen odborných komisí v okrese i v kraji, v nichž působí od roku 1976. „Pokud budu zvolen, budu pracovat tak, aby to bylo ku prospěchu fotbalového dění,“ uzavřel svůj příspěvek.

Karel Vácha z Hluboké šel do volby s cílem přispět k tomu, aby se zlepšil obraz fotbalu ve společnosti. „Já často činnost KFS kritizoval, a tak mi lidi řekli, abych jen nenadával a šel raději na svaz sám něco dělat,“ zakončil s úsměvem své vystoupení.

Předseda fotbalistů v Hradišti Alois Švarc sice zvažoval, zda je v polovině funkčního období dobré „nastupovat do rozjetého vlaku“, nakonec se ale rozhodl volbu do KFS zkusit. „Mám–li určitou vizi, proč do toho nejít?“ položil si akademickou otázku.

V prvním kole dovolby byl vyřazen Švarc, jenž dostal v komoře oddílů jen dva hlasy, zatímco Šnajder patnáct a Vácha šestnáct. Rozhodlo se ve druhém kole, kdy z pětatřiceti hlasů jich Šnajder měl šestnáct, zatímco Vácha o tři víc.

Samotné jednání valné hromady sice leckdy zajiskřilo, k vážnějším střetům ale nedošlo. Předseda KFS Milan Haškovec vyzdvihl dobrou práci výkonného výboru, jehož členové přes ekonomickou krizi dokázali zajistit nejen hladký chod soutěží, ale navíc určitou částkou přispět na činnost i oddílům. Pochválil také práci odvolací a revizní komise. „Přestože výkonný výbor má často jiný názor, patří odvolací a revizní komisi absolutorium,“ u­vedl.

Podobně to viděl i šéf „revizorů“ Tomáš Hajdůšek. „Sice na řadu věcí máme se členy výkonného výboru rozdílné názory, to považuji nicméně za normální,“ zdůraznil Hajdušek, jenž seznámil přítomné s pochybnostmi, které jeho komise má ohledně tří účtování jízdného předsedy Haškovce, dále nákladů na setkání jihočeských delegátů s tehdejším kandidátem na předsedu ČMFS panem Vinšem a na koupi tenistek pro lektory trenérského školení.

Na valné hromadě vedle kritiky zněla i chvála. Třeba na adresu marketingového partnera svazu firmy PAVI, s.r.o., jejíž šéf Jiří Smrž byl jednání přítomen. „Díky této spolupráci mohly oddíly na činnost dostat nezanedbatelný příspěvek,“ ocenil předseda KFS.

Ondrášek s jedenadvacítkou do Nizozemska


Dvaadvacetiletý útočník Dynama Zdeněk Ondrášek byl v pondělí dodatečně povolán do českého týmu do 21 let pro přípravný zápas s Nizemskem, který se bude hrát ve středu od 18 hodin ve Waalwijku. Trenéru Jakubu Dovalilovi se totiž omluvili hned tři útočníci: Pekhart s Kadlecem ze Sparty a Vošahlík z Jablonce.

V pondělí Ondrášek hned odjel za mužstvem do Prahy a v úterý ho čekal odlet do Nizozemska.

Autor: Bohumil Ortman

8.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve středu 28. června budou rozlosovány fotbalové soutěže, řízené OFS České Budějovice.

Okresní fotbalový svaz ve středu rozlosuje soutěže

Levotočivá zatáčka se v úterý 27. 6. 2017 stala řidiči osudnou.
AKTUALIZOVÁNO
16

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Host ze Sedlece si ceny pro nejlepšího hráče považuje

České Budějovice - Čerstvý mistr I.A třídy ze Sedlece Michal Chromý přijal pozvání na Hynkův memoriál a s týmem Mladého se po turnaji radoval z putovního poháru.

Bikiny v Temelíně zaujaly CNN víc než dostavba jaderné elektrárny

Málokdy se česká energetická společnost ČEZ a Česko vůbec dostane do hledáčků světových mediálních obrů tak intenzivně, jako tomu bylo v případě „plavkové" stáže v jaderné elektrárně Temelín. Soutěž o odbornou stáž v JET, kde hlavním kritériem nebyly vědecké schopnosti, ale figura studentek, pronikla do světových zpravodajských serverů.  

Otáčivé hlediště v Krumlově získalo další tři roky

České Budějovice/Český Krumlov - Až do roku 2020 může být otáčivé hlediště v zahradě státního zámku Český Krumlov. Smlouvu o pronájmu potřebných pozemků schválila českobudějovická rada města na svém posledním zasedání.

Lávka pro cyklisty u Meteoru chce dohnat zpoždění

České Budějovice – „Je strašně potřeba. Byla by super," říká Radek Šafařík z Nových Homolí o nové cyklotrase, která se plánuje z Českých Budějovic do Boršova nad Vltavou s odbočkou do Homolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies