Krajským přeborníkem písecká Palma

Písek - Podruhé v historii jihočeského futsalu FIFA se střetli ve vzájemném měření sil vítězové okresních přeborů Písecka a Českobudějovicka o titul krajského přeborníka.

20.6.2009

Písecký Nováček (vpravo) dal ve finále dva góly. Foto: Jan Škrle

Zatímco vloni se z tohoto triumfu radoval českobudějovický FC 30, letos tento primát získal pro změnu písecký celek Palma.

V písecké obloukové hale nastoupily týmy Palma Písek a Absolutteam ČB oslabeny o několik svých opor. I tak byla konfrontace obou soupeřů důstojnou tečkou za letošní futsalovou sezonou na jihu Čech.

Domácí Palma se ujala rychle vedení po střele Nováčka, která se odrazila od tyče a brankářových zad do sítě. Silně omlazený soupeř kontroval vyrovnávací brankou Blechy.

Rozuzlení přišlo hned na začátku druhého poločasu, kdy nejprve hostující Novotný neproměnil penaltu a Písečtí trestali za dvě minuty nato opět střelecky disponovaným Nováčkem. Absolut měl až do konce územní převahu, nejblíže k vyrovnání měl po Slípkově ráně do brankové konstrukce, ale stav se již nezměnil.

Palma Písek – Absolutteam ČB 2:1 (1:1), branky: 4. a 30. Nováček – 14. Blecha. Rozhodčí: Kaštánek, Haviár. ŽK 1:2 (Zach – Nevosad, Slípka), 20 diváků.

Palma: Řeřicha – Nováček, Picka, Zach, Procházka, Hanus.

Absolut: Kroupa – Slípka, Pirnos, Wejskrab, Nevosad, Boček, Blecha, Novotný.

Země živitelka bude letos jiná

České Budějovice - Organizátoři považují letošní 44. roční Země živitelky za přelomový. Tradiční událost se koná 24. až 29. srpna na Výstavišti v Českých Budějovicích. Na největší výstavní a veletržní akci v České republice přijede 747 vystavovatelů. To je o 50 více než loni. Zúčastní se 22 zemí.

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.