Že fotbal, ta krásná hra, taky umí být hezky krutý, poznali na vlastní kůži fotbalisté Dynama. V zápase I. ligy vedli ještě pár minut před koncem 1:0, nakonec ale nemaji ani bod…

Trenér Pavel Tobiáš oproti posledním duelům měl k dispozici kompletní tým, včetně tří dlouhodobých marodů: Stráský naskočil do základu, Horejš a Sedláček začali alespoň na lavičce.

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně, nikdo se nechtěl dopustit nějaké větší chyby. Přesto už v 9. min. měl Baník první čistou šanci zápasu, kterou pro Zehera připravil Mičola, ostravský útočník však poslal míč naštěstí pro Dynamo jen do vnější tyčky. V 16. min. potáhl Zeher míč podél pokutového území domácích, Kučerovu branku ale levačkou netrefil. Baník v této fázi zápasu měl znatelně více ze hry, Jihočeši se na polovinu hostí dostávali jen sporadicky.

A zčista jasna ale udeřilo na druhé straně: Ondrášek byl na straně velkého vápna hostí faulován, Benát poslal prudký míč před branku a Tomáš Stráský v pádu nádhernou hlavičkou nedal Baránkovi v brance Baníku žádnou šanci zasáhnout – 1:0.

„Věděli jsme, že když při standardce odblokujeme Bolfa, máme šanci,“ pravil Stráský. „Jenže při takovém výsledku ten gól ani netěší,“ dodal smutně.

Gól byl pro Tobiášovy muže povzbuzením, tlak Baníku slábl a ještě v první půlhodině málem Dynamo udeřilo podruhé – to když Stráského výstavní dělovka skončila na vnitřní tyči Baránkovy svatyně, jejíž stráže jen bezmocně sledoval, jak se míč kutálí podél celé brány zpět do pole.

Neskutečnou smůlu měli domácí ve 37. minutě, kdy si Stráský udělal z obránců Baníku ve vápně slalomové tyčky a míč jako na stříbrném tácu předložil nabíhajícímu Meszárošovi, jenž ale v klíčovém okamžiku před prázdnou brankou uklouzl…

V době, kdy ochozy skandovaným potleskem děkovali domácím hráčům za strhující podívanou měli obrovskou šanci hosté, Lukešovu gólovou střelu naštěstí Kučera stačil vykopnout na roh. Gól do šatny, to by byla velká nepříjemnost.

Tím spíš, že do druhé půle hráči Baníku vletěli jako velká voda, kopali během šesti minut tři rohy a stejně jako v úvodu utkání svého soupeře zatlačili na jeho půlku.

Jenže první šanci měl s velkou chutí hrající Stráský, jenž si v 56. min. narazil ve vápně míč s Benátem, mezi tři tyče však svůj projektil nenasměroval. A tři minuty z podobné akce do stejného místa po Benátově centru poslal míč i Meszároš.

Jenže nakonec domácí o vydřené body přišli.

Po zaváhání stoperů Mičola vyrovnal a minutu před koncem po Lukešově rohu Lička dal druhý gól.

„Myslím, že naše výhra byla zasloužená, byť se nerodila lehce,“ zářil trenér hostí Miroslav Koubek.

„Rozhodly naše nevyužité brejky a to, že jsme museli střídat hráče, jež jsme střídat nepotřebovali. Je to pro nás krutý výsledek,“ smutnil Pavel Tobiáš.