Liga juniorů má svou kvalitu, míní Jiří Lerch

České Budějovice – Juniorský tým prvoligového Dynama porazil ve 12. kole juniorské ligy na Složišti mladíky Mladé Boleslavi 2:0.

17.10.2012

Ve 12. kole juniorské ligy uspěli i mladíci Táborska, kteří porazili Jihlavu 2:0 (na snímku exbudějovický Kalášek zastavuje jihlavského Zemana).Foto: Deník/ František Panec

Trenér Jiří Lerch po zápase připustil, že soupeř vzbuzoval respekt. „Boleslav sem jela jako druhý tým tabulky s vizitkou sedmi výher," svěřoval se Deníku domácí kouč. „Jenže hráči jejich áčka prý teď hodně posilovali, takže Bolka přijela jen s mladými kluky," dodal Lerch, jenž ale proti Boleslavi svůj tým poslal rovněž bez ligových pendlů.

„I my hráli s mladými kluky, přesto jsme, myslím si, vyhráli zcela zaslouženě," soudil trenér Lerch, jehož svěřenci dali hned v úvodu krásný gól a v první půli měli několik slibných šancí své vedení navýšit  – v 5. min. Hronec po Repově centru hlavičkou trefil stopera Šťastného, v 17. min. se po dlouhém odkopu Dusaka dobře uvolnil výborně hrající Vaněk, jehož střelu zpod břevna s potížemi vyrážel Knobloch, ve 22. min. Vaněk po centru Dvořáka hlavičkoval nad bránu a ve 36. min. po Hroncově uličce Vaněk píchl míč podél vybíhajícího Knoblocha vedle odkryté brány. „Váňa dneska podal skvělý výkon a už v poločase jsem ho chválil," ocenil Lerch výkon 19letého Vaňka, jenž přitom šel od začátku do hry jen díky zdravotní indispozici Zdeňka Linharta.

Ve druhé půli hosté hru vyrovnali, jedinou vážnější šanci ale měli v 70. min., ránu Mehanoviče z přímého kopu ale Rojík skvěle vyrazil. „To nás Jarda výrazně podržel," vyzdvihl Lerch zákrok mladého gólmana. „Po přestávce jsme trošku odešli ve středu pole a pustili tím hosty do hry," dodal kouč juniorů Dynama, dle něhož trojka Kaladzyan, Slavík a Radouch už nefungovala tak dobře jako do půle. „Výsledek jsme si ale pohlídali a v závěru ještě zasloužené vítězství druhým gólem pojistili."

Oba góly, které mladíci Dynama dali, byly vskutku velice pěkné. „Slavíkově brance předcházela vydařená kombinace, kdy balon mezi hráči putoval na jeden dotek," pochvaloval si Jiří Lerch.

Ukázková byla i spolupráce střídajících mladíků Jenneho (17 let) a Wermkeho (18), kterou zakončil Cihlář v nastaveném čase gólem na 2:0. „My hlavně chtěli, aby oba ti kluci, když tu byli na lavičce, si také okusili juniorskou ligu. Přestože ale šli jen na chvilku, oba se stihli prezentovat krásnou akcí," vyzdvihl Lerch.

Junioři Dynama hráli podruhé za sebou doma a oba zápasy dokázali vyhrát. „To nikdy přitom nebývá až tak jednoduché," připomněl kouč týmu nepsané pravidlo, že dva duely doma v řadě vyhrát bývá obtížné. Vítězný duel s Boleslavi navíc dle něj měl kvalitu. „Myslím, že diváci si přišli na své," uzavřel Jiří Lerch.

Správný tip na Slováckou pozvánkou na lavičku

Fotbalová I. liga po reprezentační přestávce pokračuje o víkendu dalším kolem, v němž bude pozornost jihočeských fanoušků upřena k sobotnímu důležitému klání Dynama se Slováckem (16 Střelecký ostrov).

Dynamo i letos spolu s Deníkem jižní Čechy pořádá soutěž o místo na střídačce prvoligového týmu, díky níž každý fanoušek, jenž chce sledovat fotbalovou ligu z netradičního pohledu, může zažít atmosféru utkání přímo u hřiště, být v těsném kontaktu s hráči, trenéry i dalšími členy realizačního týmu, může poznat hned na lavičce, jak chutná radost ze vstřeleného gólu .

K tomu, aby všeho toho fotbalový fanoušek dosáhl, stačí opravdu málo – vždy od pondělí do pátku před domácím utkáním poslat SMS zprávu na tel. 777 880 688 a v ní uvést svůj tip na výsledek domácího zápasu Dynama spolu s tipem na počet diváků, kteří přijdou na stadion na dané utkání. V tomto týdnu tudíž na zápas Dynama se Slováckem. (ort)

Autor: Bohumil Ortman

17.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Vítězná premiéra trenéra Jelínka, ČEZ Motor veze z Litoměřic tři body

Litoměřice – Trenérská premiéra  mu vyšla. Poprvé pod vedení Mariana Jelínka hokejisté ČEZ Motoru uspěli a do druhé čtvrtiny první WSM ligy vstoupili vydřenou výhrou 3:2 v Litoměřicích. Již ve středu se představí v Praze na Slavii (18).

Lehké zranění ze současného odbočování a předjíždění

Litvínovice – Ke kolizi dvou vozidel došlo v neděli odpoledne na silnici pod fotbalovým hřištěm. Na vině jsou podle policie oba řidiči. První chtěl odbočit doleva, zatímco druhý ho již předjížděl. Střet skončil lehkým zraněním a poučením. Řidiči si už budou pamatovat, že při přejíždění do levého pruhu je nutné ujistit se, zda nás už někdo nezačal předjíždět. A naopak – sledovat, zda vůz, který hodláme předjet, nesignalizuje změnu směru jízdy.

Hledá se ukradená motorka

České Budějovice – Majitel černé motorky značky SYM AZ s registrační značkou 7C3 3404 nemá na čem jezdit. Jeho zaparkovaný dopravní prostředek mu někdo v sobotu ukradl v ulici Slunečná. Svědkové, kteří motorku po krádeži viděli nebo mají informace, kde by se mohla nacházet či kdo na ní odjel, nechť volají na 158.

Dokončit cyklostezku stihnou možná dřív

Zliv – Řidiči mířící do Zlivi si konečně oddychnou, cyklisté a chodci ze zas budou moci už zanedlouho bezpečně procházet po jindy frekventované silnici. Do finále totiž míří práce na nové cyklostezce vedoucí právě kolem hlavní silnice na Zliv a bude končit u odbočky na Vondrov.