My se druhou půli báli hrát, smutní Stráský

České Budějovice - Po čtyřech měsících zase vyběhl k zápasu, ta dlouhá herní pauza ale na něm nebyla znát.

2.9.2009

Tomáš Stráský mezi novináři po smolném utkání I. ligy s Baníkem. Foto: DENÍK/František Panec

Dvaadvacetiletý Tomáš Stráský byl v nedělním nešťastném utkání s Baníkem nejlepším hráčem Dynama, a když před koncem střídal, sklidil velký potlesk. Přesto mu po zápase příliš do řeči nebylo, jeho tým totiž v dobře rozehraném utkání nakonec neuhrál ani bod.

Fotbal dokáže být někdy i hodně krutý, co?

To určitě. Hlavně dneska.

Čím si takový obrat vysvětlujete?

My jsme první půli zvládli perfektně, dali gól a měli řadu šancí. Je velká škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Taky na začátku druhé půle jsme nějaké šance měli, jenže jsme je nedali. Druhý poločas jsme ale hráli zbytečně opatrně a z toho pramenily potom jak ty chyby, tak obrovský tlak Baníku. A nakonec i ty dva góly, které jsme v rozpětí pěti minut dostali.

V závěru jste úplně vyklidili střed hřiště a jen míče odkopávali. To se vám zřejmě vymstilo.

Jak říkám, my se druhou půli hrozně báli hrát. nebyli jsme aktivní, necpali se dopředu a nechali se zatlačit. Baník měl obrovský tlak a dal z něj i ty dva góly.

A co vy osobně? Bylo znát, že máte do fotbalu velkou chuť…

Samozřejmě, vždyť jsem naskočil do zápasu po hrozně dlouhé době. Já čtyři měsíce pořádně nehrál žádný zápas, a tak jsem se hodně těšil. Snažil jsem se udělat maximum a snad se mi to povedlo. Jenže co z toho, když jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Uvedl jste se krásným gólem.

Bylo to ze standardky a my si řekli, že když zablokujeme jejich nejlepšího hlavičkáře Bolfa, že ze standardky musíme dát gól. A povedlo se nám to hned z první standardky.

Blýskl jste se i parádním slalomem ve vápně, kdy jste míč ideálně předložil Meszárošovi před prázdnou bránu. Jak vám bylo, když jste viděl, že v klíčovém okamžiku on uklouzl?

Já byl skoro na brankové čáře, tak jsem to dával pod sebe, že ale Mesi upadl, jsem si bohužel všiml pozdě. Nevím, zda škobrtl o hráče, či zakopl, prostě jsme to do brány nedotlačili. I to rozhodlo o dnešním výsledku.

O střídání jste si sám řekl?

Přesně tak. Jak říkám, čtyři měsíce jsem nehrál a měl toho už plné kecky, proto jsem se nechal vystřídat, aby tam šly čerstvé síly a oživily to.

Autor: Bohumil Ortman

2.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Luboš Rob

Zlaté ruce Luboše Roba, z nulového úhlu trefil v Pardubicích tři body

Ministr kultury Daniel Herman spolu s ředitelkou NPÚ Naděždou Goryczkovou slavnostně zahájil projekt Státní zámek Vimperk – „Probouzení zimního zámku“.
30

Vimperský zámek čeká rozsáhlá oprava

Jarní počasí přineslo požáry suché trávy

Jižní Čechy - Úterní jarní počasí lákalo k procházkám do přírody, ale také značně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří zaznamenali řadů výjezdu k požárům suché trávy. Naštěstí škody byly většinou nulové.

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Vítězný vstup do baráže, tři body trefil Rob

Pardubice – Hokejisté ČEZ Motoru zvládli excelentně vstup do baráže o extraligu. Robovým gólem z poslední minuty vyhráli na ledě favorizovaných Pardubic 2:1 a vezou si hodně cenné tři body. Další zápas odehrají v pátek doma proti Karlovým Varům (17.30).