První utkání vyhráli hosté 4:3, druhé Jihočeši 1:0.

V úvodním klání barvy Dynama hájili převážně hráči ze širšího kádru, přesto měli zápas rozehrán na výhru, když v půli vedli 2:0 a necelou čtvrthodinu před koncem ještě 3:2, nakonec ale prohráli 3:4. „Sice jsme ukázali, že branky dávat umíme, nicméně to byla úplně zbytečná porážka po zbytečných chybách. Ve dvou utkáních jsme dostal sedm branek, nad tím se musíme zamyslet," připomněl nový trenér Luboš Urban, že úvodní zápas Dynama v Tipsport lize proti Pardubicím skončil 3:3.

Podobně to viděl i znojemský kouč. „Když vezmu zatím naše letošní zápasy, tak jsme ve třech duelech dostali patnáct branek. Na defenzivě určitě musíme zapracovat," podotkl Leoš Kalvoda, jehož svěřenci padli na úvod s Jihlavou 1:4 a tuto sobotu v Salcburku dokonce 0:8…

Zatímco před obědem hráči Dynama vedle tří branek další šance nevyužili a navíc dvakrát trefili tyč – v první půli Goran Antunovič (přichází na zkoušku ze Slovenska, rozhovor s ním Deník přinese v týdnu) a těsně po půli hlavou Jasanský – po obědě ve druhém zápase se už zdaleka tak otevřený fotbal nehrál.

„První zápas bylo plno mladíků, ti hráli hodně ofenzivně, my však chceme hrát útočně. Druhý zápas už byl úplně jiný, bylo znát, že hrají dvě takticky vyzrálá mužstva," podtrhl domácí trenér Luboš Urban.

Zápas v 64. min. rozhodl po pěkné akci Herzán, jenž si naběhl na Haškův centr a z dvanácti metrů píchl míč kolem Drobisze pohotově do sítě.

DYNAMO – ZNOJMO 3:4 (2:0)

Branky: 33. Hála, 45. Redzepi, 76. Chmelo – 52. a 83. Crnkič, 54. Kirschner, 78. Ali. Bez karet. Rozhodčí: Makovička – Pečenka, Řehoř.

Dynamo: Křížek (46. Daněk) – Dvořák, Novák, Tomášek (45. Machovec), Funda – Redzepi, Hála, Benát, Antunovič, Jasanský – Chmelo.

Znojmo: Doleček – Honz (46. Crnkič), Jurič, Yonov, Celik – Lacko, Stáňa – Zifčák, Yilmaz (46. Ali), Mujagič (46. Kirschner, 57. Yilmaz) – Vukadinovič.

DYNAMO – ZNOJMO 1:0 (0:0)

Branka: 64. Herzán. ŽK: Drobisz. Diváci: 80. Rozhodčí: Jílek – Pečenka, Řehoř.

Dynamo: Lešňovský – Hašek, Lengyel, Machovec (83. Novák), Hanzlík – Klesa, Herzán, Brunclík, Kadula (83. Chmelo), Poliaček (62. Antunovič) – Kalod.

Znojmo: Drobisz – Uchenna (46. Haurdič), Hudec, Odehnal, Helísek – Wakuj, Buchta – Gál-Andrezly, Faouzi, Lukáš (46. Mudra) – Čtvrtníček (46. Hnaníček).