Ondráškovu "šmatlavku" Otepka notně vylepšil

České Budějovice – Jednadvacetiletý útočník Zdeněk Ondrášek v nedělním důležitém utkání I. ligy, v němž fotbalisté Dynama porazili Jablonec 2:1, byl nejlepším hráčem zápasu.

30.9.2010

Zdeněk Ondrášek se raduje, jablonecký Kovařík klopí hlavu.Foto: Deník/František Panec

Zastínil i obávané hroty ligového vicemistra Lafatu a Pekharta: jeden gól dal, na druhý ideálně přihrál.

Navíc to byly góly vítězné, takže jistě spokojenost?

Samozřejmě, že jsem spokojen. I když spíše až s druhou půlí, protože v té první jsem sice dal gól, ale moc mi to nešlo. Pak jsem to ale naštěstí rozběhal.

Při svém gólu jste si mazácky poradil i s hodně ostříleným stoperem Pavlíkem…

Dostal jsem balon za beky a chtěl si Pavlíka obhodit, ale dal jsem si míč trošku dál. Naštěstí Luboš Pecka mi tam výborně odclonil toho druhého stopera a já už měl před sebou jen prázdnou bránu, Špit tam neviděl a já už to měl jednoduché.

Hodně takový gól těší?

Já jsem rád za každý gól, ale důležitý pro mne je výsledek.

A co ten druhý gól? Přihrával jste na Otepku, anebo jste střílel?

Já měl docela dobrou šanci už předtím, jenže jsem to kopl vedle, a to hodně štvalo. O to víc jsem ten gól chtěl dát. Hodil jsem si míč rychle doprava, protože jsem viděl Eliáše, jak se na mě žene. Zkusil jsem vystřelit na zadní a dal ale víceméně takovou šmatlavku, Ruda tam naštěstí výborně vletěl, dal to pod víko a my vyhráli, a to je super.

Ten váš gól jako by byl signálem pro hosty, kteří vás až do konce první půle mačkali jako citron…

My jsme nezačali špatně a dali jsme i gól. Pak jsme se ale úplně zbytečně zatáhli a já nevím proč, ale nemělo by se nám to stávat. I já z toho nějak vypadl a nešlo mi to. Navíc jsme těsně před půlí dostali vyrovnávací gól, což byla velká chyba. Chtěli jsme ale hrozně moc vyhrát, a tak jsme se o přestávce dokázali vyhecovat. Věděli jsme, že tam byly chyby, tak jsme se burcovali a taky se i seřvali. A druhá půle už z naší strany byla daleko lepší. Dali jsme gól a vyhráli, což je skvělé.

Zmínil jste vyrovnávací gól hostů, po kterém jste se na rozhodčího sesypali jako sršni. Šlo o tu Pekhartovu vysokou nohu?

Jistě. Peky tam zkoušel nůžky a trefil Peťu Černáka do hlavy. Byla to jasně vysoká noha, to by se mělo pískat. Já to ale nebudu soudit, protože si myslím, že to rozhodčí odpískal dneska dobře. A vyhráli jsme, tak co…

Vy jste byl na hrotu sám, tak jste si zřejmě docela dost zaběhal?

To je pravda, naběhal jsem se dost. Ale o běhání fotbal je. Já už toho ke konci měl plné zuby, proto jsem posledních deset minut musel vystřídat.

V lize jste sice vyhráli jen dvakrát, zato jste zdolali jak mistrovskou Spartu, tak teď i ligové vicemistry z Jablonce. Ceníte si toho?

To je sice hezké, jenže my už dlouho výhru nezažili, a to nás už hodně štvalo. Ale řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme dneska až na ten konec prvního poločasu nehráli špatně. Myslím, že jsme lidem dokázali, že chceme v lize vyhrávat. Budeme se snažit bojovat stejně i dál.

Favority porážíte, ale s těmi ze spodku tabulky se vám tolik nedaří. Zlomíte to v sobotu v Příbrami?

V lize je každé utkání těžké. Ani v Příbrami nás nečeká lehký soupeř, Příbram taky bude chtít doma uspět. Jenže my hlavně musíme podávat takové výkony jako teď ve druhé půli proti Jablonci a ještě určitě něco vypilovat. Pak budeme bodovat i venku.

Autor: Bohumil Ortman