Poslední čtvrthodina všechno pokazila, litoval Cipro

České Budějovice – Ani nový trenér kouzelnou hůlkou nemávl, fotbalisté Dynama i pod taktovkou Františka Cipra v Mladé Boleslavi prohráli vysoko 1:4.

10.3.2015

František Cipro zahájil prohrou v Mladé Boleslavi.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Den po zápase nový kouč odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Bezprostředně po utkání jste se nikterak netajil svým zklamáním, nicméně v první půli jste až tak špatně neodehráli…

To je sice pravda, jenže těžko se ohánět tím, že jsme jeden poločas odehráli docela slušně, když nakonec prohrajete 4:1… Všechno to zkazila ta poslední čtvrthodina. V první půli byla remíza 1:1 zasloužená, protože s výjimkou samotného vstupu do utkání, který jsme nezachytili, jsme skutečně nehráli špatně. Řekl bych, že z naší strany tam byly i dobré věci. Do šancí jsme s výjimkou toho rychlého gólu Boleslav nepouštěli. Ani my jsme si sice žádnou vyloženou příležitost nevytvořili, nebyli jsme ale nijak zalezlí a hráli vyrovnanou partii. A krásným gólem ze standardky jsme vyrovnali i skóre.

Proč se obraz hry po poločase tak výrazně změnil?

Domácí dobře vystřídali. Jak Sčuk, tak Zahustel jejich hru oživili. Dostali jsme se pod tlak a co hlavně, pod tím tlakem jsme se začali dopouštět zbytečných individuálních chyb. Bohužel včetně našich nejzkušenějších hráčů. A jakmile jsme dostali druhý gól, úplně jsme se složili. Místo toho, aby ten inkasovaný gól pro nás byl signálem k tomu, abychom zkusili s výsledkem něco udělat, pořád jsme byli jen o gól zpátky, tak my místo toho se sesypeme. Zatímco třeba Hradec takhle nějak tou vůlí v Boleslavi někdy v třiadevadesáté minutě vyrovnal, my jsme schopni během pěti minut dostat další tři čtyři góly…

Přitom ve druhé půli, byť už jste byli pod tlakem, se zdálo, že na kopačky domácích hráčů se vkrádá nervozita.

Přesně tak. Čím víc se blížil konec utkání a pořád to bylo 1:1, ta nervozita u domácích hráčů byla stále patrnější. Ani diváci jim nepomáhali, spíš naopak, lidi jim nadávali a pískali na ně.

V sestavě jste sáhli k několika změnám, osvědčily se?

Já si nemyslím, že těch změn bylo až tolik. Vrátili se uzdravení Hála a Machovec a jediná podstatná změna byla, že jsem dal Kladrubského dozadu. Po zranění není v optimální formě, tak jsem si říkal, že mu to vzadu bude víc vyhovovat. Hrál to ve Spartě i ve Slovanu, hrával to i tady. Jenže se nedařilo ani jemu, ani Lengyelovi.

Co dál? Tři zápasy na jaře, žádný bod, skóre 2:13… Co s tím?

Situace není dobrá, ani výsledky týmů kolem nás nám tentokrát nijak nenahrály. Ale nedá se nic dělat, musíme se s tím porvat a ty tři body teď doma nějak ubojovat. Naštěstí nikdo z našich hráčů, jimž hrozila čtvrtá karta, si ji z Boleslavi nedovezl, takže proti Jihlavě v sobotu by měli být všichni k dispozici.

Takže přece jen jakási pozitiva?

Našly by se i další dílčí klady. Dobře hrál Janotka a první půli se dařilo mladému Peškovi. A vpředu, byť to tam měl hodně těžké, se o každý balon poctivě rval Varadi.

Jak to zařídit, abyste v sobotu doma s Jihlavou uspěli?

Hlavně zlepšit hru dozadu. I velká mužstva hrají vzadu na nulu a zatímco my máme na jaře za tři zápasy třináct gólů. A to, řekněme si to na rovinu, jich ještě Křížek pár chytil… Takže proti Jihlavě musíme hrát disciplinovaně vzadu, dát do zápasu všechny síly. Jak říkám, ty tři body prostě musíme ubojovat.

V sobotu na Jihlavu zadarmo!

Fotbalisté prvoligového Dynama v sobotu v dalším kole I. ligy se v důležitém boji o záchranu utkají od 17 hod. na Střeleckém ostrově s Jihlavou – a diváci budou mít v rámci oslav 110. výročí založení klubu vstup na tento zápas zdarma!

Navíc hráči Dynama zápas odehrají ve speciálně vyrobených retro dresech, které jsou věrnou kopií těch, ve kterých se klub prezentoval na začátku své bohaté historie na počátku dvacátého století

Juniorská liga

V juniorské lize v pondělí mladí fotbalisté Táborska vyhráli, junioři Dynama jeli z Vysočiny s porážkou.

Jihlava – Dynamo ČB 3:1 (0:0) – Jihočeši sice na Vysočině vedli ještě čtvrt hodiny před koncem 1:0, domácí pak ale třemi góly skóre otočili.

Branky: 73. (pen.) a 76. Demeter, 84. Duda – 60. Hanzlík (11). ŽK: Kotnour – Podráský. ČK: 73. Podráský. Rozhodčí: Kubr – Nádvorník, Ságl. Dynamo: Fryšták – Podráský, Novák, Machovec, Hanzlík – Horák (80. Schertler), Held (82. Chytrý), Čadek, Funda (76. Jenne) – Linhart, Chrien.

Táborsko – Znojmo 2:1 (1:0) – Domácí vedli sedm minut před koncem 2:0, hosté ale snížili a v poslední minutě dokonce dali na 2:2, ale pro ofsajd gól Bognera neplatil.

Branky: 9. Celik vlastní, 69. Jaroš – 83. Bogner. Rozhodčí: Váňa – Fišer, Němec. Táborsko: Bébr – Hric, Jaroš (78. Bosnyak), Hovorka (87. Knotek), Smetana, Škarda, Nešický, Michalec, Chirinciuc, Bouška, Rabiňák (90. Němec).

Autor: Bohumil Ortman

10.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman.
3

Prezident Zeman je proti zvětšování bezzásahových zón na Šumavě

Mezi obcemi Bechyňská Smoleč a Všechlapy si v úterý v lese mladý muž lehl na koleje a čekal na projíždějící vlak. Záchranka zraněného transportovala vrtulníkem na traumatologii do Českých Budějovic..
1 9

Muž si lehl na koleje a čekal na vlak

Trávník na Dynamu patří v zemi k nejlepším

České Budějovice – Jen ti dříve narození příznivci českobudějovického fotbalu si pamatují doby, kdy na stadionu na Střeleckém ostrově byla tráva jen po stranách hrací plochy a uprostřed byla vyšlapaná zemina. Teď patří trávník na Střeleckém ostrově v zemi k nejlepším!

Psa vyhodil z okna v pátém patře

České Budějovice – Dvouletý trest vězení hrozí 36letému cizinci s trvalým pobytem v Českých Budějovicích, který v neděli nad ránem vyhodil psa z okna v pátém patře panelového domu. Incident se stal po předchozí hádce v rodině na českobudějovickém sídlišti Máj.

Jihočeské klání hasičů poprvé v Táboře. Zdolávali stěnu

Tábor – Po dlouhých sedmnácti letech se další ročník soutěže jihočeských hasičů nekonal v Jindřichově Hradci, ale u táborské profesionální jednotky.