Pro pohárovou odvetu dobrý výsledek

Teplice – Fotbalisté Dynama ve středečním prvním osmifinálovém utkání Ondrášovka Cupu v Teplicích domácího favorita zaskočili.

4.11.2010

Zdeněk Ondrášek, jenž zápas v Teplicích svým gólem rozhodl, bojuje s teplickým Matejem Sivou.Foto: ČTK/Libor Zavoral

Vyhráli tam 1:0, takže si vezou si pro domácí odvetu, která se bude hrát na Střeleckém ostrově ve středu 10. listopadu od 17.30 hodin, velice slibný výsledek.

V první půli viděli diváci zcela vyrovnanou partii, náznaky brankových příležitostí byly na obou stranách. Ve 14. min. vystřelil z dobrých třiceti metrů Šíma, jeho rána šla asi metr nad břevno. V závěru první půlhodiny vypálil z vápna Ondrášek, brankář Grigar ale byl připraven.

První vyloženou šanci ale měli domácí. Ve 33. minutě Matula po střele z deseti metrů překonal brankáře Belaně, toho však zastoupil na brankové čáře obránce Laštovka.

Jenže první – a jak se ukázalo, i vítězný gól – dali krátce po zahájení druhého poločasu fotbalisté Dynama: Žižka ve 48. min. vybojoval míč na vlastní polovině, výbornou kolmou přihrávkou našel na pravé straně Stráského, jenž svůj únik podél lajny zakončil přihrávkou do vápna, kde se výborně orientoval Ondrášek a přesnou střelou zápas rozhodl.

Domácí se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, jenže Kalivodovu střelu v 50. minutě brankář Belaň vyrazil na roh a pět minut před koncem Došek po Verbířově centru Belaňovu branku vůbec netrefil. Hosté vyhráli nečekaně, ale zaslouženě!

"Domů se nám pojede s dobrou náladou. Před tímto zápasem jsme chtěli uhrát takový výsledek, aby za týden u nás v odvetě bylo ještě o co hrát. Myslím si, že v pohárové matematice je výsledek 1:0 velmi dobrý a samozřejmě jsme spokojeni. Nicméně jsme teprve v poločase, známe sílu Teplic a zdaleka nemáme vyhráno. Nic to ale nemění na tom, že tento výsledek je pro nás hodně potěšující a velice si ho vážíme," pochvaloval si na pozápasové tiskovce trenér Jaroslav Šilhavý.

Teplice – Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 48. Ondrášek. ŽK: Siva, Mahmutovič – Dobal, Lengyel, Ondrášek, Rakovan, Mezlík, Lencevič. Diváci: 920. Rozhodčí: Drábek – Pospíšil, Kovařík.

Teplice: Grigar – Siva, Smejkal, Matula, Stožický (69. Došek) – Ljevakovič, Kalivoda (80. Zoubele), Čajič (46. Verbíř), Mareš – Mahmutovič, Vondrášek.

Dynamo: Belaň – Laštovka, Lencevič, Lengyel, Riegel – Stráský (85. Mezlík), Dobal (72. Rakovan), Žižka, Šíma – Pecka (90. Sedláček), Ondrášek.

Autor: Bohumil Ortman

4.11.2010

Rybník na Horní Bráně je jedním z míst, kde režisér Václav Marhoul natáčí Nabarvené ptáče.