VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S Milanem Haškovcem o fotbalovém roce

České Budějovice – Začátkem roku byl Milan Haškovec podruhé zvolen předsedou Jihočeského krajského fotbalového svazu.

30.12.2009
SDÍLEJ:

Předseda JčKFS Milan Haškovec odpovídá an dotazy Deníku.Foto: Deník/Michael Kalinics

Nejprve v roli zastupujícího předsedy zaskočil za odvolaného Hlaváče, letos uspěl i na řádné valné hromadě, když ve veřejné volbě dostal všech sedmdesát hlasů!

Jihočeský fotbal a jeho starosti, to bylo hlavní téma otázek pro Milana Haškovce.

Blíží se konec roku, jaký byl z pohledu jihočeského fotbalu?

Řekl bych, že to byl takový stabilní rok. Byť ty problémy, které jsme koncem sezony řešili, trošku celkový dojem trochu přece jen pokazily. Po většinu podzimu ale byl klid.

Těmi hlavními problémy zřejmě máte na mysli derby mezi Hlubokou a Bavorovicemi v krajském přeboru a nedohrané utkání I. B třídy Sousedovice – Stachy?

Jistě. Jak říkám, byly to věci hodně nepříjemné, řešili jsme je ale operativně a rychle. Aby nebyla nějaká zbytečná prodleva a hlavně proto, aby se v budoucnu podobné problémy neopakovaly. Řekl bych, že jsme oběma případům věnovali skutečně mimořádnou pozornost. Své si k tomu řekl i předseda pravidlové komise ČMFS Jirka Kureš. Třeba zápas na Hluboké rozpitval od A do Z. Samozřejmě, že řešení obou těchto případů všechny aktéry asi neuspokojilo, ale tak už to bývá, že každá strana má vždy diametrálně odlišný názor.

První polovinu roku žádné podobné problémy nedoprovázely?

Pokud si dobře vzpomínám, v jarní části soutěží se žádný závažný problém nevyskytl. Byly to běžné věci, které řešily jednotlivé odborné komise. Když to řeknu jednoduše, z fotbalového normálu nic nevybočovalo.

K jedné velké změně ale ve fotbale došlo, byť v Praze: do funkce předsedy svazu nastoupil Ivan Hašek, od jehož příchodu si spousta fanoušků hodně slibovalo. Měla tato změna dopad i na jihočeský fotbal?

Já ani před Haškem, ani teď za Haška to neberu jinak než z pozice regionálního fotbalu, který ve svazu zastupuji. Dál chci v jeho prospěch pracovat tak, jak bych měl. Ale určitá změna práce ve výkonném výboru je. Už jen kvůli tomu, že se v něm obměnilo deset lidí ze třinácti. Jsou to noví lidé, takže se tam řeší poněkud jiné problémy. Přesněji řečeno, jiným způsobem a jiným stylem. Jinak by to ani nebylo možné, protože koncem toho uplynulého období panovala ve svazu taková situace, že k nějakým rozumným dohodám už vůbec nedocházelo. Ty věci už tam byly hrozně vyhrocené a hnané vyloženě do osobní nevraživosti. Pro řešení čistě fotbalových věcí už nebyl prakticky prostor.

Před valnou hromadou média spekulovala o tom, kdo jde s Haškem a kdo proti němu, přičemž vy jste byl spíše řazen do druhého tábora. Přesto jste ale právě vy jako jeden z mála z bývalých členů ve výboru zůstal.

Já se do žádného tábora nikdy nezařadil, zřejmě to byla spíš věc médií. Já nikdy neřekl, že by z pana Haška měl být špatný předseda. Chtěl jsem ale každého, kdo kandiduje, dopředu vyslechnout a poznat, jakou ten člověk má vizi, jaké má své představy. Tím, že jsme si my, jihočeští delegáti, jako jedni z mála vyslechli nejen pana Haška, ale i pana Vinše, někdo mě asi přesunul někam na druhou stranu. Což je nesmysl, pro mě žádná druhá strana ve fotbale neexistuje. Že pan Hašek dopředu jmenoval nějaké lidi, s nimiž by chtěl pracovat, na to měl ale plné právo.

Jak vám to spolu s Ivanem Haškem ve výkonném výboru klape?

Naše vztahy jsou zcela korektní. Naším společným přáním je fotbal posunout zase někam dál, k tomu směřuje i spolupráce nás všech ve výkonném výboru. Neříkám, že je názorová shoda na všechno, to v kolektivu třinácti lidí ani být nemůže, že by tam ale byly nějaké spory o princip, to rozhodně ne.

Jakou oblast ve výkonném výboru máte na starosti vy osobně?

Jako předseda krajského svazu jsem v komisi regionálního fotbalu, což je uskupení předsedů krajských svazů. Nově teď vzniká společnost, která má nahradit STES a shánět finanční prostředky pro výkonnostní fotbal, a v té mám já být v dozoročí radě. Jsem ekonom, a tak bych řekl, že to docela je moje parketa.

Už když jsme se spolu bavili koncem roku minule jste jako jedno ze svých přání do budoucna zmínil postup některého mužstva z kraje do II. ligy. Platí to dál?

Určitě. Navíc letos mají Sezimovo Ústí i Písek dobře našlápnuto. Ať už to bude kdokoli z těchto dvou manšaftů, byl bych osobně velice rád, kdyby se jeden z nich do druhé ligy posunul. Věřím, že se to někomu z nich povede. Už jen kvůli tomu, že ačkoli nechci nikoho urazit, ani Ovčáry, ani Hlavici, jsou to přece jen poměrně malé obce, zatímco Písku či Sezimáku by si druhá liga slušela. Připouštím ale, že to se ozývá i hlas jihočeského srdíčka… Řekl bych ale, že to v obou klubech vzali za správný konec. A taky musím říct, že oba trénéři, jak pan Zákostelský, tak pan Musil, na mě dělají velmi dobrý dojem. Držím jim oběma palce.

A máte ještě nějaké speciální přání do nového roku?

Spíš taková obligátní: abychom nemuseli řešit žádné závažné fotbalové problémy a abychom naopak z toho našeho výkonnostního fotbalu měli radost. Vždyť ti lidé to dělají ve svém volném čase, dobrovolně a s láskou, žádné nesváry a neshody k tomuto malému fotbalu nepatří.

Autor: Bohumil Ortman

30.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
46

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Nehoda na objízdné trase na Netolice

Podeřiště u Malovic - Kamion s pick upem se srazili v Podeřišti, tedy na objízdné trase do Netolic.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení