Ševětín, který spadl do I.B třídy, měl starosti: těsně před soutěží musel shánět náhradu za zraněného brankáře Lukáše Novotného. S rukou v sádře ševětínská jednička míče chytat nemohla…

Tip na  jankovského náhradníka Petra Wolka vyšel, Ševětín včas stihl zařídit jeho hostování z Jankova, kde v minulých sezonách většinou kryl záda Hrubému. V Ševětíně začal podzim jako jednička. „Jeho registraci jsem dostal v pátek v jednu," líčí Václav Chalupa ml. s úsměvem bleskovou akci.

Ševětínský tým se v létě nevyhnul změnám. Posílili jej navrátilci z Rakouska Kupec a Petr Novotný. Naopak Mizeru si vyhlédl do svých řad Jankov, Bohoněk zamířil do Rakouska a rutinér Vokurka definitivně ukončil hostování z Bavorovic. Hlavním trenérem zůstal bývalý hráč Dynama Miroslav Čížek.

Gólmana shánělo i Dolní Bukovsko a za Václava Suchého, kterého zlákalo podruhé v kariéře Rakousko (v minulosti již působil v Rohrbachu), přivedlo z nedalekého Veselí nad Lužnicí Davida Píchu.

Na brankářském postu je živo… Z Trhových Svinů do Nové Vsi u Českých Budějovic má namířeno jiný gólman Michal Vrábek, jenž začal sezonu ve Spartaku, ale o jeho přesunu se podle informací Deníku stále jedná. Během září by prý velký fanoušek Sparty mohl odejít do Vsi, kde působí jeho starší brata Otto. Prozatím Nová Ves vyřešila post gólmana tím, že získala zpět Čančuru ze Srubce.

V úvodním kole I.B Ševětín přivezl tři body z Lomnice.

LOMNICE – ŠEVĚTÍN 2:3. Václav Chalupa ml., vedoucí mužstva Ševětína: „Po výborném začátku jsme ve 12. min. vedli 2:0. Ale pak jsme si dali vlastní gól. Sedm minut před koncem poločasu jsme zvýšili na 3:1 a do přestávky domácí dokázali z rohu snížit. Za první půli jsme si vedení zasloužili, kluci hráli dobře. Ve druhém poločase už hráli tak, aby výsledek udrželi. Neinkasovali jsme, i když domácí měli víc ze hry. Stoprocentní šanci chytil gólman Wolek, čerstvá posila z Jankova." Další ohlasy z 1. kola ve čtvrtečním Českobudějovickém deníku!