Tandem na špici pokračuje ve vítězném tažení

Českobudějovicko - Okresní přebor fotbalistů měl na porgramu 21. kolo. Rezerva Týna nad Vltavou doma prověřila lídra tabulky, béčko Hluboké nad Vltavou zase venku pozlobilo druhý Srubec. Oba favorité ale svou roli nakonec zvládli, a tak se situace v čele nemění.

19.5.2009

Nové Hodějovice i Planá si v minulosti vyzkoušely okresní přebor, v současné době ale hrají jen III. třídu. V minulém kole je los svedl k sobě a Plánští si zápas do rámečku nedají: z Nových Hodějovic odjížděli s debaklem 0:8! Foto: Deník/Michael Kalinics

TÝN B – BOROVANY 2:3 (1:1) – V Týně se hrál výborný fotbal. Domácí, oslabeni o hráče Lisnera a Skoka, zato s dorostenci, kteří měli v nohou vítězný duel s Roudným, byli hostům více než rovnocenným soupeřem. Do první šance se dostali hosté, ale Kubíček těsně minul. Domácí se uvedli střelou Štose, kterou gólman vyrazil. Po čtvrthodině hry se dorostenec Štos otočil kolem protihráčů a nechytatelnou střelou otevřel skóre! Ve 27. min. Bouda šel sám na bránu, ale Jenkner střelu vyrazil. Hosté srovnali skóre ve 36. min., kdy si Klimeš naběhl na centr a s pomocí tyče vyrovnal. Před koncem poločasu utekl nejlepší hráč Štos a Vornay po jeho přihrávce trefil břevno. Do druhé půle lépe vstoupili domácí. V 52. min. šel mladý Holinka na Jenknera, jenž střelu vyrazil, a z protiútoku A. Pilát otočil na 1:2. V 58. min. odcentroval týnský Polida, Vornay byl ve vápně faulován a Meidl s pomocí břevna vyrovnal. Hosté strhli vítězství na svoji stranu v 66. min., kdy si na centr naběhl P. Pilát a hlavičkou rozhodl zápas. Vynikající zápas odehráli mladí Štos a Polida, u hostů s přehledem hrající Račák, jenž rozděloval. Rozhodčí: Knotek – Zabilka, Semrád. ŽK 1:3 (Vornay – Kubíček, Brenner, Račák). Diváci: 100. (mař)

LOKO ČB B – ŘÍMOV 2:0 (1:0) – Fotbalovější domácí začali náporem, ale výsledkem bylo jen několik nepřesných střel. Až ve 32. min domácí Malák zatáhl míč od vlastní šestnáctky na polovinu soupeře, odkud pěkným lobem přes obránce poslal do šance Pischeka a ten střelou po zemi překonal brankáře – 1:0. Ve zbývajícím čase domácí fotbalisté tlačili, ale bez gólového efektu. Hosté se snažili hrozit z brejků, ale všechny pokusy s přehledem řešil domácí brankář Štěpánek ve spolupráci s obranou. Ve druhém poločase se na trávníku oboustranně přitvrdilo, hrálo se však jen mezi šestnáctkami. Až v 88. min. po pěkné kombinační akci rozhodl o výhře domácích pěknou střelou Kubíček. Sudí Hybner, ŽK 2:4, 60 diváků. (mal)

MOKRÉ – NEMANICE 2:1 (1:1) – Hosté vstoupili do utkání aktivněji a už ve 3. min. šli do vedení, když Bláha bezpečně proměnil pokutový kop. Domácí převzali iniciativu, postupně si vytvořili výraznou převahu s množstvím šancí, ale s nepřesnou koncovkou, případně výborně zakročil gólman hostí Šturma. Nejhezčí zákrok předvedl v 25. min., kdy reflexivně vyrazil tvrdou střelu Bejsty. Vyrovnání přišlo ve 41. min., kdy centr Bejsty poslal mezi tři tyče Houska. I ve druhém poločase byli domácí aktivnější. Nebezpečnou střelu Sekyry srazili obránci hostí na roh, další střelu Housky vyrazil gólman na tyč. Mokré se dočkalo v 74. min.: po nádherné individuální akci Housky poslal Stráda Mokré do vedení. V závěrečném náporu si Nemanice vytvořily převahu, jejich náznaky šancí, a hlavně nebezpečné centry, však bezpečně zlikvidoval Hrádek. Rozhodčí Šíma. ŽK 2:1. Přihlíželo 60 diváků. (hra)

AKRA ČB – SEDLEC 1:1 (0:0) – V utkání slušné úrovně převažovala oboustranně útočná činnost. Obě družstva si vypracovala hodně brankových šancí. Gólově se prosadili až v 78. minutě domácí, když Vaclík technickou střelou dal na 1:0. Když už se zdálo, že Akra konečně získá potřebné tři body, tak v 90. minutě domácí obránce nešťastně tečoval trestný kop Lub. Hovorky a bylo vyrovnáno! Bez karet řídil Zabilka., 30 diváků. (fik)

N. HRADY – ROUDNÉ B 3:3 (3:1) – Novohradští potvrdili, že se jim na jaře nedaří, i když byly vidět náznaky zlepšení co se týče útočné fáze. Skóre otevřeli již ve 4.min. ,kdy po rohu nastřelil jeden z obránců hostí vlastní tyč a odražený míč dorazil Vít. Jelínek do sítě. Hosté vyrovnali ve 23. min. rovněž z rohu, když domácí obrana zapomněla na Jircháře, ten si sběhnul k velkému vápnu a střelou k tyči vyrovnal. Pak přišly lepší chvilky domácích. Ve 37. min. zahrál T. Jelínek dlouhý trestný kop až za obranu hostí, kam si naběhl Bazal a hlavou skóroval. Ve 43. min. se opřel do míče z 25 metrů T. Jelínek, jeho střelu brankář Erhart vyrazil před sebe, kde stál Hriňa a stanovil výsledek poločasu. Po přestávce mohl srazit hosty do kolen Bazal, jenž ze své poloviny hřiště došel až před branku, ale na Erharta nevyzrál. V 73. min. si na centr z levé strany naběhl roudenský Frühbauer a hlavou do protipohybu brankáře Winzbergera snížil. Domácí hned po rozehrávce ztratili míč, ten dostal do běhu na levé křídlo Csavoj a střelou po zemi kolem brankáře vyrovnal. V 81. min. vystřelil z 25 metrů domácí Marhoun, jeho střelu Erhart opět vyrazil před sebe, kde byl opět Hriňa, ale v rozhodující chvíli upadl. Za chvíli měl velkou šanci roudenský Lerch, jenž si naběhl na centr – a pak vysoko přestřelil. Minutu před koncem krásnou střelu T. Jelínka bravurně vytáhl brankář Erhart od tyče na roh! Po rohu pak Marhoun mířil hlavou do břevna a dorážku poslal těsně vedle tyčky! Rozhodčí Feitl. ŽK 1:3. Diváci: 70. (voch)

SRUBEC – HLUBOKÁ B 4:2 (1:1) – Hosté přivezli na Srubec mladý tým, který svým nasazením a pohybem po hřišti dělal druhému celku tabulky zejména v prvním poločase problémy. „Byl to nejlepší soupeř, jaký k nám na jaře přijel,“ pochválil hlubockou rezervu trenér Srubce Václav Bouřil. První poločas skončil nerozhodně – 1:1. Domácí vedli, hosté po chybě stopera vyrovnali. Srubec ukázal své tradiční zbraně, aktivní napadání soupeře a nebezpečné standardní situace, ve druhé půli, kdy dokázal vnutit soupeři svoji hru a zápas rozhodl. Slavoj opět potvrdil, že standardní situace má nacvičeny výborně: vedle proměněné penalty dal jeden gól po volném přímém kopu a jeden z rohu. Nadále tak udržuje vedoucí Borovany v nejistotě, zda postoupí do I. B třídy. Branky: 62., 85. Kohout, 11. Kroupa z pen., 70. Koudelka – 25. M. Sedlický, 83. Pechánek z pen. Rozhodčí Bednárek, ŽK 3:6. Přihlíželo 50 diváků. (mka)

LIŠOV B – HRDĚJOVICE B 1:2 (0:1) – V tvrdém, ale fér vedeném utkání byli hosté přesnější, bojovnější, a tak si zasloužili vyhrát víc než domácí, kteří zapnuli na vyšší obrátky, až když prohrávali. V 18. min. centr Fiktuse prodloužil J. Beneda, ale před střelcem Vojčem zasáhl brankář Hrdějovic Mičan. Ve 21. min. hosté po autu nacentrovali na branku a Jiří Rybecký dorážkou využil zaváhání brankáře Fabiána, kterému míč vypadl. Ve 38. min. střelu Jiřího Rybeckého Fabián tentokrát bravurně vyrazil. Zanedlouho na druhé straně se stejnou jistotou zlikvidoval Vojčův únik gólman Mičan. Brzy po poločase domácím zatrnulo, když střela Michala Votruby těsně minula bránu. V 55. min. skončil závar před brankou Lišova na brankové čáře, kde zachraňoval Fiktus. Deset minut nato Mičan vyrazil na roh střelu Vojče a dorážku Dobši po rohu hosté vykopli z brankové čáry! V 80. min. vyslal polocentr, polostřelu Jan Rybecký a k údivu všech míč skončil v síti! Osm minut před koncem domácí dali kontaktní gól: přihrávku Fiktuse zužitkoval Milan Maroušek. Závěrečný tlak ale k vyrovnání nevedl. Sudí Samohejl, ŽK 1:0. Diváci: 70. (kub)

Příští kolo: Hluboká B – N. Hrady, Roudné B – Akra, Sedlec – Mokré, Nemanice – Týn B, Borovany – Loko B, Římov – Lišov B, Hrdějovice B – Srubec.

19.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zloději dnes ukradou i kadibudku

Dopravní nehoda se stala v úterý večer u Lipí. Zemřel při ní devatenáctiletý řidič.
2

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor dal Plzni pět gólů v přesilovkách, Gřegořek definitivně ukončil kariéru

Strakonice – S blížícím se startem sezony začínají hokejisté ČEZ Motoru ukazovat svou sílu. Extraligovou Plzeň doslova deklasovali po výborném výkonu na strakonickém zimním stadionu 6:1 a zaujali především úžasnou produktivitou v přesilovkách, ve kterých nastříleli pět gólů. Ve čtvrtek je čeká další přípravný duel ve Znojmě (18).

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".