Už je to jisté, Dynamo ligu udrželo!

Mladá Boleslav, České Budějovice – Fotbalisté Dynamo to dokázali!

5.5.2010

Brankář Dynama Pavel Kučera ve středeční lize v Mladé Boleslavi zasahuje u své brány.Foto: Deník/Zdeněk Langšádl

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého ve středečním 28. kole I. ligy vyhráli díky Volešákově trefě v Mladé Boleslavi 1:0, a protože Kladno doma podlehlo Baníku, mají fotbalisté Dynama bez ohledu na výsledky posledních dvou kol jistou záchranu v lize.

Jihočeši i bez tří hráčů základní sestavy začali v Mladé Boleslavi nebojácně. Přečkali úvodní snahu soupeře o tlak (Táborského střelu vytěsnil brankář Kučera na roh) a sami v 16. minutě udeřili, když po Benátově přihrávce překonal z dvaceti metrů Šedu v brance domácích „angličanem“ Volešák.

To byl pro fotbalisty Mladé Boleslavi zřejmě šok, protože až v závěru prvního poločasu se prodral do střelecké pozice Mendy, Kučerovu branku ale netrefil.

Také ve druhé půli domácí pokračovali ve snaze vyrovnat a v 54. minutě Kučerovi pomohlo břevno. Vzápětí odpověděl střelou z vápna budějovický Sedláček, boleslavskou branku však netrefil. To Leština hlavou mířil v 59. minutě přesně, brankář Šeda ale byl na místě. Dvě minuty nato proti Kalinově střele dobře zasáhl Kučera. V závěru si Jihočeši body, znamenající záchranu v lize, už pohlídali.

Mladá Boleslav - Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 16. Volešák. Diváci: 2452. Rozhodčí: Adam – Wilczek, Hrubeš.

Mladá Boleslav: Šeda – Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička – Mendy, Sylvestre, Kúdela, M. Sedláček (63. Bořil) – Chramosta (46. Poláček), Táborský (70. Tafat).

České Budějovice: Kučera – Riegel, Hunal, Žižka, Leština – Hudson, Otepka (90. Jasanský), Černák, Benát, Volešák (84. Mezlík) – T. Sedláček (77. Maszároš).

Autor: Bohumil Ortman

5.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jan Kovář pojede na mistrovství světa.

Na hokejovém mistrovství světa si zahrají také Jihočeši Jan Kovář a Roman Horák

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích viděla poslední zápas Českých hokejových her mezi Českem a Ruskem.
30

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem až po samostatných nájezdech

Severské derby zvládli lépe Finové a v Carlson Hockey Games skončili druzí

České Budějovice – V přímém duelu o druhé místo v Carlson Hockey Games vyhrálo Finsko nad Švédskem 3:2 a zajistilo si druhou příčku v turnaji.

Nejlépe se předvedl Prácheňáček. Bude reprezentovat kraj na celostátní přehlídce

České Budějovice /OBRAZEM/ - Malí folkloristé se v sobotu sešli v Budějovicích. Každý z deseti dětských folklórních souborů předvedl to nejlepší, co ve svém repertoáru má. Nejlépe uspěl strakonický Prácheňáček. Bude se svým velikonoční pásmem zastupovat Jihočeský kraj na celostátní přehlídce v Jihlavě. Pochvalu sklidil i soubor Radost z Kamenného Újezdu.

Roman Horák si splnil sen, zahrál si doma v Českých Budějovicích za národní tým

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Po osmi letech si zase zahrál doma. A byl to skutečně povedený návrat. Odchovanec českobudějovického hokeje Roman Horák (25 let), jenž má za sebou třetí sezonu v týmu KHL Víťaz Čechov, nastoupil v roli asistenta kapitána české reprezentace k utkání Carlson Hockey Games proti Švédsku a před vyprodanou Budvar arénou mohl slavit vysoké vítězství 8:4.