Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého ve středečním 28. kole I. ligy vyhráli díky Volešákově trefě v Mladé Boleslavi 1:0, a protože Kladno doma podlehlo Baníku, mají fotbalisté Dynama bez ohledu na výsledky posledních dvou kol jistou záchranu v lize.

Jihočeši i bez tří hráčů základní sestavy začali v Mladé Boleslavi nebojácně. Přečkali úvodní snahu soupeře o tlak (Táborského střelu vytěsnil brankář Kučera na roh) a sami v 16. minutě udeřili, když po Benátově přihrávce překonal z dvaceti metrů Šedu v brance domácích „angličanem“ Volešák.

To byl pro fotbalisty Mladé Boleslavi zřejmě šok, protože až v závěru prvního poločasu se prodral do střelecké pozice Mendy, Kučerovu branku ale netrefil.

Také ve druhé půli domácí pokračovali ve snaze vyrovnat a v 54. minutě Kučerovi pomohlo břevno. Vzápětí odpověděl střelou z vápna budějovický Sedláček, boleslavskou branku však netrefil. To Leština hlavou mířil v 59. minutě přesně, brankář Šeda ale byl na místě. Dvě minuty nato proti Kalinově střele dobře zasáhl Kučera. V závěru si Jihočeši body, znamenající záchranu v lize, už pohlídali.

Mladá Boleslav - Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 16. Volešák. Diváci: 2452. Rozhodčí: Adam – Wilczek, Hrubeš.

Mladá Boleslav: Šeda – Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička – Mendy, Sylvestre, Kúdela, M. Sedláček (63. Bořil) – Chramosta (46. Poláček), Táborský (70. Tafat).

České Budějovice: Kučera – Riegel, Hunal, Žižka, Leština – Hudson, Otepka (90. Jasanský), Černák, Benát, Volešák (84. Mezlík) – T. Sedláček (77. Maszároš).