David servis doma nedotáhl další dobře rozehraný zápas, lídra spasil kapitán

České Budějovice - Hokejisté David servisu ve II. lize prohráli s Havlíčkovým Brodem 3:5 (1:0, 2:1, 0:4).

4.2.2017

David servis podlehl Havlíčkovu Brodu 3:5, lídr v Pouzarově hale otočil skóre čtyřmi góly.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Dvě třetiny předváděl David servis proti vedoucímu celku skupiny Střed nadstandardní výkon, vedl 2:0 a 3:1, ale na body nakonec nedosáhl. Ztratil doma další dobře rozehraný zápas.

Hned v první minutě otevřel skóre Fleischman, ale o přestávce vysvlékl výstroj a zbytek utkání prostál v bundě na střídačce. "Prošlápli mu operované koleno, takže ho nahradil v útoku Volf," vysvětlil vynucenou změnu kouč Rudolf Suchánek.

V úvodu druhé části Zayml zvýšil na 2:0 a teprve potom z rychlé dorážky skórovali i hosté, konkrétně jejich nejlepší hráč Třetina. Domácí dobře napadali soupeře v rozehrávce, spolupracovali v útoku, dokonce ubránili dvouminutové oslabení tří proti pěti, a když se počet hráčů na ledě vyrovnal, trefil se do růžku nejlepší domácí střelec Vylíčil!

Jak se ukázalo, dvoubrankový náskok David servisu nestačil ani na bod. V přesilovce zastínil před brankářem Spáčilem Přidal a Třetina, kdo jiný, snížil; puk pomalu doklouzal za Spáčila.

Hosté zařadili ve třetí periodě na vyšší rychlostní stupeň, jejich nápor sílil, zatímco domácí se k ohrožení branky dostávali čím dál méně… V 52. min. už bylo srovnáno. Kapitán Třetina zakončil mezi kruhy a nikterak prudkou, ale chytrou střelou po ledě dokonal hattrick.

Je s podivem, jak nováčkovi unikají koncovky utkání. Ve druhé lize si Českobudějovičtí ještě nevyzkoušeli hru v prodloužení. Ani tentokrát ne. V 57. min. zůstal puk ležet před jejich brankovištěm, domácí hráči i brankář byli dezorientovaní a Voříšek snadno zakončil závar trefou do odkryté klece.

Havlíčkobrodský obrat pečetil do prázdné brány Duben. Po dobrých dvou třetinách, kdy hrou proti lídrovi soutěže mile překvapil, je porážka pro David servis a jeho příznivce hořkou pilulkou.

Hlasy trenérů DS

Kouč David servisu Jiří Fedur ocenil výkon svého celku a hodnotil zápas v pozitivním duchu: "Takový výkon jsem od našeho manšaft dlouho neviděl, byl to opravdu vynikající výkon! Ve třetí třetině jsme udělali individuální chyby, kluci to vědí, v kabině jsme si to malinko vyříkali, ale vůbec nic se neděje, zaslouží pochvalu. Brod jsme potrápili, ve třetí části nás samozřejmě přehrál, byl hokejovější, to se musí uznat."

Porážku tentokrát přijal smířlivě i kolega ze střídačky Rudolf Suchánek starší. „Dvě třetiny jsme hráli dobře. Pak soupeř, který má kvalitu, potrestal naše chyby. Ve třetí třetině jsme dostali dva góly z kategorie velice laciných, a tím se zápas otočil," litoval Rudolf Suchánek st.

Ze zkušených opor chyběli David servisu útočník Jiří Hanzal a bek Ondřej Cikán. Po trestu se vrátil do sestavy Patrik Zayml.

Branky: 1. Fleischman (Marek, Zayml), 22. Zayml, 32. Vylíčil - 26. Třetina (Kuchta), 44. Třetina (Semrád, Michálek), 52. Třetina (Michálek), 57. Voříšek (Třetina, Michálek), 59. Duben.

Autor: Michael Kalinics

4.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na hlavním tahu v Táboře auto skončilo na svodidlech a ve směru od Českých Budějovic se tvoří dlouhé kolony.
1 5

Příjezd do Tábora od Českých Budějovic komplikuje nehoda

U Dolního Dvořiště se střetla dvě osobní auta. Řidič jednoho z nich na místě zemřel.
18

Nehoda u Dolního Dvořiště již má dvě oběti

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

U Sobotky bojovali za Zimolu na kandidátce

České Budějovice - O znovuzařazení exhejtmana Jiřího Zimoly na kandidátní listinu ČSSD do podzimních parlamentních voleb jednali v pátek ráno s vedením ČSSD zástupci jihočeského krajského výboru strany