David servis vyhrál první finálový duel se Strakonicemi

České Budějovice - Hokejisté David servisu na svém ledě vykročili za ziskem titulu. V prvním finálovém utkání krajské ligy porazili Strakonice 5:2 (3:0, 0:2, 2:0).

23.2.2014
Fotogalerie
17 fotografií

Hokejisté David servisu porazili doma Strakonice 5:2 a vedou ve finále 1:0 na zápasy. Foto: Deník/ Michael Kalinics

V první třetině měli Českobudějovičtí hru pod kontrolou i díky přesilovkám. Vedoucí gól ale padl při hře pět na pět: Hanzal od mantinelu nabil Bombicovi a obránce střelou z první překonal Špilera v brance, 1:0. Za dvě minuty extrakonický Šulčík zazvonil na tyčku. V 9. min. Šulčík využil přesilovou hru v době, kdy Bouška už skoro otevíral na trestné lavici vrátka. Tříbrankový náskok před odchodem do kabin zajistil domácím Fousek, jemuž po Šulčíkově tradičním kolečku ve třetině Strakonic a milimetrově  přesně přihrávce stačilo u tyče nastavit hůl.

Přesilové hry jako by David servis ve druhé části ukolébaly. Tím spíš, když Řehoř dostal 2 plus 2 minuty. Českobudějovičtí nebyli vůbec nebezpeční, naopak po pravém křídle jim ujel Růžička, prosadil se přes Bombice a překonal i Kučeru.

Stále ještě v oslabení ujel Pangrác, ale Kučera jej lapačkou skvěle vychytal! A znovu Pangrác pohořel v koncovce, když přečíslení zakončil střelou nad horní tyčku. Na druhé straně strakonický brankář Špiler zmařil šanci kapitána Roba.

Na konci druhé třetiny se dočkali přesilovky i Strakoničtí a hned svou první možnost využili - Hrubému stačilo třináct vteřin, 3:2. Hned nato šli domácí znovu do oslabení a soupeř jim do sirény zle zatápěl…

Ve 44. min. šel za katr Růžička a David servis rychle udeřil, obránce Chaloupka se trefil od modré čáry do růžku Špilerovy klece.

Zatímco Českobudějovičtí z přesilovky trestali, Strakonice nikoli a vlak jim v zaplněné Pouzar aréně začal ujíždět nadobro. Janda svůj únik gólem ještě nezakončil, za chvíli ale přece jen korunoval důraz celé Hanzalovy lajny, když veterán Rob vkleče vrátil puk před Špilera a Janda se prosadil u tyčky.

Branky: 5. Bombic (Hanzal, Rob), 9. Šulčík (Chaloupka, Vomela), 20. Fousek (Sulčík, Suchánek), 44. Chaloupka (Suchánek, Šulčík), 53. Janda (Rob, Hanzal) - 27. Růžička, 37. Hrubý (Černý). Vyloučení 5:8. Využití 2:1. V oslabení 0:1. Rozhodčí: Dvořák, Hamr. Diváci: 350.

Autor: Michael Kalinics

23.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Plné automobilů je po celý den Palackého náměstí v Českých Budějovicích (na snímku). Případné rozšíření parkovacích zón by se týkalo i této lokality v krajském městě.

Plány radnice na rozšíření parkovacích zón provázejí pochyby

Martin Štrba

Hrát baráž je něco jiného než play off o titul, upozorňuje Martin Štrba

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

Vybrané události, které nás tento týden čekají

Jižní Čechy – V pondělí zažije Domov důchodců v Horní Plané významnou událost. Od 14 hod. se tam uskuteční oslava stých narozenin klientky paní Kleissnerové.

Uplynul rok a půl od vraždy v Horusicích

Horusice - Před osmnácti měsíci začali policisté vyšetřovat několikanásobnou vraždu v Horusicích na Táborsku. Sedm lidí z firmy HF moto napadlo maskované komando. Dva muže stál jejich útok život. Pachatelé ještě rok po útoku unikali spravedlnosti. Na dnešní odpoledne svolali policisté tiskovou konferenci k několikanásobné vraždě. Že by bylo k čemu blahopřát?

Policie ohlídá, aby se bojovalo jen na ledě

České Budějovice - Přípravy na český turnaj série Euro Hockey Tour, který se chystá na konec dubna, se týkají i jihočeské policie.