David servis zabral a na domácím ledě porazil favorizovaný Nymburk

České Budějovice - Ve II. lize hokeje David servis - Nymburk 5:3 (1:1, 3:0, 1:2).

21.11.2016

Ondřej Cikán v rozjeté sezoně doplnil zadní řady David servisu. Foto: Deník/ Michael Kalinics

Hokejisté David servisu zdolali doma tým, který do čtvrtka vévodil skupině, kde jsou i Jihočeši.

Nováček prohrával, ale Marek rychle vyrovnal, úvodní třetina skončila nerozhodně. A pak David servis ukázal zatím nejlepší dvacetiminutovku - ve druhé části třikrát udeřil, vedl 4:1.

Střelci se tentokrát neprali s koncovkou jako obvykle, spokojenost mohla být s výkonem brankáře, přesto v závěru David servis 110 diváků na stadionu napínal. Nymburk jako by zařadil na vyšší rychlostní stupeň a dotáhl se na rozdíl gólu!

Třetí periody jsou pro nováčka soutěže jako zakleté, ale po dvou inkasovaných gólech jej vysvobodilo z tlaku vyloučení hráče Nymburka po faulu na Zaymla. Přetížená obrana v čele se Spáčilem si tak na chvíli mohla vydechnout a 1:38 minuty před koncem Hanzal vítězství po Markově pasu před branku pojistil.

David servis v poslední minutě čelil power play soupeře, ubránil se, Bárta mohl pečetit, ale trefil jen konstrukci opuštěné branky. Domácí v zápase využili tři přesilové hry a radují se z cenného skalpu po výkonu, který je přislibem do dalších kol.

Branky: Hanzal 2, Marek, Bílek, Cikán - Bičiště, Eis, Stehlík. Vyloučení 5:11 (navíc hostující Knesl a Pýcha 10 minut osobní trest), 110 diváků. Rozhodčí: S. Mertl - Samuel, J. Mertl.

Autor: Michael Kalinics

21.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Masopust v Plavu má nového rychtáře
34

OBRAZEM: Plavský masopust má nového rychtáře

Masopustní průvod v Pištíně začal v sobotu v místní hospodě, kde byl sraz masek.
7

OBRAZEM: V Pištíně vyrazili na obchůzku po guláši

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Užiji si to, tvrdí gólmanská jednička hokejistů Motoru pro play off Petr Kváča

České Budějovice – V devatenácti letech jde Petr Kváča jako gólmanská jednička hokejistů ČEZ Motoru do klíčové fáze sezony. Tou je play off první WSM ligy a případně i baráž o extraligu. „Nervózní nejsem. Užiji si to," neskrývá talentovaný mladík zdravé sebevědomí.

Čáp Kostelníček už opět klape v Dubném

Dubné /VIDEO/ -  Hlasitým klapáním ohlásil v sobotu ve 14 hodin 44 minut a 42 vteřin čapí samec z Dubného svůj návrat ze zimoviště (tento čas ukázala webkamera, která hnízdo sleduje). Zřejmě byl opět prvním, který se v regionu objevil.