Důraz Davida Kuchejdy na Benátky platil, dva jeho góly zlomily soupeřův odpor

České Budějovice – Byl to jeho zápas. Útočník ČEZ Motoru David Kuchejda (28 let) dvěma góly ve třetí třetině definitivně zlomil odpor Benátek nad Jizerou a výrazně přispěl k vítězství svého týmu 4:1.

26.11.2015

David KuchejdaFoto: Deník/ Radka Doležalová

Byly to z vašeho pohledu těžce vybojované tři body?
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hráli jsme přesně podle našich představ. Tomu také odpovídalo skóre, když jsme po první třetině vedli 2:0. Přitom šancí jsme měli ještě daleko víc. Gólman Benátek ale chytal velice dobře.

Věděli jste, že v brance Benátek stojí Jan Lukáš, jenž momentálně plní roli jedničky v extraligové Spartě?
Věděli jsme o tom. Chytal proti nám už v Benátkách a je to určitě kvalitní gólman extraligových parametrů.

Ve druhé třetině z vaší strany tempo dost citelně opadlo. Souhlasíte?
Bylo to tak. Ve druhé třetině to z naší strany nebylo ono. Naštěstí skončila 0:0. Ve třetí třetině byl hlavním faktorem našeho vítězství David Gába v brance, který chytil hned v jejím úvodu jasný gól. Pokud by Benátky snížily na 2:1, tak se ještě zápas mohl vyvíjet všelijak. Jeho bych chtěl rozhodně vyzdvihnout, chytal velice dobře.

Důležitým faktorem třetí třetiny byly také vaše dva góly. Při obou jste prokázal pořádný důraz v brankovišti soupeře.
Oba byly podobné. Dušan Žovinec projel v oslabení úplně celé hřiště. Já jsem šel jenom do branky a dotlačil jsem to tam. Druhý gól byl skoro stejný. Jakub Babka nahodil na branku puk, který přeskočil gólmana a spadlo to za brankovou čáru.

Zatímco soupeř měl sklony protestovat, vy jste věděl hned, že to byl gól?
Viděl jsem to dobře. Puk byl za čárou, i když ho gólman pak hned přikryl. Mazal jsem hned od branky a měl jsem velkou radost.

Bez ohledu na předvedený výkon považujete tři body z utkání s Benátkami za hodně důležité?
Naše situace je daná a právě v takovýchto chvílích se vytváří duch týmu. Když se vyhrává, tak je to jednoduché. Tohle jsou ale zápasy, kdy se musíme semknout a mělo by nás to posílit. Alespoň v to doufám.

V Havířově hrajete už v pátek. Nemáte s tím žádný problém?
Vůbec ne. Je to dobře. Je lepší hrát než trénovat. Na zápas se těšíme a chceme uspět.

Autor: Pavel Kortus

26.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Policie - ilustrační snímek

Policie stále vyzývá svědky poškození Audi Q7

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Nevím, kde jsou Strakonice, usmívá se před duelem s Plzní Peter Galamboš

České Budějovice – V přípravných zápasech ukazuje, že by mohl být posilou. Urostlý slovenský centr Peter Galamboš (28 let) přišel do ČEZ Motoru před sezonou z Martina. Třikrát už se dokázal trefit do černého a další gól by rád přidal v úterním přátelském utkání s extraligovou Plzní, které českobudějovičtí hokejisté odehrají netradičně ve Strakonicích (17.30).