Dvěma góly potopil Jihočechy

České Budějovice - Petr Pohl potvrdil střeleckou pohotovost

4.3.2011

Hokejisté Vítkovic vyhráli první zápas play off v Českých BudějovicíchFoto: Deník/Jaroslav Sýbek

Vítkovický útočník Petr Pohl v základní části nasbíral devětatřicet kanadských bodů. Nastřílel devatenáct gólů. V celkovém pořadí produktivity skončil na patnáctém místě.
Střeleckou chuť potvrdil i v prvním čtvrtfinálovém duelu na jihu Čech. „Každé kolo se hraje na čtyři vítězná utkání, toto je zatím jenom jediná výhra,“ tlumil euforii vítkovických hráčů po výhře 3:1, pod kterou se podepsal dvěma úspěšnými zásahy.
I Petr Pohl uznal, že Jihočeši měli lepší první třetinu. „Jsou doma, měli lepší vstup do utkání,“ prohodil.
Od druhé třetiny se ale hrálo podle vítkovických not. „My se snažili hru vyrovnat, myslím, že se nám to povedlo,“ konstatoval. Jeho slova doprovázejí i fakta. Podle statistik hosté domácí tým ve druhé části jasně přestříleli. „České Budějovice ale hrály dobře celý zápas,“ vysekl Petr Pohl soupeři poklonu.
„Je úplně jedno, kdo dává góly. Hlavně, že jsme vyhráli,“ uvedl ke svým trefám.

Autor: Kamil Jáša

4.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Stanislav Bednařík

V baráži jsou favoritem extraligové týmy, říká manažer Motoru Stanislav Bednařík

Trénink české reprezentace. Ilustrační foto

Město v dubnu zaplní tisíce příznivců hokeje

Zvažte rezignaci, vyzvali hejtmana opoziční zastupitelé

České Budějovice /ANKETA/ – Kauzou rekreačních domů ve Slupečné u Lipna, které pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu (oba ČSSD) staví šéf Jihočeských nemocnic Martin Bláha, řešili na čtvrtečním jednání krajští zastupitelé. Z řad opozice zazněly výzvy k hejtmanově rezignaci. Projednání mimořádného bodu programu nakonec skončilo bez přijetí usnesení.

OBRAZEM: Budějovičtí se loučili se svým biskupem

České Budějovice /VIDEO/ - Sbohem. Desítky lidí přišly ve čtvrtek do českobudějovické katedrály sv. Mikuláše uctít památku Miloslava Vlka, budějovického biskupa, pražského arcibiskupa a kardinála. Ten zemřel v sobotu ve věku 84 let. Rekviem za zesnulého vedl současný biskup Vlastimil Kročil.

Jihočeská policie cvičila zákroky v Budvar Aréně

České Budějovice/OBRAZEM/ - Motor nehrál. Přesto z českobudějovické Budvar Arény vyváděli policisté nevychované fanoušky.

Život v Londýně se vrací k normálu, říká Hradečačka

Londýn - Přesně rok po masakru v Bruselu otřásl teroristický útok centrem Londýna. Útočník nejdříve na Westminsterském mostě najel autem do lidí a poté se u parlamentu pustil nožem do policistů.