Gulašovi se nelíbil laxní začátek

České Budějovice – Žádný gól nedal, na ten jediný přihrál Pavlu Kašpaříkovi. Taková byla bilance nejproduktivnějšího hráče Mountfieldu Milana Gulaše v úvodním čtvrtfinále proti Vítkovicím (1:3).

4.3.2011

Milan Gulaš.Foto: Deník/ Václav Pancer

Kde byla příčina porážky?

Řekl bych, že jsme do utkání vstoupili laxně, přestože jsme byli stoprocentně nabuzeni. Možná to bylo způsobeno větší nervozitou. Naše hra byla hodně upracovaná a nebylo to ono. Na druhou stranu tam byly z naší strany tři tyčky. Kdyby to byly góly, tak mohl být vývoj zápasu úplně jiný. Série se hraje na čtyři vítězství, takže nic není rozhodnuté.

Jak jste viděl gólovou situaci, kdy jste přihrával Pavlu Kašpaříkovi?

Od třetí třetiny jsme stáhli hru na tři lajny, takže jsme se dostali do tempa a soupeře zatlačili. Nahrál jsem Pavlovi zpoza branky a on to tam dal, i když byl pod tlakem. Možná jsme se měli víc tlačit do koncovky a hrát jednodušeji.

Před první přestávkou jste zamířil do kabiny o čtyři minuty dříve. Co se přihodilo?

S Lukášem Květoněm jsme současně padli do střely a zachytili jsme se o sebe noži bruslí. Měl jsem strženou hranu, takže jsem musel do šatny.

Autor: Pavel Kortus

4.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Speciální jednotka nakoupila nové vystrojení (kombinézy a bundy) a technické vybavení (stativy, dalekohledy). Do maskovacího obleku pro odstřelovače zvaného "hejkal" se pro fotografii Deníku oblékl krajský policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.
12

OBRAZEM: „Hejkaly“ chránící Temelín není vidět

Lenka Pavlovič, která začínala v třeboňské základní umělecké škole, získala cenu Thálie za roli Hortenzie v inscenaci Ples v opeře.
9

Jihočeška si vyzpívala cenu Thálie

Extraliga je po nesmírně cenné výhře v Pardubicích zase o malý kousek blíž

Pardubice – Extraliga je zase o malý kousek blíž. Hokejisté ČEZ Motoru vstoupili do baráže o nejvyšší soutěž strašně cenným vítězstvím 2:1 na ledě favorizovaných Pardubic. V pátek se Jihočeši představí poprvé doma proti Karlovým Varům (17.30).

Řidiči ujeli od tří nehod

České Budějovice – Policisté uvítají svědectví občanů ke třem dopravním nehodám. Ve čtvrtek 23. března v 13.45 h se dosud neznámý řidič tmavého vozidla jedoucího od Hraniční ulice střetl na křižovatce ulic Vrbenská a Vodní s jedoucí cyklistkou.

Zlaté ruce Luboše Roba, z nulového úhlu trefil v Pardubicích tři body

Pardubice – Byl to neuvěřitelný moment. V úvodním barážovém duelu ČEZ Motor dlouho vedl na pardubickém ledě 1:0. Ve třetí třetině ale Dynamo tlačilo, šest minut před koncem vyrovnalo a s Jihočechy to nevypadalo vůbec dobře. Ale v poslední minutě přišel moment, který zmrazil narvanou Tipsport arénu. Hosté hráli přesilovku, Žiga Pavlin posunul kotouč Luboši Robovi (21 let), jenž ho napálil z první z takřka nulového úhlu a trefil dokonale. Gólman Růžička se nestačil přemístit a Motor slavil mimořádně cenné tři body.