HC ČB – SPARTA 3:4 (1:2, 2:0, 0:2), za domácí Javůrek 2, Schneider. Jihočeši začali proti silnému soupeři pasivně a celou první třetinu působili zakřiknutě. Po návratu z kabin byli Soudkovi svěřenci již aktivnější. „Lépe jsme bruslili se snahou udržet kontakt se soupeřem po celé ploše. Získali jsme územní převahu a střelecky se dvakrát prosadil Javůrek,“ líčí asistent Václav Červený.

Ve třetí části Sparta vsadila vše na ofenzivu. Z brejku nejprve potrestala chybu obránců vyrovnáním a čtyři minuty před koncem dala z přesilovky vítězný gól.

SLAVIA – HC ČB 1:2 (1:0, 0:0, 0:2), za hosty Seidl, Schneider. Slavia vstoupila do utkání s odhodláním odčinit páteční ztrátu v Plzni. S trenérem Růžičkou na střídačce se mladí slávisté překonávali v nasazení a dvě třetiny drželi Jihočechy pod tlakem. V první třetině se ujali vedení, brankáře Hrubce překonali v početní výhodě.

Otočili skóre

Jednobrankové vedení nedávalo Slavii klid, Jihočeši zase neměli důvod, proč skládat zbraně. „Naše velká snaha o zvrat byla v závěru po zásluze korunována brankami Seidla a Schneidera,“ radoval se Soudkův asistent u kormidla.

Duel v Praze nabídl dorostenecký hokej vysoké kvality. „Bez velké bojovnosti celého mužstva bychom v něm těžko uspěli,“ podotýká Červený, jenž si cenil nejen zisku tří bodů. „Podstatné je také to, že jsme odehráli oboustranně dobrý zápas,“ zdůraznil.