Na Kladně už pátá výhra v řadě

Kladno - Ve 45. kole extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield na Kladně 4:3. Bylo to jejich páté vítězství v řadě a pokračují v mohutném finiši za postupem do play off.

25.1.2009

Kladno - HC MountfieldFoto: Josef Procházka

Gól budějovického Veselého z 55. minuty přikoval hokejisty Kladna v postavení mimo desítku. Navíc se k nim hosté po nejtěsnější a trošku štastné výhře dotáhli na jediný bod.

Jihočeši svůj úvodní nápor vyjádřili gólem Hudce, Pavlas však svoji první letošní trefou srovnal a do třetice krásnou brankou dokonal obrat Čurilla.

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám v prvních pěti minutách podařilo. Bohužel potom jsme vlastní nepozorností vrátili soupeře do hry a ten dokonce vedl,“ uvedl trenér hostů Jan Tlačil, kterého potěšil závěr třetiny.

Její poslední trefa byla z kategorie kuriózních. Kalla z buly v přesilovce poslal puk mezi obránce a následný sprinterský souboj Kopřivy s Kůrkou vyhrál jihočeský expres – 2:2.

Středočechům nedávají góly obránci, tentokrát se však pochlapili. Podruhé strhl vedení na jejich stranu Novotný, jenž dorazil střelu Frolíka. Protože svůj náskok nedokázali zvýšit, nešli opět do kabin za příznivého stavu, šest vteřin po skončení jihočeské přesilovky snadno srovnal Šimánek.

„Bohužel jsme ve druhé třetině z řady šancí proměnili jedinou a když jsme ubránili přesilovku nechali jsme neobsazeného hráče,“ litoval horší produktivity ve druhém dějství trenér Kladna Zdeněk Müller.

Zajímavé, rušné a po poměrně kvalitní utkání nakonec rozhodl Veselý, jenž v 55. minutě využil krásnou přihrávku Humla. „Měli jsme pasáže, kdy jsme byli příliš pasivní, ale nakonec se nám podařilo rozhodnout. V poslední části to byl z naší strany výborný výkon a hráčům moc děkuji,“ chválil si Tlačil.

Jeho protějšek Müller dodal: „Věděli jsme, že v poslední části to bude hodně těžké, a to se také potvrdilo. Při přesilovkách nám citelně schází Martin Procházka, zkoušeli jsme jiné varianty, jenže neúspěšně.“

Autor: Jiří Nagy

25.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zloději dnes ukradou i kadibudku

Dopravní nehoda se stala v úterý večer u Lipí. Zemřel při ní devatenáctiletý řidič.
2

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor dal Plzni pět gólů v přesilovkách, Gřegořek definitivně ukončil kariéru

Strakonice – S blížícím se startem sezony začínají hokejisté ČEZ Motoru ukazovat svou sílu. Extraligovou Plzeň doslova deklasovali po výborném výkonu na strakonickém zimním stadionu 6:1 a zaujali především úžasnou produktivitou v přesilovkách, ve kterých nastříleli pět gólů. Ve čtvrtek je čeká další přípravný duel ve Znojmě (18).

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".