Párádní sezonní debut si v pardubické brance odbyl Martin Růžička, jenž poprvé zaskočil za jedničku Lašáka. Dlouho to vypadalo, že zápas odchytá bez poskrvnky. Nakonec čisté konto neudržel, přesto měl důvod k radosti. Moeller porazil České Budějovice 2:1 a domácí dvojboj zvládl se stoprocentní úspěšností.

Vstřelit branku. To byl po většinu utkání neřešitelný problém obou celků, které měly před včerejší předehrávkou 7. kola extraligy shodně sedm bodů.

Úporná hra byla k vidění prakticky od prvního vhazování. Snad do první vážnější příležitosti se dostal v 15. minutě (!) českobudějovický Huml, jehož ránu schoval Růžička do lapačky. Na druhé straně se Cetkovský prezentoval střelou z voleje, ta však skončila na pravém betonu gólmana Turka.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, Moeller v úvodním pěti minutách zatlačili před Růžičku, ale vytvořit si kvalitní šanci bylo nad jejich síly.
Pak přišel čas domácích. Mezi 27. až 30. minutou zle zatápěli Turkovi, jenže přílišná zbrklost v koncovce je stála gólový úspěch; Kolář, Starý, Tvrdík a Pivko se zjevili osamoceni před brankou Mountfieldu, jenže všichni ve finální fázi vyhořeli.

Závěrečnou část odstartovala obří šance Kůrky, kterou zmařil parádním semaforem Růžička. Jeho protějšek se pak potil při závaru Pucherovy letky. Na to, na co všichni čekali, přišlo až v čase 57:08.

Koukalova řada vytvořila velký tlak, jenž dokončil výstavní ranou do horního růžku Turkovy branky Starý – 1:0.

V českobudějovické power play pak přidal druhou branku Tvrdík. Půl minuty před koncem ještě snížil Vak, ale Moeller už výhru uhájil.

ZAZNĚLO PO UTKÁNÍ

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Vyhráli jsme zaslouženě. Celý zápas jsme byli útočnější a aktivnější. Myslím si, že jsme vyhráli i na šance. Gólově jsme se dlouho nemohli prosadit, byli jsme málo důrazní. Spravedlnost nám pak nastavila tvář až v závěru, kdy jsme dali na 1:0 a zvýšili do prízdné branky. Závěr jsme si z přemíry snahy zkomplikovali.“

Ernest Bokroš (HC Mountfield Č. Budějovice): „Abych pravdu řekl, tak se mi to nechce moc hodnotit. Prohrát si utkání tři minuty před koncem, kdy celé mužstvo makalo a dřelo, jednou fatální individuální chybou, je hrozné. O to víc mě to mrzí.“

Pardubice – Č. Budějovice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 58. Starý (Kolář), 59. Tvrdík – 60. Vak (Veselý, Vydarený).
Rozhodčí: Svoboda – Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváků: 7780.

HC Moeller Pardubice: Růžička – Štrbák, Snopek, Čáslava, Píša, Havíř, Nakládal, Zukal, Šeda – Pivko, Divíšek, Cetkovský – Somík, Pucher, Ondřej – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Radil, Tvrdík. Trenér: V. Sýkora.

HC Mountfield České Budějovice: Turek – Poživil, Gřegořek, Toman, Sičák, Frolo, Vydarený, Mucha – Hudec, Vak, Veselý – Duda, Huml, Kůrka – Gulaš, Šimánek, Kotrla – Mertl, Hřebejk, Květoň. Trenér: Bokroš.