Junioři mají osmifinále jisté, na koho narazí?

České Budějovice - Juniorští hokejisté Českých Budějovic navzdory rozpačitému vstupu do sezony nakonec ani letos nebudou chybět v play off extraligy. Výhrou v Litvínově (1:0) si definitivně zajistili účast mezi šestnáctkou týmů, které si to rozdají o titul.

21.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

V předminulém kole Jihočeši podlehli na svém ledě Ústí nad Labem. V oslabené sestavě chyběl brankář Klestil, který jel s prvním mužstvem Mountfieldu jako dvojka do Třince, a nemocný útočník Polodna. Forvard si přivezl angínu z turnaje pěti, kde reprezentoval v dresu ČR „20“. „Bral antibiotika,“ doplňuje vedoucí mužstva Jiří Šrámek.

V českobudějovické brance dostal po delší době příležitost Lotyš Martins Jansons, ale vydržel v ní jen první třetinu, kterou domácí prohráli 0:2. „Po hrubých chybách našich obránců, které soupeř potrestal, inkasoval v 5. a 6. minutě dva slepené góly,“ líčí Jiří Šrámek.

Jansonse vystřídal dorostenec Hrubec, ve druhé třetině se však zlepšili hlavně hráči v poli. Jihočeši díky tomu vyrovnali hru i skóre – 2:2.

„Bohužel jsme doplatili na nekázeň některých hráčů,“ konstatuje s nelibostí vedoucí juniorky Jiří Šrámek. Nejprve se Feferle nechal vyloučit do konce zápasu a nervy na uzdě neudržel ani Stejskal, jenž obdržel desetiminutový osobní trest. Českobudějovičtí v oslabení inkasovali třetí gól. „Bez dvou hráčů jsme neměli ani na to, abychom snížili,“ dodává Šrámek k porážce 2:5.

Hned druhý den dostal HC ČB šanci na reparát a tentokrát mladíci podali zodpovědný výkon ve všech řadách. Nastoupili už s Klestilem, který korunoval návrat do branky po jednozápasové absenci vychytanou nulou. Přitom se rozhodně nenudil. „Napočítali mu čtyřicet devět úspěšných zásahů!“ podotýká vedoucí českobudějovického týmu.

V Litvínově platil bezbrankový stav až do 55. minuty. „Ferebauer uvolnil Stejskala a ten dal blafákem do bekhendu vítězný gól,“ popisuje Šrámek rozhodující okamžik.

Na rozdíl od pátečního vystoupení s Ústím se mu výkon mužstva zamlouval. „Všichni zaslouží pochvalu, celé mužstvo se zhostilo svého úkolu dobře, dodrželo pokyny trenérů,“ ocenil dlouholetý člen realizačního týmu u juniorky.

V pátek HC ČB hostí Liberec, základní část zakončí v sobotu v Boleslavi. Po posledním kole se dozví jméno soupeře pro osmifinále. „Taktizovat se tu nedá,“ míní Šrámek. Soupeře zatím může jen hádat: Slavia, K. Vary, Sparta, Pardubice nebo Vítkovice? „Jisté je, že v úterý začínáme doma!“

Autor: Michael Kalinics

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Havarovaný kamión převážející náklad limonád v plastových láhvích blokoval dnes (20. února) v dopoledních hodinách silnici u Žimutic, části obce Sobětice.
3

Rozsypané limonády blokovaly silnici u Sobětic

Masopust v Plavu má nového rychtáře
3 34

OBRAZEM: Plavský masopust má nového rychtáře

OBRAZEM: V Pištíně vyrazili na obchůzku po guláši

Pištín - Sobotu využili k masopustnímu průvodu také v Pištíně. Pozornost poutala například velkomimina Marcela Vaňousová, Jan Grinbosch a Dana Chalupová.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Užiji si to, tvrdí gólmanská jednička hokejistů Motoru pro play off Petr Kváča

České Budějovice – V devatenácti letech jde Petr Kváča jako gólmanská jednička hokejistů ČEZ Motoru do klíčové fáze sezony. Tou je play off první WSM ligy a případně i baráž o extraligu. „Nervózní nejsem. Užiji si to," neskrývá talentovaný mladík zdravé sebevědomí.

Čáp Kostelníček už opět klape v Dubném

Dubné /VIDEO/ -  Hlasitým klapáním ohlásil v sobotu ve 14 hodin 44 minut a 42 vteřin čapí samec z Dubného svůj návrat ze zimoviště (tento čas ukázala webkamera, která hnízdo sleduje). Zřejmě byl opět prvním, který se v regionu objevil.