Začátek přitom vypadal pro hosty slibně, i když se na východě Čech museli obejít bez zraněného Horáka (naražená krční páteř): útočník Soudek ve 2. minutě otevřel skóre.

Pardubičtí mladíci odpověděli až na konci třetiny gólem do šatny v přesilovce pět na tři.
Ve druhé části Jihočeši obdrželi tři góly, pykali za útočné fauly a jednou inkasovali při vlastní přesilovce. Do druhé třetiny trenéři HC ČB poslali do branky za Klestila slovinského reprezentanta Petrova, jenž dvakrát lovil puk za svými zády a v 50. minutě už byl zase zpátky na střídačce . . .

Dva fauly Havrana

Když Ťoupal snížil na 2:4 z pohledu svého týmu, zdálo se, že Českobudějovičtí ještě zvednou hlavu a poperou se o výsledek. Jenže ve 40. minutě obránce Havran dvakrát fauloval, Pardubice hrály 2+2 minuty v početní převaze a obě přesilovky využily, čímž zápas definitivně rozhodly.

„Utkání se nám zkrátka nepovedlo. Především je třeba zlepšit osobní přístup každého hráče,“ apeluje na juniory vedoucí mužstva Jiří Šrámek. „Českých soupeřů se nebojíme, zápas jsme si prohráli sami – vlastní nekázní,“ zlobí se.

Juniorku Českých Budějovic čeká v nejbližších dnech nabitý program: už v pátek přivítá Kometu Brno (17.30), v sobotu Znojmo (12.30) a hned v pondělí hostí na první ploše Budvar arény Hr. Králové (15).