Juniorku sráží koncovka

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Junioři HC České Budějovice v extralize dvakrát prohráli na ledě soupeřů, přesto bodovali.

16.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ve Zlíně Jihočeši podlehli 2:3. Na vedoucí gól Zlína v 17. minutě odpověděli během 19 vteřin z hole Horáka. Ve druhé části se trefili jen domácí, kteří při tom měli velkou dávku štěstí. Budějovický bek Zíb na útočné modré nastřelil hráče Zlína, který založil protiútok. Jihočeši se sice stačili vrátit, ale kotouč, vyražený brankářem Klestilem, smolař Zíb tečoval do vlastní sítě . . .

V nástupu do třetí části Stejskal bekhendem nad betonem gólmana vyrovnal. Zlín vstřelil vítězný gól ve 48. minutě. V závěru Jihočeši 25 vteřin hráli power play. Marně.

Druhý den ve Vsetíně Českobudějovičtí po třech třetinách hráli nerozhodně 1:1. Střelci Ťoupalovi se vyplatila mravenčí práce u brankoviště.
Gól v prodloužení

Ačkoli padlo méně branek, utkání nabídlo atraktivnější hokej než ve Zlíně. Bolest juniorů, špatná koncovka, se jim stala osudnou i ve Vsetíně. „V každé třetině si vytvoříme tak pět brankových šancí. Až nám to tam začne padat, budeme se pohybovat úplně někde jinde,“ je přesvědčen Jiří Šrámek.
Když už se na Lapači schylovalo k samostatným nájezdům, dostali domácí výhodu přesilové hry a 20 vteřin před koncem prodloužení překonali dobře chytajícího brankáře Klestila!

V pátek HC ČB hostí na druhé ploše Sarezu (17.30).