Po porážce chybí k naprosté jistotě ještě bod

Kladno - V 9. kole play out extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield na Kladně 1:3. Na poslední Mladou Boleslav mají tři kola před koncem náskok devíti bodů a k naprosté jistotě záchrany jim chybí jediný bod. V úterý hrají Jihočeši právě v Ml. Boleslavi.

15.3.2009

ELH play-out 9 kolo Kladno - Č. BudějoviceFoto: Josef Procházka

Jestli jezdí na výlet Kladno do Budějovic, tak v neděli byl obrázek naprosto zrcadlový. Hosté dvě třetiny nepředvedli téměř vůbec nic, ale Kladno svůj tlak využilo jen v první části úvodního dějství ke dvěma přesným pokusům. Při první se Mrázek prodral k šanci přes tři hokejky a o tyčku poslal puk přes Turkova záda za čáru. Gól posvětil až videorozhodčí a záhy přišel druhý.

Obstaral ho opět Polanský fantastickým bekhendovým pokusem. Hůř začalo být Kladnu až po 38 vteřinách třetiny třetí, když vyloučení Patery potrestal střelou z první Veselý. Drama však trvalo jen do 53. minuty, kdy krátce po sobě faulovali hostující Hudec s Frolem a přesilovku pět na tři zužitkoval po parádní kombinaci s M. Procházkou kapitán Patera.

„Pustit Kladno do dvojnásobné početní převahy, to je těžké. Soupeři k vítězství musím poblahopřát,“ řekl kouč Jihočechů Jan Tlačil.

Jeho domácí protějšek Petr Kasík byl trochu zklamán, že Boleslav vyhrála ve Znojmě a záchrana jistá není. „Dnes jsme dobře začali, ale hrát musíme pořád. Dokud bude teoretická možnost spadnout.“

Exkladenský útočník Ivan Huml litoval, že Jihočeši v Kladně opět začali příliš laxně a za chvíli prohrávali 0:2. „Minule to tady bylo nula tři. To je taková naše klasika tady. Pak jsme se navíc trochu trápili v koncovce a přesilovka domácích pět na tři rozhodla,“ vzdechl hráč, pro něhož jsou tkání proti klukům, s nimiž se roky zná, úplně normální. „Určitě, jen je to snad o něco zajímavější. Jinak se mi tady v Kladně hraje výborně, protože je to téměř můj druhý domácí stadion.“

I přesto, že po něděli nic rozhodnuto není, věří Huml, že se zachrání jak Budějovice, tak i Kladno. „Věřím tomu, vše tomu u nasvědčuje. Kladno hraje v poslední době dobře a podle mě přehrají v dalším utkání Znojmo,“ předvídá útočník Budějovic, které naopak čeká jejich neoblíbený sok Ml. Boleslav. „To je zakletý soupeř, nedaří se nám proti němu vůbec. Strašně si přejeme to zlomit alespoň v tom posledním zápase a vyhnout se tak baráži. Těžko říci, proč proti nim hrajeme tak špatně. Je to hodně důvodů, ale prostě na ně neumíme.“

Autor: Rudolf Muzika