Českobudějovický David servis si vyšlápl ve Strakonicích na lídra

Jižní Čechy -Krajský přebor hokejistů o víkendu pokračoval dalším kolem.

18.11.2008

ilustrační fotoFoto: Zdeněk Plachý

V. Radouň – Č. Krumlov 5:4 (2:3, 2:1, 1:0) – Domácí sice v úvodní třetině dvakrát vedli, vyhráli ji ale hosté. Ve druhém dějství dvakrát dotahovali domácí, o jejichž výhře rozhodl ve 44. minutě Průša, jenž překvapil golmana hostí ještě před modrou. Hosté hráli poslední minutu 6:4, výsledek nezměnili.
Branky: 3. Průša (Cmunt), 5. Kalvas (Cmunt), 27. Jedlinski (Stach, Koláček), 30. Kalvas, 44. Průša – 4. Kozel (Ulman), 8. Štěpán (Uhlíř), 18. Lukeš (Ulman), 29. Uhlíř (Marek), vyl. 3:6, +Cmunt (VR) 5+OK, bez využ., osl. 0:1, 100 diváků, řídil Steiner – Hamr, Soukup. (hol)

Božetice – Telč 4:2 (1:0, 2:2, 1:0) – V polovině utkání vedli domácí již 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Hosté ale během minuty snížili na rozdíl branky, ale v nervózním závěru vítězství domácí uhájili.
Branky: 1. L. Stejskal (Čapek, Jungbauer), 21. Rašek (Čapek), 26. Jungbauer (L. Stejskal), 59. Fencl (Pauli) – 32. Kubát (Cech), 33. Němec (Sokolík). Vyl. 14:13 (navíc host. Havlík a Karásek 10 min.), využ. 1:1. Rozhodčí Steiner – Novák, Bočan, 140 diváků. (pv)

Strakonice – David servis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) – Lídr tabulky doplatil na neproměňování šancí. Hosté se ujali vedení ve 37. minutě, když se v přesilovce trefil Vašek. Ve třetí části byli také lepší Českobudějovičtí, přidali ještě dvě branky, a tak si ze Strakonic odvezli zaslouženou výhru 3:0.
Branky: 37. Vašek (Lonsmín), 50. Machálek (Štěrba), 60. Pražák. Rozhodčí: Stach – Mitáš, Zvoníček. Vyloučení 8:5. Využití 0:2. V oslabení 0:1. Diváků 500. (jap)

Vimperk – Humpolec 4:2 (2:0, 2:0. 0:2) – Domácí byli zvláště v prvních dvou třetinách jasně lepší, ale další přiležitosti nedokázali proměnit, což hosté využili v poslední třetině ke snížení náskoku domácích.
Branky: 14. Král (Hail), 17. J. Hrubý, 23. Coufal (Janda), 37. J. Hrubý (Hail, Král) – 40. Beneš (D. Hřeben, V. Hřeben), 57. Cakl, vyl. 5:7, přes. 2:0, 350 diváků. (žen)

Soběslav – Veselí 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) – Tradiční derby viděla rekordní návštěva. První třetina se vydařila domácím, byli lepší. Ve druhé ale začali chybovat v obraně a hosté toho dokázali využít. V dramatické poslední třetině šli domácí brzy do vedení a pozornou hrou jednogólový náskok uhájili. Oporou obou týmů byli gólmani Pipek a Anderle.
Branky: 5. Žákovský (Zajíc), 15. Jirka (M. Pánek), 43. L. Karpíšek (Hajíč) – 21. Smolík (Picka), 27. Mikeska (Koblic), vyl. 11:17, +L.Karpíšek 10 – Mikeska, Smolík, Masnička 10, Koblic TH, využ 2:0, rozhodčí Mandrisz – Kamel, Volvčko, 1130 divkáků.(kol)

Tábor B – Hluboká 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) – V první třetině měli mírně navrch domácí, které několikrát podržel brankář Zpěvák. Ve třetí třetině domácí dali gól v oslabení, hosté z přesilovky pět na tři. V dramatickém závěrečném tlaku hosté už jen korigovali.
Branky: 3. Samec (Stoklásek), 11. Ošmyk, 27. Hraňo, 46. Tupý – 33. Šimek (Lidral), 48. Šikl (Fousek), 56. Lenc (Šimek, Šíma), vyl. 10:7, navíc Stoklásek (Tá) a Šikl (H) 10, přes. 0:2, osl 1:0, 80 diváků, řídili Haškovec – Pexa, Farkač. (chr)

Tábor B – Božetice 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) – Včerejší předehrávku rozhodla druhá třetina, v níž šli hosté do dvougólového vedení. V dramatické koncovce při power play domácí stáhli na 2:3, ale hosté vzápětí pečetili.
Branky: 10. Hubáček (Ježek), 60. Ježek – 13. L. Stejkal (Jung〜bauer, Pauli), 28. P. Stejskal (Král), 40. Pauli (Fencl, Straka), 60. Kubíček (Kolář, Rašek), vyl. 15:7, +Budíček 5+OK, Zpěvák 10 + trest ve hře – Jungbauer 10 min., 60 diváků, sudí Holub – Hamr, Soukup. (chr)

18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na objízdné trase na Netolice

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Testovaní hokejisté Jáchym a Prokeš na zkoušce v ČEZ Motoru neuspěli

České Budějovice – Poprvé se v přípravě hokejisté ČEZ Motoru střetli s jedním ze svých soupeřů z první WSM ligy a ukázali svou sílu. Kladenské Rytíře, kteří by rovněž měli patřit k aspirantům na postup, porazili po velice solidním výkonu 3:1. Další zápas odehrají v úterý netradičně ve Strakonicích proti Plzni (17.30).

Země živitelka bude letos jiná

České Budějovice - Organizátoři považují letošní 44. roční Země živitelky za přelomový. Tradiční událost se koná 24. až 29. srpna na Výstavišti v Českých Budějovicích. Na největší výstavní a veletržní akci v České republice přijede 747 vystavovatelů. To je o 50 více než loni. Zúčastní se 22 zemí.

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.