Výkon v Třinci už zaváněl ostudou

České Budějovice - Hokejisté HC Mountfield zůstávají v extralize poslední, vedení klubu bude kritickou situaci řešit v týdnu.

4.11.2008 1

Útočník Třince Jiří Polanský dal v neděli Romanu Turkovi v brance Mountfieldu dva góly a na jeden ještě přihrál. Třinec Jihočechy rozstřílel 6:1. Foto: Deník/ Adolf Horsinka

Domácí výhra nad Pardubicemi byla jakýmsi příslibem lepších časů, ale v neděli se hokejisté HC Mountfield opět vrátili tvrdě zpět na zem.

V Třinci utrpěli vysokou porážku 1:6 a v tabulce nejvyšší soutěže zůstávají na poslední příčce. Utkání se hodně podobalo tomu před týdnem na Kladně. Jihočeši opět pykali za svou nedisciplinovanost a hned čtyřikrát inkasovali ve vlastním oslabení.

Mužstvo mělo včera volno a sejde se k dalšímu tréninku až zítra odpoledne. Trenéra Bokroše se nám na telefonu zastihnout nepodařilo. K zápasu se nám tak vyjádřil alespoň útočník Štěpán Hřebejk.

Zbytečná vyloučení

Ten souhlasí s tím, že zápas v Třinci se tomu na Kladně opravdu hodně podobal.

„Přesně tak. V první třetině jsme měli šest vyloučených a v přesilovkách jsme dostali tři góly. Sami jsme dali jen jeden a soupeř nám tak odskočil na dvoubrankový rozdíl. Pořád ale bylo dost času něco se zápasem udělat,“ míní.

Druhá část hry skončila bez branek, ale hosté v ní rozhodně nepropadli. „Šance jsme si vypracovali a mohli jsme minimálně vyrovnat. Bohužel jsme ale góly nedali,“ lituje.

Do třetí třetiny prý šlo mužstvo s velkým odhodláním. „Věřili jsme, že bychom mohli vyrovnat. Nakonec jsme ale dostali tři góly a všechno bylo jinak. Výsledek 1:6 je hrozivý. Je to debakl,“ připouští.

Nestalo se letos rozhodně poprvé, že Mountfield doplatil na zbytečná vyloučení. „Už po utkání na Kladně jsme o tom mluvili, že to takhle nejde dál a vylučování musíme omezit na minimum. Je to ale pořád stejné a kvůli tomu prohráváme zápasy,“ zlobí se.

Výsledek byl naprosto jednoznačný, přitom zápas byl pro oba soupeře hodně důležitý. Navíc na Třinec se Mountfieldu vždycky dařilo a vyhrál s ním předcházejících šest zápasů. „Věděli jsme, že hrajeme se soupeřem z našich pater tabulky a hrálo se prakticky o šest bodů. My jsme však zápas nezvládli,“ sype si Hřebejk popel na hlavu.

Zatímco v posledním vzájemném duelu Jihočechům pomohl svými chybami brankář Třince Čechmánek, tentokrát svůj tým podržel. „Nevím, jestli chytal lépe než u nás, ale góly jsme mu nedali. A ani Vojtkovi, který ho vystřídal do poslední třetiny.“

Cesta autobusem z Třince byla pro poražený tým pořádně dlouhá. „Ona je sama o sobě dlouhá. A navíc jsme prohráli. Moc nám to neutíkalo,“ hořce se Hřebejk pousměje.

Extraliga má nyní více než týdenní reprezentační přestávku, ale vedení klubu rozhodně nespí. „V průběhu týdne se sejdeme a o situaci budeme jednat,“ ujistil předseda představenstva Zdeněk Blažek. Žádná konkrétní informace zatím ze strany vedení na veřejnost neprosákla. Určitě se však bude hovořit o pozici trenéra Bokroše, která se otřásá v základech.

Autor: Pavel Kortus

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
Jihočeská beatfolková skupina Epydemye. Na snímku zleva Jan Přeslička, Lucie Vlasáková a Miroslav Vlasák.

V Týně se bude slavit

Práce na obchvatu města Strakonice omezily i provoz na silnici České Budějovice - Praha  v oblasti u čerpací stanice Robin Oil.
9

Budování obchvatu omezí ve Strakonicích dopravu nejen místním

Provoz u Borovan zbrzdila nehoda

Borovany - Dopravní nehoda se zraněním zkomplikovala ve čtvrtek kolem 20. hodiny provoz na silnici číslo 155, která vede od Třeboně směrem na Římov.

Do Drhovle vyjeli hasiči k požáru skladu slámy

Písecko - Patnáct minut po 13. hodině přijali dnes, 20. července, jihočeští hasiči informaci o požáru skladu v obci Drhovle, části obce Drhovle - Zámek.